Следете не

Забава

Интересно: Одкриен трик да не се одсликува долната облека под бела панталона

Погледнете неколку корисни совети кои ќе ви помогнат да ги скриете линиите од долната облека.

Видливата линија на долната облека може во целост да го уништи целосниот изглед:

Подолу се дадени некои корисни совети кои ќе ви помогнат да ги сокриете линиите на долната облека.

ГАЌИЧКИ БЕЗ “ТЕШКИ РАБОВИ”

Потенката долна облека која нема видливи рабови ќе ви помогне со овој проблем и сигурно нема ништо да ви се познава.

ТАНГИ

Ако сте некој кој се чувствува удобно во нив, сигурно можат да ви  го спасат денот, затоа што на овој начин ништо нема да ви се познава.

БОКСЕРКИ

Боксерите го следат обликот на вашето тело и доаѓаат до бутовите, на овој начин ќе спречите било какво отцртување под панталоните. Покрај тоа, тие доаѓаат во различни бои, па можете да ги прилагодите со комбинацијата на облека.

КОРИСТЕТЕ ХУЛАХОПКИ

За да бидете сигурни дека ништо не ви се познава, едноставно земете потенки хулахопки, исечете им ги ногавиците (да останат како боксерки) и облечете ги преку гаќите. Тие ќе го следат обликот на вашето тело, и на тој начин ќе изгледате одлично во сите комбинации на облека.

МИДЕР

Ако воопшто не се чувствувате удобно во хулахопки, секогаш можете да го користите мидерот за да го обликувате телото и задникот.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 4 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 5 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 6 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 8 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 9 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 10 часа

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

ЗабаваПред 1 ден

Денешен хороскоп (20.04) Сабота

Овен Во полошо расположение сте од вообичаено, и тоа може да предизвика конфликти на работа. Не се грижете околу тоа,...

ЗабаваПред 1 ден

Боксеров покажа храброст, на сред интервју ја „бакна“ новинарката.. (ВИДЕО)

Боксерот Кубрат Пулев се најде на цел на критики откако на социјалните мрежи се појави видеото на кое страсно ја...

ЗабаваПред 1 ден

Мајмунов верувале или не е на строга диета!! (ВИДЕО)

Диета држи! 😀

Популарни

Close