Следете не

Кичево

Вчера на кичевска „Осломејска раскрсница“ пронајдена дрога и пиштол во скопско возило

Avatar

Објавено пред

на

Портпаролот на СВР Охрид – Стефан Димоски ги извести медиумите дека вчера на ден 26.03.2021 година во 18.30 часот, кај месноста „Осломејска раскрсница“ на магистралниот пат Кичево-Осломеј, при преглед во патничко возило „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Р.(40) од Скопје, полициските службеници  пронајдоа и одзедоа пиштол марка „Застава“ калибар 9 милиметри, 29 куршуми и марихуана.

И.Р. е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

Кичево

ЕВН КЕЦ Кичево: Најавен прекин на електрична енергија од половина час во следните кичевски села утре

Avatar

Објавено пред

на

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа утре на ден 15.04.2021 година – четврток, ЕВН КЕЦ Кичево ќе работи на терен, така што прекини во снабдување на електрична енергија ќе имаат домаќинствата на овие кичевски села:

  • с. Вранештица, с. Лисичани, с. Челопеци, село Староец, с. Цер, с. Дупјани.
  • Прекините се најавени од 08:00 до 08:30 часот 

Извор: Струја

Прочитај повеќе...

Кичево

Во Кичево пронајдена неексплодирана граната, од ДЗС е безбедно подигната

Avatar

Објавено пред

на

Вчера на ден 13.04.2021 година во 12:30 часот во ОВР Кичево пријавено е дека на автопатот во изградба Кичево-Охрид, во близина на населбата Иванидол, пронајдена е неексплодирана граната.

Од извршениот увид констатирано е дека се работи за минофрлачка мина од 60 милиметри без запалка, која, по преземени сигурносни мерки од претставник на Дирекцијата за заштита и спасување, безбедно е подигната.

Извор: СВР Охрид

ФОТО: Архива

Прочитај повеќе...

Кичево

Највкусното мени од „Bacardi Lounge Bar“ до вашата сакана дестинација, брзо и било каде во Кичево, порачајте веднаш!

Avatar

Објавено пред

на

Поради актуелнита мерка за затворање на угостителските објекти која стапи на сила од 7 април до 20 април, преку нашиот медиум нашите партнери од „Bacardi Lounge Bar“ ве известуваат дека доставата е активна 🛵 до вашата сакана дестинација било каде во Кичево, почнувајќи секој ден од 09:00 до 22:30 часот и недела од 15:00 до 22:30 часот преку јавување на ☎️ 076/599-566

🗣Хранете се квалитетно и почитувајте ги мерките за заштита 🧼 од Коронавирусот, за на крај истиот да го победиме и нормално да живееме!

  • Доколку телефонската линија е зафатена, бидете трпеливи и обидете се повторно.
  • Добар апетит! 🌮

Бакарди тим.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

ТехнологијаПред 22 минути

Неколку паметни трикови за Windows 10 оперативниот систем кои сигурно не сте ги знаеле

Според „Мајкрософт“, повеќе од милијарда уреди користат Windows 10. Скоро шест години по неговото објавување, сигурни сме дека сè уште...

СпортПред 2 часа

Македонската футсал репрезентација вечерва со директен пренос на МРТ3 игра против Романија

Македонската футсал репрезентација вечерва во 18:00 часот (директен пренос на МРТ 3) против Романија во Темишвар (ги затвора квалификациите за...

КичевоПред 3 часа

ЕВН КЕЦ Кичево: Најавен прекин на електрична енергија од половина час во следните кичевски села утре

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа утре на ден 15.04.2021 година – четврток, ЕВН КЕЦ Кичево ќе работи на терен, така што...

КичевоПред 5 часа

Во Кичево пронајдена неексплодирана граната, од ДЗС е безбедно подигната

Вчера на ден 13.04.2021 година во 12:30 часот во ОВР Кичево пријавено е дека на автопатот во изградба Кичево-Охрид, во...

Социјални мрежиПред 11 часа

Новата политика на приватност од „WhatsApp“ може да биде нелегална?

WhatsApp се соочува со бурни реакции откако објави дека сака да ја ажурира својата политика за приватност со измени што...

СпортПред 16 часа

Нашата репрезентација до 19 години победи против Црна Гора во првиот контролен меч, вториот е закажан за утре

Репрезентацијата на Македонија до 19 години славеше победа против Црна Гора во рамките на првата контролна средба одиграна меѓу овие...

КичевоПред 16 часа

Највкусното мени од „Bacardi Lounge Bar“ до вашата сакана дестинација, брзо и било каде во Кичево, порачајте веднаш!

Поради актуелнита мерка за затворање на угостителските објекти која стапи на сила од 7 април до 20 април, преку нашиот...

На денешен денПред 17 часа

На денешен ден – 14 април

1629 година – Роден е христијанскиот математичар и астроном Кристијан Хајгенс. Открил прстен околу Сатурн и конструирал часовник со нишало....

ХороскопПред 19 часа

Дневен Хороскоп [14 април] среда

ОВЕН Пред вас е поволен период за нови случувања и почеток на нов бизнис. Ви се додворуваат повеќе личности, но...

АвтомобилиПред 20 часа

Автомобилските гиганти „Dacia & Lada“ се соединуваат?

Дачија и Лада стануваат една посебна деловна единица. Ова е веста од Рено, која покажува колку е важен источниот производствен...

НАЈЧИТАНИ