Македонија Спорт

ИСТОРИЈА: „Спартанците“ успеаја, Македонија ќе игра на ЕП во одбојка!

Одбојкарската репрезентација на Македонија ја оствари посакуваната цел и преку квалификации за првпат во историјата се пласира на едно Европското првенство (ЕП). Во СРЦ „Кале“ падна Унгарија, која беше совладана со сигурни 3-0 (25-21, 25-20, 25-21) и со претходна „помош“ и на други репрезентации, одбојкарите го добија заслуженото.

Прочитајте повеќе на ГОЛ.мк ТУКА