Следете не

Контакт

 


 Порта, Кичево, Македонија


[email protected] |  +38979 273 797 | +38978 44 55 22


Порта на социјалните мрежи

Facebook | Instagram| Twitter


   

  Facebook

  Последни објави

  На денешен денПред 36 минути

  На денешен ден – 17 април

  1492 година – Кристофоро Коломбо доби согласност и пари од шпанскиот крал Фердинанд V и кралицата Изабел за истражување на...

  ХороскопПред 2 часа

  Дневен Хороскоп ( 17 април ) сабота

  ОВЕН Генерално сте задоволни со деловната ситуација, денешниот ден ви е многу поволен. Ве очекува исклучително интересно познанство. Ќе се...

  ТехнологијаПред 2 часа

  Популарниот Google „Earth“ ги изненади своите корисници со нова функција

  Google „Earth“ денес додаде карактеристика „тајмлапс“ што овозможува увид во тоа како климатските промени, урбанизацијата и уништувањето на шумите влијаеја...

  АвтомобилиПред 4 часа

  „Maybach“ добива конкуренција од планираниот редизајн на Ауди А8

  Ознаката „Horch“ треба да се врати како дел од планираниот редизајн на Ауди А8, и би се користел за најексклузивната...

  КичевоПред 4 часа

  Во недела во дворот на црквата св.Петар и Павле се организира хуманитарна акција за донирање храна и намирници за сиромашни граѓани

  Се наближува големиот христијански празник Велигден – Христовото Воскресение и додека сите ние го празнуваме со богати трпези има семејства...

  ЗанимливостиПред 6 часа

  7 причини зошто луѓето од Јапонија јадат клекнати на под

  Додека седите опуштено на маса и јадете, можеби ви е пријатно, но тоа не е нужно најдобро за вашето здравје....

  МакедонијаПред 8 часа

  Денес 908 нови и 31 починати од Ковид. Во Кичево 2321 регистрирани до сега, активни се 317

  Во последните 24 часа се направени 3.616 тестирања, а регистрирани се 908 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 367,...

  МакедонијаПред 8 часа

  Поставени знаци за сообраќаен режим на наплатна Петровец и Миладиновци, како и изведба на градежни работи пат А1 – Романовце

  Во периодот од 16.4.2021 г. (петок) до 17.4.2021 г. (сабота) ќе се изведуваат градежни активности на државен пат А1 – наплатна...

  КичевоПред 11 часа

  Жител на Кичево бил нападнат од куче скитник, додека ТППЕ изгаси нов пожар во кичевско

  Портпаролот на СВР Охрид г-дин Стефан Димоски ја извести јавноста дека вчера Нќна 15.04.2021 во 11:25 часот, Ш.Р. (43) од...

  СпортПред 12 часа

  ФФМ почна со агендата, денес набави 15.000 фудбалски топки за сите лиги

  Фудбалската федерација на Македонија ќе им донира и веќе е започната распределбата на вкупно 15.000 фудбалски топки (со ознака: FIFA QUALITY PRO...