Случувања

Фејсбук осомничена за учество во кражба на 50 милиони профили

Основачот на социјалната мрежа Фејсбук, Марк Цукерберг, се уште се нема произнесено во јавноста во врска со кражбата на 50 милиони профили од страна на фирмата „Кембриџ аналитика“ која во 2016 работела во полза...

Театарска претставата „Пијани“ во режија на Марјан Ѓорѓиевски во Кичево

Во Центарот за култура „Кочо Рацин“ - Кичево во Среда (21.03.2018 год.) со почеток од 20 часот љубителите на театарската уметност ќе имаат можност да ја проследат театарската претсатава „Пијани“ од Иван Вирипаев, во...

Во овие Кичевски села денес ќе нема електрична енергија

Поради работа на електричниот напон денес од 08:00 до 16:00ч прекин на електрична ќе има во овие села во Кичевско: Долни и Горни Добреноец и Јаорец, Репетитор Добреноец и ХХП Добреноец (опш.Кичево)
16,416фановиLike

Култура

„21 издание во 21 век за ПОДОБАР ЖИВОТ“ – четиричасовно шоу...

Добро вечер љубители на добра музика, почист воздух и поубав живот. Ни ги затворија „Универзална сала“ и „Метрополис“, ни остана „Борис“. Како за прв...

Нашиот млад гајдаџија Петар Ангелески сними спот за неговото прво авторско...

“Македонска селска гајда” е насловот на првото оро на младиот гајдаџија Петар Ангелевски за кое наскоро ќе промовира и видео. “Орото е мое авторско дело,...

Забава

Технологија

Samsung го подготвува Galaxy J8 Plus 2018

Освен Galaxy J8 (2018), се чини дека Samsung подготвува уште еден член на Galaxy J уредот, Galaxy J8 Plus (2018). Како пренесува интернет страната на...

Спорт

ВАР технологијата ќе се користи на СП 2018

Видео технологијата ќе биде вклучена на фудбалскиот Мундијал во Русија, одлучи Советот на ФИФА на седница одржана вчера во Богота, Колумбија. – Мораме да држиме...

Гејминг

Промоција на видео игра „Франтикс“ на која работеше тим од Македонија

Во Младинскиот културен центар вечер ќе биде промовирана видео-игра „Франтикс“ (Frantics), наменета за светски пазар, а на која работеше тим Македонци. На играта две години...

Последни постови

Фејсбук осомничена за учество во кражба на 50 милиони профили

Основачот на социјалната мрежа Фејсбук, Марк Цукерберг, се уште се нема произнесено во јавноста во врска со кражбата на 50 милиони профили од страна...

Театарска претставата „Пијани“ во режија на Марјан Ѓорѓиевски во Кичево

Во Центарот за култура „Кочо Рацин“ - Кичево во Среда (21.03.2018 год.) со почеток од 20 часот љубителите на театарската уметност ќе имаат можност...

ЛУДА СКРИЕНА КАМЕРА: Ќерката го „намести“ Михајловиќ – тато имам дечко…...

Синиша Михајловиќ беше жртва на скриена камера која му ја приредија неговата ќерка и сопруга и која го „излуде“ познатиот тренер. Имено, ќерката на Михајловиќ, Викторија му...

Во овие Кичевски села денес ќе нема електрична енергија

Поради работа на електричниот напон денес од 08:00 до 16:00ч прекин на електрична ќе има во овие села во Кичевско: Долни и Горни Добреноец и...

Популарни постови

Close