Следете не

Скопје

Во сообраќајка ноќва загина Благоја Георгиевски – Буштур, легендата на македонската кошарка

Avatar

Објавено пред

на

Легендата на македонската кошарка, Благоја Георгиевски Буштур загина ноќеска во сообраќајна несреќа, дознава порталот 24 Инфо.

Според неофицијални информации несреќата се случила во Кисела Вода, кај сервис „Скендеровски“.

Засега нема детали за сообраќајката, но Георгиевски починал на самото место на несреќата.

Повеќе детали очекуваме во текот на денешниот ден

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Скопје

Вашата омилена урбана Зона М1 мрежа со вашите музички желби

Avatar

Објавено пред

на

Убав ден со Зона М1 и вашите музички желби преку смс 141344 од овој момент во следните неколку часа, а ги слушаме директно во живо преку овој линк

Уживајте.. 🙂

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Скопје

Во полициска акција на СВР Скопје пронајдени паковки марихуана кај повеќе лица

Avatar

Објавено пред

на

На 16.06.2020 во 01,40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на кеj “Димитар Влахов“, го лишиле од слобода К.М.(21) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 15.06.2020 во 12,50 часот, полициски службеници од СВР Скопје во градскиот парк го лишиле од слобода Д.К.(18) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 15.06.2020 во 14,10 часот, полициски службеници од СВР Скопје во градскиот парк го лишиле од слобода А.К.(32) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 15.06.2020 во 22,10 часот, полициски службеници од СВР Скопје во градскиот парк ги лишиле од слобода Д.К.(23) и А.М.Д.(21) двете од Скопје затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Извор: СВР Скопје / Дневен билтен

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Скопје

СВР Скопје: Во полициска акција предмалку приведени 15 лица кои не почитувале забрана за движење

Avatar

Објавено пред

на

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека денеска 7.6.2020 на подрчјето на ПС ОН Бит Пазар од 19 до 20 часот лишени од слобода се 15 лица кои не ја почитувале забраната за движење, и тоа на улиците Методија Митевски, Емин Дураку, Вуковарска, Панче Неделковски, Лазо Трповски и Никола Карев.

Министерството за внатрешни работи продолжува со интензивни контроли на територијата на целата држава со цел санкционирање на непочитувањето на мерките за справување со Ковид 19. Апелираме граѓаните да ги почитуваат овие мерки и заеднички да придонесеме во спречување на ширењето на коронавирусот.

Извор: СВР Скопје

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

ВидеоПред 32 минути

(ВИДЕО) DigitalBox: Невести, не грижете се, доаѓаат непредвидливи работи, но се само пролонгирани, не откажани..

Реномираните DigitalBox продукција од Охрид со видео запис ги потсетуваат сите невести за случувањата во непредвидливата пандемија на Коронавирусот. „Непредвидени...

Временска прогнозаПред 7 часа

Денес ќе биде сончево и топло, температури некаде до 35°C

Ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ќе...

ХороскопПред 14 часа

Дневен Хороскоп (10.07) петок

ОВЕН Доколку постои тензија помеѓу вас и вашиот партнер, обидете се да ја решите преку разговор. Ќе бидете изненадени од...

КичевоПред 22 часа

Денес 6 нови случаи од Кичево на Ковид-19, вкупно 168 во нашата држава

Во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19. – Скопје 83 –...

ХороскопПред 2 дена

Дневен Хороскоп (09.07) четврток

ОВЕН Денес бидете внимателни да не се најдете себеси во некои контраверзни ситуации. Доколку проблемите ви изгледаат како да ќе...

МакедонијаПред 2 дена

Корона вирус: Нови 163 заболени денес, од кои 3 од Кичево

Во последните 24 часа се направени 1794 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 87 -Куманово...

СветПред 2 дена

(ВИДЕО) Автобус полн со патници скокна преку мост и заврши во езеро, најмалку 20 загинати, камерите го снимија страшниот момент

Најмалку 20 лица загинаа откако автобус излета од автопат и падна во вештачко езеро во Аншун на југозападот на Кина,...

ХранаПред 2 дена

Еве зошто е потребна салата на нашата трпеза

Зелената салата одамна е дел од нашата трпеза, а еве зошто е добро да ја јадете Одличен сојузник во слабеењето...

Временска прогнозаПред 2 дена

Денес сончево со засилен ветер, додека викендов нови краткотрајни врнежи од дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, ќе дува умерен до засилен ветер, од северен...

ХороскопПред 3 дена

Денешен Хороскоп (08.07) среда

Овен Работа – Денеска очекувајте одличен третман од колегите. Не дозволувајте една Шкорпија да ви го упропасти денот. Љубов –На...

НАЈЧИТАНИ