Следете не

Настани

Верен другар: Тони Центински со песната за Тоше ги расплака сите, а сцените во позадина ја кинат душата (ВИДЕО)

Avatar

Објавено пред

на

Тони Цетински одржа концерт за паметење пред полниот Ташмајдан. Публиката во еден глас ги пеела сите хитови на познатиот музичар се до самиот крај. Пред крај на концертот Тони ја испеал својата балада „23 просинац (декември)“, која ја посвети на нашиот Тоше Проески, но и и многу други уметници кои за жал не напуштија.

Тони го пушти својот врвен глас, а немало кому не потекле солзи после сцените кои се појавиле на екраните зад пејачот.

Имено, на бимот зад него најпрво се појави фотографија од Тоше и Тони Цетински кои како вистински и верни пријатели се прегрнуваат, а потоа кон крајот се вртеа фотографии и од Небојша Глоговац, Оливер Драгојевиќ, Драган Николиќ, Арсен Дедиќ, Бата Стојковиќ, Миодраг Петровиќ Чкаља, Павле Вуисиќ, Дино Дворник и неговиот татко Борис Дворник, Влада Дивљан и останати уметнци кои оставиле своја трага.

Имено ова не е прв пат Тони да ја изведе песната „23 просинац“ и да ја посвети на својот верен пријател Тоше Проески, всушност ретко поминува концерт а тој на некој начин да не му оддаде почит, со некоја своја изведба или правење на препознатливото ѕвездено небо.

Целосното видео на овој линк Ало.рс

Извор скопје24.мк

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 7 часа

Хороскоп за денес (16 Јули) Вторник

ОВЕН Препреките кои денес ви се појавуваат можат да бидат прилично тешки за вас. Бидете внимателни и смирени. Вашата самодоверба...

ЗабаваПред 10 часа

(ВИДЕО) МАЈСТОР: Возеше натоварен камион со трупци по речиси невозможна патека

Да бидете шофер треба постојано да сте внимателни и прибрани, но да бидете шофер на овој камион е нешто сосема...

ЖивотПред 15 часа

Ова се последните зборови на татко, кој своето срце го подари на неговиот син, чие време истекуваше (ВИДЕО)

Зборовите на храбриот татко се обвиткани во силни и бројни емоции, тие се вистински и неверојатно срцепарателни. На видеото при...

МакедонијаПред 15 часа

Нема пониски цени, вечерва горивата поскапуваат и ова е новата цена!

Од ноќеска поскапуваат горивата на бензинските пумпи во Македонија. Ако мислите да патувате – наполнете си го резервоарот. Регулаторната Комисија...

СветПред 1 ден

(ВИДЕО) Збирка на онака „селски нокаути“ од ракав, со фатални последици!

Сите сме биле сведоци на некакви си тепачки на улица, па затоа некој решил да собере се што е фатено...

ЗабаваПред 1 ден

Денешен Хороскоп (15 Јули) Понеделник

ОВЕН Можеби ќе погрешите ако инсистирате на големи и драстични промени денес. Комуникацијата со саканата личност ќе се движи во...

МакедонијаПред 2 дена

Скопјани се степале на „Д Фест“ поради паркинг

„На 14.07.2019 во 01,15 часот во Стар Дојран во близина на плажата Свети Никола бил нарушен јавниот ред и мир...

КичевоПред 2 дена

(ГАЛЕРИЈА) Дождот не ги спречи кичевчани да уживаат на мега спектакуларниот концерт на Лозано!

Најголемата македонска ѕвезда пееше во својот град и направи концерт за паметење! И по енергичниот почеток, се нижеа неговите хитови...

ЗабаваПред 2 дена

Хороскоп за денес (14 Јули) Недела

Овен Не е поволен викенд за работа бидејќи нема да може да ги остварите своите планови. Потрудете се тоа да...

НастаниПред 2 дена

(ФОТО) Лозано започнува мега концерт за паметење во својот град

Влатко Лозаноски вечерва го започнува својот прв солистички концерт со многу публика, но најзабележителни се најмладите фанови кои со нетрпение...

НАЈЧИТАНИ

Close