Случувања Спорт

Бобан Николов од сред Атина: Да живее Александар Македонски! (ВИДЕО)

Фудбалерот кој во зимскиот преоден рок го напушти Вардар, Бобан Николов и замина во Унгарија вчера со својот тим го одработи последниот тренинг пред натпреварот кој е закажан за денес со почеток во 21:00 часот.

Николов денес ќе игра против грчки АЕК и сигурно дека ќе има дополнителни мотиви да го даде најдоброто од себе.

Македонскиот фудбалер при излегувањето на тревникот во Атина во разговор со еден од своите соиграчи порача – Да живее Александар Македонски!

Моментот можете да го видите на почетокот на видеото.

Élő! Kezdődik a Vidi edzése Athénban!

Geplaatst door MOL Vidi FC op Maandag 27 augustus 2018