Следете не

Мобилни уреди

ВНИМАНИЕ: На „Viber“ & „WhatsApp“ се шири вирус со натпис „Адидас подарува бесплатни 1800 маици“

Avatar

Објавено пред

на

И покрај големиот апел од соседна Србија дека се инфектирани многу корисници во нивниот регион преку популарната социјална мрежа „Viber“ и „WhatsApp“ – вирусот за Адидас маички во полн ек почнува да се шири и во нашиот регион.

Вирусот се шири во форма на реклама за бесплатни патики и маици за да ја прослават 95-годишнината, така што вирусот патува од телефон во телефон, нешто слично на – некој инфициран корисник ве додава во WhatsApp и Viber групата и ви доаѓа порака од Адидас дека споделува патики и маици бесплатно, но за да го добиете тоа мора да кликнете на врската во таа порака и да ги пополните полињата со ваши податоци.

За да го одбегнете несаканиот вирус (кој за сега немаме информација што предизвикува) едноставно воопшто не ја кликајте пораката, избришете го прозорчето и излезете од групата, или во спротивно ако сте го посетиле линкот – на вашиот уред ќе мора да му направите Factory Reset

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 6 часа

Хороскоп за денес (16 Јули) Вторник

ОВЕН Препреките кои денес ви се појавуваат можат да бидат прилично тешки за вас. Бидете внимателни и смирени. Вашата самодоверба...

ЗабаваПред 9 часа

(ВИДЕО) МАЈСТОР: Возеше натоварен камион со трупци по речиси невозможна патека

Да бидете шофер треба постојано да сте внимателни и прибрани, но да бидете шофер на овој камион е нешто сосема...

ЖивотПред 14 часа

Ова се последните зборови на татко, кој своето срце го подари на неговиот син, чие време истекуваше (ВИДЕО)

Зборовите на храбриот татко се обвиткани во силни и бројни емоции, тие се вистински и неверојатно срцепарателни. На видеото при...

МакедонијаПред 14 часа

Нема пониски цени, вечерва горивата поскапуваат и ова е новата цена!

Од ноќеска поскапуваат горивата на бензинските пумпи во Македонија. Ако мислите да патувате – наполнете си го резервоарот. Регулаторната Комисија...

СветПред 1 ден

(ВИДЕО) Збирка на онака „селски нокаути“ од ракав, со фатални последици!

Сите сме биле сведоци на некакви си тепачки на улица, па затоа некој решил да собере се што е фатено...

ЗабаваПред 1 ден

Денешен Хороскоп (15 Јули) Понеделник

ОВЕН Можеби ќе погрешите ако инсистирате на големи и драстични промени денес. Комуникацијата со саканата личност ќе се движи во...

МакедонијаПред 2 дена

Скопјани се степале на „Д Фест“ поради паркинг

„На 14.07.2019 во 01,15 часот во Стар Дојран во близина на плажата Свети Никола бил нарушен јавниот ред и мир...

КичевоПред 2 дена

(ГАЛЕРИЈА) Дождот не ги спречи кичевчани да уживаат на мега спектакуларниот концерт на Лозано!

Најголемата македонска ѕвезда пееше во својот град и направи концерт за паметење! И по енергичниот почеток, се нижеа неговите хитови...

ЗабаваПред 2 дена

Хороскоп за денес (14 Јули) Недела

Овен Не е поволен викенд за работа бидејќи нема да може да ги остварите своите планови. Потрудете се тоа да...

НастаниПред 2 дена

(ФОТО) Лозано започнува мега концерт за паметење во својот град

Влатко Лозаноски вечерва го започнува својот прв солистички концерт со многу публика, но најзабележителни се најмладите фанови кои со нетрпение...

НАЈЧИТАНИ

Close