Неделен репертоар на НУ Македонска опера и балет

21 март среда, 20 часот Жизел балетска претстава Диригент: Иван Еминовиќ Улоги: Мими Поп Алексова Атанасовска, Бобан Ковачевски, Дојчин Дочев (Бугарија), Ивана Коцевска, балетскиот ансамбл и...

Состојба на патиштата во Македонија

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Врнежи од снег со слаб интензитет се бележат во Маврово, додека на Ѓавато снежните...

Камион мешалка за малку ќе сомелеше колона со возила (ВИДЕО)

Камион вон контрола е маса која може да сомели се пред себе, а притоа тешко и се запира. Како тоа изгледа во стварност, прикажано е...

Да ве НАЕЖИ! Сепак тоа за нив е само прошетка, но...

Нешто како прошетка до Водно од Скопје, Маркови кули од Прилеп, од Молика до Копанки над Битола и слично. А некои го прават од...

ПОЕФТИНУВА ДИЗЕЛОТ: По полноќ дизелот со нова цена, цените на бензините...

Малопродажните цени на Еуродизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство се намалуваат за 0,50 денари на литар, а цените на бензините Еуросупер БС-95...

Оставете ги зимските гуми: Вакво време не очекува денес, а за...

Од УХМР известуваат дека денес ќе има врнежи од дожд, на планините од снег, пообилни попладне во западните и северните делови (над 20л/м2). Во вторник...

Денес горивата ќе имаат нова цена, останува да видиме колку ќе...

Денеска напладне Регулаторната комисија за енергетика треба да ги соопшти новите утврдени цени на горивата. Ваквата практика се применува секоја втора недела. Според последните цени малопродажната...

Страшна несреќа на жичара: Луѓе летале во воздух (ВИДЕО)

Не ни помислувале дека ќе им се случи вакво нешто… Страшна несреќа се случила во еден скијачки центар во Грузија. Се појавил проблем со жичарата, па...

Доаѓа многу дожд! Најнова анализа на времето кај нас..

Под влијание на моќниот циклон ХЕКТОР од оваа ноќ над нашата територија облачност аќе се зголеми и ќе има локални врнежи од дожд кој...

Паника во Осијек: Мртви гулаби паѓаат од небо! (ВИДЕО)

Зголемиот број на мртви гулаби кои паѓаат од кровови и дрва, создадоа паника кај жителите на Осијек, особено сопствениците на кучиња и мачки кои...
16,452фановиLike
Close