Македонија Случувања

Убиство во Прилепско, 24 годишно момче убиено од 8 куршуми

Полициски хеликоптери претпладнево го надлетуваат прилепското село Канатларци, каде истрагата е во тек…

Според неофицијални информации ноќеска околу 2 часот по полноќ во ова прилепско село се случила крвава драма, имено 24-годишниот Е.И. жител на селото бил застрелан со 8 куршуми, дознава порталот Маркукуле.

Според информациите лицето седело пред продавница во селото, при што на враќање кон дома бил зачекан на улица и изрешетен.

Извор: Маркукуле.мк