Временска прогноза Кичево Случувања

ИНФО+ : Временска прогноза за денес + Внимание за сообраќаен метеж на Стража

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени, соопшти Управата за хидерометеоролошки работи.

Утре ќе се задржи сончево и уште потопло време, а во западните делови ќе дува засилен западен ветер.

Од понеделник следува период на нестабилно време со пороен дожд и грмежи, а локално се можни и поинтензивни процеси. Ќе дува засилен северозападен ветер, па дневната температура од вторник значително ќе се намали.

Апел до сите кои ќе патуваат на патниот правец Охрид – Кичево преку превој Стража да се придржуваат на поставената сообраќајна сигнализација, денес Недела се очекува голем сообраќаен метеж – возете безбедно!

Нашиот сервис ви посакува Среќен пат, имајте убав ден исполнет со позитивна енергија.