Следете не

Забава

Теоретичар на заговори тврди: „Оваа градба на Марс може да докажува постоење на живот таму“ (ВИДЕО)

Снимките со висока резолуција од Марс откриваат градба која би можела да докаже постоење на живот на Црвената планета.

Дали оваа фотографија од база на Марс најпосле може да открие постоење на напреден живот на Црвената планета? Веројатно не. Но, тоа не го спречува островидиот Скот С. Воринг од страницата UFO Sightings Daily да ја сподели сликата, пишува Mirror.

Тој тврди дека ова е јасен доказ за постоење на живи и здрави Марсовци, како и дека тие се занимаваат и со градежништво. Или барем се занимавале некогаш кога оваа база е изградена

Самата фотографија на Gigapano уште во 2015 година ја сподели Невил Томпсон, но Воринг ја забележал „базата“ дури минатата недела. Фотката прикажува нерамни рабои на една долина на Црвената планета. Наводната база која има „огромни црни прозори“ изградена е да виси над горниот раб од провалијата, во стилот на холивудските луксузни вили.

Секако, оваа наводна вонземска градба би можела да биде обична игра со светлина и сенки на природни карпести формации. Но, и покрај таа досадна забелешка, изворот нагласува дека „ова е вид на доказ кој може да се користи на суд со цел НАСА да биде принудена да ја открие вистината за постоењето на вонземјани во нашиот Сончев систем“.

НАСА, нормално, не се огласи на овие прозивки и тврдења.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 4 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 5 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 5 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 8 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 8 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 10 часа

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

ЗабаваПред 1 ден

Денешен хороскоп (20.04) Сабота

Овен Во полошо расположение сте од вообичаено, и тоа може да предизвика конфликти на работа. Не се грижете околу тоа,...

ЗабаваПред 1 ден

Боксеров покажа храброст, на сред интервју ја „бакна“ новинарката.. (ВИДЕО)

Боксерот Кубрат Пулев се најде на цел на критики откако на социјалните мрежи се појави видеото на кое страсно ја...

ЗабаваПред 1 ден

Мајмунов верувале или не е на строга диета!! (ВИДЕО)

Диета држи! 😀

Популарни

Close