Следете не

Занимливости

Спектакуларно видео од лансирањето на „Сојуз“, снимено од камерите на ракетата! (ВИДЕО)

Avatar

Објавено пред

на

Генералниот директор на руската агенција Роскосмос објави извонредна снимка од камерите поставени на ракетата Soyuz MS-11, со која тројца астронаути беа испратени на Меѓународната вселенска станица (ISS).

На снимката е прикажано испалувањето на бустерите, полетувањето, но и самиот лет од космодромот Бајконур. На „Сојуз“ ѝ беа потребни помалку од минута за да се пробие над облаците.

Прикажан е и делот кога ракетата стигнува до горните слоеви на атмосферата, кога бочните бустери се одвојуваат и паѓаат назад на земјата.

Лансирањето се случи на 3 декември, а на ISS беа испратени рускиот космонаут Олег Кононенко, канадскиот астронаут Давид Сент-Жак и астронаутката на НАСА – Ан МекКлејн.

Кононенко и Сент-Жак беа резервни членови на посадата во неуспешното лансирање на MS-10 планирано за 10 октомври. Тогаш членовите на посадата Алексеј Овчинин и Ник Хаг избегнаа смрт благодарејќи на рускиот безбедносен систем SAS, кој ја повлече нивната капсула подалеку од ракетата Soyuz-FG. Причина за инцидентот беше лошо составен бустер кој го оштети леталото при одвојувањето на второто ниво.

Забава

Миа Калифа откри колку пари заработи во порно индустријата

Avatar

Објавено пред

на

Поранешната порно ѕвезда Миа Калифа откри колку пари има заработено од порно филмовите кои ги сними пред 5 години, а нејзините обожаватели се шокирани од износот.

Во порно индустријата беше само три месеци, но и понатаму е едно од најголемите имиња во неа. 26-годишната Миа Калифа тврди дека заработила само 12.000 долари додека работела во индустријата за возрасни. На Twitter сподели колку има заработено пред да излезе од бизнисот пред 5 години.

„Луѓето мислат дека сум заработила милиони од порно индустријата. Заработив вкупно околу 12.000 долари и повеќе не видов ниту пара од тоа“, вели таа.

Додава дека ѝ е навистина тешко да пронајде нормална работа по порно индустријата. Таа е едно од најголемите имиња иако во неа беше само 3 месеци. Таа вели дека пресвртот се случил кога почнала да прима смртни закани поради снимање на порно сцена во која носи хиџаб. Таа објаснува дека никогаш не ѝ биле ветени милиони, ниту ги очекувала.

Додава дека кратко време снимала порно филмови, но тие се ширеле како шумски пожари.

„И понатаму сум многу високо рангирана, што ме збунува, иако пред пет години излегов од работата. Луѓето и понатаму мислат дека снимам филмови  за возрасни“.

Откри дека во 2014 година била цел на ИСИС, откако се појавила во сцена со хиџаб.

„Ми забранија голем број земји како Египет, Авганистан, муслиманските земји се навредија, а јас сум католик“, додава таа.

Нејзините обожаватели на Twitter не веруваат дека цифрата е точна.

Прочитај повеќе...

Занимливости

(ВИДЕО) Мачка искористи бесплатно возење на невестински фустан

Avatar

Објавено пред

на

Ова е бесплатното возење за мачката..

Прочитај повеќе...

Занимливости

(ВИДЕО) Гимнастичарка против искусна стриптизерка, дуел на годината!

Avatar

Објавено пред

на

Одличен дуел на гимнастичарка со стриптизерка од по барови, од Бразил!

Погледнете го видеото:

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

МакедонијаПред 39 минути

Поранешен сопруг на дебарчанка извршил полов напад врз нејзиниот син

На 18.08.2019 во 15.15 часот во Полициската станица Дебар, 50-годишна жена пријавила дека во периодот од 14.07. до 04.08.2019 во...

ХроникаПред 5 часа

Трагедија го потресе Ресен: Загина младо момче при удар на дрво во глава, додека работел

На 18.08.2019 во 15:40 часот во Полициската станица Ресен од Итната медицинска помош било пријавено дека во с.Брајчино, при сеча...

МакедонијаПред 5 часа

Вечерва дизелот поскапува, бензините остануваат непроменети. Ова е новата цена

Регулаторната комисија за енергетика на својата интернет страна го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе стапи во сила...

ЗабаваПред 7 часа

Миа Калифа откри колку пари заработи во порно индустријата

Поранешната порно ѕвезда Миа Калифа откри колку пари има заработено од порно филмовите кои ги сними пред 5 години, а...

Временска прогнозаПред 8 часа

Сончево со мала облачност, температурата до 35 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец....

ХороскопПред 17 часа

Денешен Хороскоп (19 август) понеделник

Овен Ако очекувате прилив на пари, можете да се надевате на успех. Ви доаѓа можност на личноста која ви се...

БалканПред 1 ден

(ГАЛЕРИЈА) Македонци доминираа на „Night Car Meet 2k19“ во Врање, нашите „Car Club-Kicevo“ и останатите авто-клубови од Скопје и Охрид ги собраа пехарите!

И оваа година после како што најавија бурните периоди од убави случувања популарните „Major Team“ од Врање ни приредија одличен...

Живот и стилПред 1 ден

Како да ја победите депресијата по одморот?

  Годишниот одмор е прекрасно време за полнење на батериите и подготовка за нови предизвици. Но, еуфоријата и задоволството кои...

Живот и стилПред 1 ден

Со мене треба да знаеш како…

Еден ден, додека седевме на една клупа во парк, тој се сврте и ми рече: „Кралице, со тебе човек треба...

Живот и стилПред 1 ден

7 докази дека сте супер тетка

Да се биде тетка е една од најубавите одговорности. Тетките развиваат многу убав однос со своите внуци. Тие се нивната...

НАЈЧИТАНИ