Временска прогноза Случувања

Сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно во нашиот регион..

Сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има дестабилизација со локален дожд и грмежи, претежно во северозападните и североисточните делови.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 28 до 35 степени.

Во Кичево и Скопје како и околината слично време со дневна температура до 32 степена.

УВ индексот ќе изнесува 7.