Случувања Спорт

Во стилот на Роналдињо: Го збуни голманот и постигна гол на за паметење (ВИДЕО)

Фудбалерот од словенечкиот тим „Мура“, Нино Коутер, постигна гол за кој не само што треба да поседуваш беспрекорна вештина и координација на брзите движења на нозете, туку и многу храброст. Ако промашеше ќе беше мета на потсмев и ремет.

Вака, испадна фраер кој постигна гол за паметење.