Следете не

Кичево

Грандиозна изведба на Кичевчанецот Тоше & Рефреш Бенд за хитот „Како после нас“ (ВИДЕО+ФОТО)

Кичево како град уште долго време ќе биде гордо музичко катче на своите музички имиња, кои полека но сигурно пленат на Македонската музичка сцена, така нашиот кичевчанец вокалот Тоше заедно со Кирил Митрески (сајзер) го снимија својот cover за мега хитот на Саша Ковачевиќ „Како после нас“

Младите и талентирани момчиња од „Рефреш Бенд“ кои од своите најрани почетоци на детството ја негуваат музиката се студенти на Факултетот за музичка уметност „Гоце Делчев“ – Штип и функционираат веќе од Април 2017 и двајцата имаат по 20 години.

Нивните настапи се уникатни и карактеристичнo исполнети со многу позитивна енергија, каде најчесто може да се слушнат во блиските дискотеки и ресторани во Струга и Охрид како и на студентските забави ширум Македонија – каде исто така се екстра добро прифатени од своите колеги.

Посебна благодарност до маестро Јордан Манов од SHINE Band за видео проекцијата.

Ве препуштаме да уживате и заеднички да им посакаме успех и среќа и уште многу успеси на музичко поле, нови хитови за сите вкусови, како и авторски дела, како што впрочем и самите ни најавија.

Кликнете 👍 и споделете ако ви се допаѓа.. 🎹🎤🎶🎵

Facebook

Последни објави

КичевоПред 23 минути

АЛАРМАНТНО: Гори дабова шума над с.Вранештица на лош терен за ТППЕ (ФОТО)

Пред малку стигна иформација дека околу селото Вранештица во атарот на горната дабова шума непрекинато и со силен интензитет избувнат...

Временска прогнозаПред 57 минути

Од вторник северен ветер и пад на температурите за околу 10 степени

Под влијание на значително постудена воздушна маса од север, во вторник и во среда ќе имаме позначителна облачност а ќе...

МакедонијаПред 2 часа

СРЕЌА ВО СЕМЕЈСТВОТО: Кико заминува на лекување, потребните пари се собраа, секоја чест ЛУЃЕ!

Почитувани познати и непознати ЛУЃЕ во вистинска смисла на зборот. Сакам да упатам НАЈГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ДО СИТЕ граѓани на Република...

МакедонијаПред 3 часа

Прилепчанец ја турнал по скали мајката на својата сопруга

На прилепската улицата „Адем Адемоски“ во попладневните часови на 22 март, дошло до семеен инцидент. Како што информираат од МВР,...

Социјални мрежиПред 4 часа

Корисниците пресреќни: Ја добија долгоочекуваната нова опција на „Messenger“

„Месинџер“ конечно ја добива корисната функција на враќање на конкретна порака во групни разговори (replay). Со ова се олеснува одговарањето...

СветПред 6 часа

Купиле киндер-јајце за децата, но сите се шокирани од она што имало внатре (ВИДЕО)

На мајка од Велика Британија ѝ се згадиле киндер јајцата за навек уште пред да стигне до играчката во киндер...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен Хороскоп (23.3) Сабота

Овен Многу сте мрзеливи. Денеска ќе ги извршите само основните обврски. Комуникацијата со саканата личност е променлива. Почнувате да се...

СпортПред 1 ден

„Оф, оф оф“ офкаше арапскиот коментатор на голот на Елмас вчера против Летонија (ВИДЕО)

Мајсторијата на фудбалерот на Фенербахче има уште поголем шмек со арапски коментатор. Прегледајте уште еднаш: https://cdn.off.mk/files/offside/2019/03/22/y2mate.com-eljifelmascotuletonyayaattgolleris9zaqqkz-o360p.mp4

КичевоПред 1 ден

Викенд промоција на „Монстер“ енерџи на ЛУКОИЛ Кичево

ЛУКОИЛ ДООЕЛ Македонија во соработка со енергетските пијалоци на „Монстер“ организира промоција на своите малопродажни објекти ширум нашата држава. Брендот...

КичевоПред 1 ден

Кичевската ТВ Ускана направи фотографии од глутница кучиња, опасни за пешаци и околина

Локалната телевизија од Кичево Ускана направи застрашувачки фотографии од глутница кучиња, кои практично претставуваат опасност за движење на пешаци и...

Во тренд