Следете не

Забава

Што најмногу пребарувале луѓето на Google во 2018 година?

Секоја година Google Trends ја објавува својата позната листа „Year in Search“ каде што ги бележи најпопуларните термини кои биле пребарувани на Google во текот на годината. Излегоа резултатите за 2018 година, па да видиме кои биле најпопуларните термини.

Со оглед на тоа дека годината ја одбележаа многу добри и лоши настани, се чини дека луѓето многу повеќе пребарувале „добро“ отколку кога било порано. Од некои незаборавни наслови во весници со секојдневни моменти еве што е сето што најмногу го пребарувале луѓето.

Најпопуларен и најпребаруван термин за годинава што привршува е Светското првенство во фудбал во Русија. Од луѓе корисниците на Интернет најмногу го пребарувале името на најновиот член на британското кралско семејство, војвотката од Сасекс, Меган Маркл.

Од актерите најпребарувано е името на легендарниот Силвестер Сталоне. Што се однесува на спортистите, луѓето најмногу се интересирале за кошаркарот на НБА тимот Кливленд Кавалирс, Тристан Томпсон. Во категоријата филмови најпребаруван наслов е „Црниот пантер“. Луѓето најмногу пребарувале и за смртта на Авичи, a од музичката сцена најмногу пребарувале за Деми Ловато. Најпребарувана ТВ серија е кинеската „Приказната за палатата Јанси“.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 4 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 4 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 5 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 7 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 8 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 10 часа

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

ЗабаваПред 1 ден

Денешен хороскоп (20.04) Сабота

Овен Во полошо расположение сте од вообичаено, и тоа може да предизвика конфликти на работа. Не се грижете околу тоа,...

ЗабаваПред 1 ден

Боксеров покажа храброст, на сред интервју ја „бакна“ новинарката.. (ВИДЕО)

Боксерот Кубрат Пулев се најде на цел на критики откако на социјалните мрежи се појави видеото на кое страсно ја...

ЗабаваПред 1 ден

Мајмунов верувале или не е на строга диета!! (ВИДЕО)

Диета држи! 😀

Популарни

Close