Следете не

Спорт

(ВИДЕО) Еве кој ќе го наследи големиот Икер Касиљас – синот Лукас, кој со прекрасна одбрана на голот го најави големиот талент

Avatar

Објавено пред

на

Судејќи според видеото што легендата на Реал и шпанската репрезентација го објави денеска на Инстаграм, синот Лукас со неговата одбрана на голот во целост најавува голем талент и можеби наследникот на големиот Икер Касиљас.

Објавата ја коментираше и поранешниот колега од репрезентацијата – Карлес Пујол. „Тој го прави тоа многу подобро од неговиот татко“, напиша на шега Пујол.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Спорт

Хабиб Нурмагомедов: Победата беше сон на татко ми!

Avatar

Објавено пред

на

Тоа беше сонот на тато, што повеќе да ви кажам. Џастин и Конор ќе се борат во јануари, но не ми е гајле. Кога потпишав со УФЦ во 2012 година, многу луѓе се сомневаа во мене затоа што дојдов од мал град во Дагестан. Уште не можам да верувам, сега сè дојде на мои плеќи. Останав само со еден родител и ќе мора да се грижам за моето семејство, рече Хабиб.

Хабиб Нурмагомедов го побди Џастин Гејџи и по трет пат ја одбрани титулата во лесна категорија УФЦ, но веднаш објави крај на кариерата, дагестанецот ја објасни својата одлука со тоа што тој не сакаше и не можеше да влезе во октагонот без неговиот покоен татко, кој почина на почетокот на јули.

Што се однесува до нивната заработка за мечот, триумфот над Гатје значел и премија од 3,1 милиони долари, плус дополнителни 100.000 евра како награда што нивната борба беше прогласена за „борба на вечерта“, додека Гатје, си замина дома со заработка од 630.000 евра, речиси пет пати помалку од шампионот Нурмагомедов.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

Македонската репрезентација до 17 години одигра 0:0 против соодветната репрезентација на Србија и на вториот контролен натпревар

Avatar

Објавено пред

на

Македонската репрезентација до 17 години одигра 0:0 против соодветната репрезентација на Србија и на вториот контролен натпревар одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

Добри прилики за погодок, нашата селекција пропушти преку Гуџуфи и Јаневски во првиот дел, а во второто полувреме не погоди од добра шанса Ерион Шуку.

Без голови заврши и првиот меѓусебен дуел на двете селекции.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

Петар Чех се приклучи како четврт голман на Челси!?

Avatar

Објавено пред

на

Чех го шокираше кам-бекот во Челзи по вклучувањето во 25-члениот тим на Премиер лигата како „покритие за итни случаи“

Челси го вклучи 38 годишниот Петр Чех во својот состав од 25 луѓе во Премиер лигата како „покритие на итни голмани“, и покрај претходното повлекување од фудбалот во 2019 година.  Тој ќе фигурира како четврт голман во англискиот тим во друштво со Кепа Аризабалага, Едуард Менди и Вили Кабалеро.

Инаку Чех се приклучи како дел од стручниот штаб на Челси минатата година како технички советник и перформанси по неговото пензионирање, а тренираше со „сините“ во последните месеци.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

МакедонијаПред 2 часа

Нема град во нашата држава во кој нема активни случаи на Ковид-19, над 100 во Кичево, вкупно 7,408 случаи, ова е листата по градови..

Бројот на активни случаи во Македонија изнесува 7.408 лица, заедно со бројката од потврдените 561 заразени вчера. По градови редоследнот...

ХороскопПред 3 часа

Денешен Хороскоп (26.10) понеделник

ОВЕН Денес ќе биде вообичаен ден. Бидете повнимателни во сообраќајот. Ќе добиете нова информација во врска со некој правен проблем....

МакедонијаПред 7 часа

Нови 561 случаи на Ковид-19, починати дури 22 лица

Во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 271...

СпортПред 14 часа

Хабиб Нурмагомедов: Победата беше сон на татко ми!

Тоа беше сонот на тато, што повеќе да ви кажам. Џастин и Конор ќе се борат во јануари, но не...

ХороскопПред 1 ден

Хороскоп за денес (25.10) недела

ОВЕН Денес ќе биде вообичаен ден. Бидете повнимателни во сообраќајот. Ќе добиете нова информација во врска со некој правен проблем....

Временска прогнозаПред 1 ден

Од ноќва влажен воздушен бран носи локални врнежи од дожд кои утре ќе бидат застапени на секаде, ова се најновите детали за времето..

Во втората половина од оваа ноќ од северозапад и запад ќе навлезе влажен воздушен бран кој ќе услови повремени локални...

МакедонијаПред 1 ден

Нови 404 случаи на Коронавирус, 14 починати, црниот биланс продолжува..

Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 172...

ВидеоПред 1 ден

(ВИДЕО) Уште е хит видеото каде таткото со свирење пијано го заспива бебето

Сеуште е голем хит видео записот каде таткото го заспива своето синче со пијано музика, доколку не сте го погледнале,...

СлучувањаПред 2 дена

Почина Амди Бајрам

На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам. Жалната вест ја потврдија од болницата Жан Митрев, каде веќе бил донесен починат....

МакедонијаПред 2 дена

Рекордно непочитување за носење маски, МВР издаде 983 казни

Во текот на изминатото деноноќие во Македонија, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци. Министерството...

НАЈЧИТАНИ