Кичево Случувања

Старица од Кичево вчера била касната од куче-скитник

На 10.12.2018 година во полициската станица Кичево, М.З.(70) од Скопје, пријавила дека во 13,20 часот на булевар „Ослободување“ во Кичево била касната од куче – скитник во пределот на десната нога.

Извор: Дневен Билтен МВР