Временска прогноза Случувања

Уживајте и денес во сончевото време, но од Вторник ќе следат промени

Продолжува периодот на релативно топло време со пораст на утринските температури.

Денеска ќе се задржи претежно сончево, а од вторник во попладневните часови ќе има делумно зголемување на облачноста со услови за краткотраен локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 9, а дневната од 22 до 30 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Кичево времето ќе биде сончево и топло со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од 7 до 28 степени.

Во следните денови ќе продолжи периодот на релативно топло време со пораст на утринските температури. Од вторник во попладневните часови ќе има делумно зголемување на облачноста со услови за краткотраен локален дожд.