Следете не
МакедонијаПред 21 час

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

КичевоПред 22 часа

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

СветПред 22 часа

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

Временска прогнозаПред 22 часа

Сепак нови промени: Ќе почекаме за сонце и топло време, повторно следат дождови

ЗабаваПред 24 часа

Водителката на Евросонг имаше непријатна ситуација, ги покажа гаќичките (ФОТО)

СпортПред 1 ден

Кружна трка: Денешни резултати, за најава на уште по возбудлив спектакл утре во Кичево

МакедонијаПред 1 ден

Мотор со малолетници од Битола се заби во автомобил, итно се пренесени во болница!

Временска прогнозаПред 1 ден

Конечно убави вести за времето, денес уживајте во пролетното сонце

СветПред 2 дена

И понеделник неработен: Ова училиште воведува четиридневна наставна недела

ЗабаваПред 2 дена

👉 Викенд Хороскоп 18-19 Мај

ЗабаваПред 2 дена

И животните знаат да си помагаат во клучен момент (ВИДЕО)

СпортПред 2 дена

Синиша Михајловиќ не попушти, беше на чекор до тепачка со ултрасите на Лацио (ВИДЕО)

МакедонијаПред 2 дена

Тинејџер од Србија вчера утро паднал од тераса во Охридски хотел

МакедонијаПред 21 час

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

СветПред 22 часа

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

ЗабаваПред 2 дена

И животните знаат да си помагаат во клучен момент (ВИДЕО)

СпортПред 2 дена

Синиша Михајловиќ не попушти, беше на чекор до тепачка со ултрасите на Лацио (ВИДЕО)

СветПред 3 дена

Женава си ја искористи фонтаната за одмивање (ВИДЕО)

НастаниПред 3 дена

130 години Ајфелова кула – фантастично ласерско шоу и импресивен светлосен спектакл (ВИДЕО)

МузикаПред 4 дена

Големиот хит „I feel good“ со музички аранжман на балканската „Ај мастика“ (ВИДЕО)

ЗабаваПред 5 дена

Од лепотата на шарките ќе заборавите колку се опасни за околината (ВИДЕО)

ЗабаваПред 5 дена

Играчиве на пинг-понг не се од оваа планета, се гледа ли топчето? (ВИДЕО)

СпортПред 6 дена

Со тениско топче удри девојче во публика, но неговиот потег ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

СлучувањаПред 7 дена

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Питон удави дресер во циркус, публиката остана без тон мислејќи дека тоа е точката на претставата

СпортПред 1 недела

MotoGP: Чудно се излизгаа 5 мотори на иста кривина?! (ВИДЕО)

ЗабаваПред 1 недела

НОВО ВИДЕО: Најсмешни моменти во една компилација од Април 2019

КичевоПред 22 часа

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

КичевоПред 1 недела

Група кичевчани со рекреативно возење до с.Атишта (ГАЛЕРИЈА)

КичевоПред 2 недели

Акција за садење зеленило за почист воздух, спроведена од ученици на Мирко Милески и припадници на АРМ (ГАЛЕРИЈА)

КултураПред 2 недели

Кичевчани присуствуваа на најголемата литија во Струга за Св.Ѓорѓија (ГАЛЕРИЈА)

КичевоПред 2 недели

Некогаш атрактивниот „Крушино“ во Кичево блесна без отпадоци, благодарение на овие прекрасни луѓе (ГАЛЕРИЈА)

КичевоПред 2 недели

(МЕГАГАЛЕРИЈА) Изнесување на чудотворната икона и Пасхалната литија во Св.Богородица – Пречиста

КичевоПред 3 недели

(МЕГАГАЛЕРИЈА) Вечерашниот „Велигденски концерт“ во Кичево на КУД „Рацин“ преку фотографии

КичевоПред 3 недели

Малата Каролина од Кичево имаше најсилно Велигденско јајце, додека Елена блесна со најубаво јајце за нашиот празник

КичевоПред 1 месец

„Горсај“ – Кичево со нови производи и викенд акција на „INGCO“ производите 10% намалување на цени!!

МакедонијаПред 1 месец

Животинскиот свет во Националниот парк „Маврово“ преку фотографии (ГАЛЕРИЈА)

МакедонијаПред 1 месец

Шапка ќе ви ја разубави вечерта, среде пролет – зимска идила (ГАЛЕРИЈА)

КичевоПред 1 месец

Доаѓа сезона на „Смрчак“, но не е чудно да се пронајде и сега во Кичевскиот регион

КичевоПред 1 месец

Од денес во Кичево ќе блеска најубавото кафе „D’cups coffee to go“ со најубавите вкусови (ГАЛЕРИЈА)

Култура

Технологија

Социјални мрежиПред 4 дена

Facebook ги ограничува (LIVE) вклучувањата за корисниците на своите страници и профили

Фејсбук соопшти дека го заострува пристапот до објави во живо, со цел да го спречи ширењето на насилни видеа по...

Мобилни уредиПред 6 дена

Чудовиште од телефон: Xiaomi MI 9 PRO ќе има четири камери, моќен процесор и батерија

Кинески извори објавија дека Xiaomi се подготвува да објави подобрена верзија на предводникот Mi 9 Pro. Паметниот телефон ќе има...

Мобилни уредиПред 1 недела

Неодоливиот Huawei Mate 30 Pro, во јавност неговите први детали

Не поминаа ни цели два месеци откако Huawei го претстави флегшип моделот од серијата P30,  а веќе почнаа да кружат...

Социјални мрежиПред 3 недели

„Фејсбук“ пред огромни промени, но и сината боја ќе стане минато – дознајте што прво ќе се смени (ВИДЕО)

Следи серија на промени во социјалните мрежи во сопственост на компанијата, меѓу кои и „Инстаграм“ и „ВатсАп“, откри на конференцијата...

Мобилни уредиПред 4 недели

Samsung Galaxy S10 сега поддржува специјален режим за снимање ноќно време

Samsung започна да дистрибуира ново софтверско ажурирање на сопствениците на Galaxy S10, во кое има неколку интересни подобрувања. Сепак, главниот...

Социјални мрежиПред 1 месец

Новата опција на „фејсбук“ што сигурно ќе ви се допадне!

На Фејсбук апликацијата на андроид, одете на news feed и притиснето го копчето „more”, кое изгледа како две хоризонтални црти....

Close