Свет Случувања

(ВИДЕО) Грозна слика! Камион со голема брзина влета во автобус

Снимка од неверојатна сообраќајна несреќа во Њујорк, забележана во автобус со патници кога во него се забил камион со полна брзина, кружи деновиве на социјалните мрежи.

Само среќа ги спасила патниците од фатални последици. Само еден патник здобил скршеница на ногата и повреда на раката, додека другите патници останале неповредени.

Возачот на камионот исто така завршил во болница, а несреќата се случила кога дотичниот наместо кочница притиснал гас, пишува Дејли Мејл.

Leave a Comment