Култура Музика

(ВИДЕО) Не објавена снимка на нашата легенда Тоше Проески

Фејсбук фан страната на Тоше Проески објави до сега не споделено видео од нашата музичка поп икона.

Како што може да се види се работи за прослава каде нашиот ангел во кадарот интерпретира познатата оперска арија.

Почивај во мир великану, вечен незаборав и непребол!

Geplaatst door Tose Proeski op Donderdag 18 mei 2017