Кичево Случувања

Св.Апостоли Петар и Павле – Кичево со распоред за Богослужба и Бадникова поворка

Почитувани верни, распоред за утрешните Богослужби и активности во нашата гратска црква св,апостоли Петар и Павле.Кичево..

-07.30 Богослужба а потоа света Божествена Литургија..
-10.30 Подготовки и во 11.00часот БАДНИКОВА ПОВОРКА 2019.
-17.00 Вечерна Богослужба во чест на Рождеството ХРИСТОВО.(БОЖИК).

На вечерната Богослужба ќе присуствува неговото Преосвештенство митрополит Дебарско-Кичевски г.дин Тимотеј на која ќе се осветат и ќе бидат поделени Бадниковите гранчиња…