Следете не

Мобилни уреди

Чудовиште од телефон: Xiaomi MI 9 PRO ќе има четири камери, моќен процесор и батерија

Avatar

Објавено пред

на

Кинески извори објавија дека Xiaomi се подготвува да објави подобрена верзија на предводникот
Mi 9 Pro.

Паметниот телефон ќе има главна камера со четири модули. Сензорите на камерата ќе имаат
резолуција од 28 MP, 12 MP и 8 MP, а четвртиот модул ќе биде ToF.

Дополнително, извори додаваат дека мобилниот телефон ќе работи на Snapdragon 855 процесорот
и ќе поддржи 5G.

Новиот предводник ќе биде достапен во две верзии – 8 GB RAM и 256 GB внатрешно складирање, и
со 12 GB RAM и 512 GB, соодветно. Скенерот за отпечатоци ќе биде вграден во екранот.

Треба да се напомене дека верзија на смартфонот со 4 камери, Xiaomi покажа уште пред
објавувањето на Mi 9.

Facebook

Последни објави

ХуморПред 44 минути

(ВИДЕО) Си направи да му е интересно, си сурфаше на врата по вода

Чудесен е светот и идеите во него… Баткава сурфаше по вода со влезна врата…

Временска прогнозаПред 6 часа

Сончево и топло, денес температури до 35°C

Времето денес ќе биде сончево и значително топло со мала локална облачност во попладневните часови. Утринската температура ќе се движи...

ХороскопПред 13 часа

Денешен Хороскоп (22 Јули) Понеделник

Овен Работа – Го губите еланот со тоа што се трудите да дојдете до подобра позиција. Потрудете се да ги...

КичевоПред 14 часа

(ФОТО) Голем сообраќаен метеж према превој Стража

Учесници во сообраќајот на кај превој Стража по социјални мрежи реагираат на голем сообраќаен метеж и колона од околу 5км...

ХуморПред 18 часа

(ВИДЕО) Малиов за момент незнаеше каде е, бидејќи љубопитноста некогаш резултира вака…

Детето беше љубопитно што се може со цревото и прскалката…. па во еден момент убаво се офреши… Погледнете:

ЗанимливостиПред 18 часа

(ВИДЕО) „Џакузи“ за сиромашни од типот „Направи сам“

Популарното „Џакузи“ може да се направи и на природен начин и по природен пат, со камења, цемент а и добра...

ЗанимливостиПред 18 часа

(ВИДЕО) Не е лесно да работите на „работ на смртта“

Навистина станува збор за една специфична работа која сама по себе значи ризик по живот… Погледнете како заработуваат некои кои...

ЗанимливостиПред 19 часа

(ВИДЕО) Фасцинантно: Погледнете од минута во минута како тонеше „Титаник“

Видеото трае 2 часа и 41 минута, точно онолку колку што било потребно да и последниот дел од бродот исчезне...

КичевоПред 20 часа

АТВА Маркети со акција на своите производи до 22 Јули

ЗанимливостиПред 22 часа

(ВИДЕО) Нај неуспешните ТВ настапи кои цел свет ги виде!

Компилација од неуспешни ТВ настапи кои цел свет ги погледна….. Насмевнете се!

НАЈЧИТАНИ