Балкан Случувања

Србинот Милош со својата хармоника собра бакшиш за „Збогум сиромаштијо“ (ВИДЕО)

Милион или два…овој хармоникаш го доби најголемиот бакшиш во животот и воедно најголемиот бакшиш снимен некогаш на камера.

Се работи за хармоникашот Милош од Србија кој собра богатство на свадба….

Погледнете го видеото:

Geplaatst door Milos Pavlovic Kika i Skorpioni "Official Page" op Zondag 12 augustus 2018