Временска прогноза Случувања

УХМР предупредува: Утре подгответе се за невреме

Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, но и натаму со многу високи температути, најавува од утре попладне УХМР.

Во среда и четврток нестабилно ќе биде на повеќе места, а преодно стабилизирање на времето се очекува во петок и сабота.

Утринските темпеартури ќе бидат од 11 до 21 степен, а дневните од 27 до 37 степени.

Најтопло ќе биде во сабота, со температура од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе биде 8