Музика Случувања Социјални мрежи

Исчезна видеото со 5 милијарди прегледи: Хакери го избришаа видео спотот за “Despacito” од YouTube! (ФОТО)

Освен „Despacito“, од YouTube се избришани уште неколку видео спотови.

Спотот за песната „Despacito“, кој наводно ја достигнал цифрата од 5 милијарди прегледи, исчезна од Youtube.

Kако што известува Би-би-си, видео спотот на хитот на Луис Фонси и Дади Џанки е избришан од сите видео платформи.

Станува збор за хакери, кои се нарекуваат Prosox и Kuro`sh, а под видеото напишале „Free Palestine“. Освен „Despacito“, од YouTube се избришани уште неколку видео спотови.

Кога ќе напишете „Despacito“ на YouTube, нема да можете да го видите спотот, во што можете да се уверит самите.