Македонија Случувања

Претпладне сончево, попладне услови за локален дожд

Сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне со краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието.

Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 15 до 27 степени.

Во Кичево и околината слично време со утринска температура околу 9 и дневна до 24 степени.

Leave a Comment

Close