Следете не

Спорт

Во Тотенхем веруваат дека Кејн ќе остане барем уште една сезона

Avatar

Објавено пред

на

Раководството на Тотенхем е уверено дека лидерот на тимот Хари Кејн нема да го напушти тимот барем до следната година, пренесе „Дејли стар“.

Договорот на Англичанецот е со важност до летото 2024 година.

Претходно интерес за негов трансфер пројавија Реал Мадрид, Јувентус и Манчестер јунајтед.

„Трансфермаркт“ ја проценува неговата вредност на 150 милиони евра.

Кејн не игра од почетокот на јануари поради повреда. Оваа сезона, 26-годишниот фудбалер настапи на 25 натпревари, постигна 17 голови и забележа две асистенции.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Спорт

(ВИДЕО) Мајсторска одбрана на голманот Амир Абеџадев од фудбалскиот клуб „Маритимо“

Avatar

Објавено пред

на

Иранскиот репрезентативен голман кој важи за еден од најдобрите голмани на денешницата против Бенфика речиси во финишот имаше мајсторски потег кој ја разбрани јавноста.

Неговата луда одбрана веќе е хит на интернет:

Amir Abedzadeh (Marítimo GK) amazing late save vs. Benfica from soccer

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

Роналдо постави рекорд во Серија А

Avatar

Објавено пред

на

Најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо стана најдобар португалски стрелец во историјата на Серија А.

Тој синоќа во натпревар од 27. коло на италијанскиот шампионат постигна еден од двата гола за својот тим на гостувањето кај Болоња. За ова беше 43-от погодок.

Петкратниот добитник на „Златната топка“ го надмина сонародникот Руи Коста кој помина 15 години во Италија, играјќи за Фиорентина и Милан.

Роналдо се пресели во Јувентус во 2018 година. Оваа сезона, 35-годишниот Португалец има 35 голови и 4 асистенции на 35 натпревари.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

Шампионскиот пехар од „Ендуро“ трката во Велес пристигна во рацете на кичевчанецот Синиша Николоски

Avatar

Објавено пред

на

Езеро Младост денес беше центарот на ендуро мото спортот во земјава. Голем број моторциклисти од повеќе реномирани македонски мото клубови учествуваа на првата ендуро трка од оваа година во рамките на Државниот шампионат во Ендуро.

Натпреварот се одвиваше во три категории:
Е1-моторцикли до 250 кубици
Е2-до 350 кубици и
Е3 до 450 кубици.

На наше задоволство ве информираме дека во категоријата Е3 до 450 кубици шампион е нашиот кичевчанец Синиша Николоски

 

Честитки!!!

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

ВидеоПред 52 минути

(ВИДЕО) DigitalBox: Невести, не грижете се, доаѓаат непредвидливи работи, но се само пролонгирани, не откажани..

Реномираните DigitalBox продукција од Охрид со видео запис ги потсетуваат сите невести за случувањата во непредвидливата пандемија на Коронавирусот. „Непредвидени...

Временска прогнозаПред 7 часа

Денес ќе биде сончево и топло, температури некаде до 35°C

Ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ќе...

ХороскопПред 15 часа

Дневен Хороскоп (10.07) петок

ОВЕН Доколку постои тензија помеѓу вас и вашиот партнер, обидете се да ја решите преку разговор. Ќе бидете изненадени од...

КичевоПред 22 часа

Денес 6 нови случаи од Кичево на Ковид-19, вкупно 168 во нашата држава

Во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19. – Скопје 83 –...

ХороскопПред 2 дена

Дневен Хороскоп (09.07) четврток

ОВЕН Денес бидете внимателни да не се најдете себеси во некои контраверзни ситуации. Доколку проблемите ви изгледаат како да ќе...

МакедонијаПред 2 дена

Корона вирус: Нови 163 заболени денес, од кои 3 од Кичево

Во последните 24 часа се направени 1794 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 87 -Куманово...

СветПред 2 дена

(ВИДЕО) Автобус полн со патници скокна преку мост и заврши во езеро, најмалку 20 загинати, камерите го снимија страшниот момент

Најмалку 20 лица загинаа откако автобус излета од автопат и падна во вештачко езеро во Аншун на југозападот на Кина,...

ХранаПред 2 дена

Еве зошто е потребна салата на нашата трпеза

Зелената салата одамна е дел од нашата трпеза, а еве зошто е добро да ја јадете Одличен сојузник во слабеењето...

Временска прогнозаПред 2 дена

Денес сончево со засилен ветер, додека викендов нови краткотрајни врнежи од дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, ќе дува умерен до засилен ветер, од северен...

ХороскопПред 3 дена

Денешен Хороскоп (08.07) среда

Овен Работа – Денеска очекувајте одличен третман од колегите. Не дозволувајте една Шкорпија да ви го упропасти денот. Љубов –На...

НАЈЧИТАНИ