Кичево Случувања

Поради обилни врнежи од снег на Стража се воведува забрана за тешки товарни возила

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува:

ЗАБРАНА ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА: Поради обилни врнежи од снег и засилен ветер се воведува забрана за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар и Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража