Следете не

Хороскоп

Детален хороскоп за денес (28 март) недела

Објавено пред

на

ОВЕН
Нивото на енергија на Овенот е толку високо што ќе работи додека не падне од истоштеност, па дури и тогаш ќе сакате повеќе. Иако понекогаш мислите дека работата, работата и малку повеќе работа е решение за сите проблеми, деновиве оваа стратегија навистина нема да ви помогне. Уште работите на емоциите што ве зафатија од неодамнешниот шок, а тоа може дополнително да ве исцрпи. Одморете малку, ќе оди многу полесно

БИК
Овој викенд Месечината во Лав која е активирана во вашата IV куќа. Семејниот дом ги разбранува односите во куќата. Нема да ви биде лесно да ги објасните вашите чувства ако не се согласувате со вашето семејство за некои прашања, но ниту тишината нема да ви помогне, па пробајте во секој случај. Вие би можеле да одолеете на моменталната ситуација што не ви одговара, но подобро е да ги решите проблемите сега, отколку да ги оставите за подоцна.

БЛИЗНАЦИ
Месечината влегува во вашата III куќа. Домашната комуникација може да го забрза вашиот живот, но и онака нема да имате проблем да стигнете со сè, така што ќе бидете прилично задоволни со работите на крајот на викендот. Ситуациите брзо ќе се променат и нема да можете да влијаете на интензитетот дури и ако се уморите. Наскоро енергиите се смируваат за да можете и вие да се опуштите.

РАК
Месечината влегува во вашата II куќа. Куќата со приходи може да потенцира некои проблеми со пари. Можеби едноставно ќе поминете низ вашиот приход, но некои многу подлабоки проблеми исто така може да излезат на површина. Добрите намери не се доволни за решавање, ниту е површен пристап кон проблемите. Ќе треба да докажете колку сте сериозни и да ја завршите започнатата работа.

ЛАВ
Ако Лавовите размислуваат да направат нешто посебно, овие дена би можеле да бидат најдобар период да ги споделите вашите планови со другите. Сепак, составете ја приказната претходно затоа штом еднаш ја отворите устата ќе ви биде тешко да ги затворите. Нема ништо лошо во споделувањето планови со вашите пријатели, дури и кога тие се прилично нереални. Само запомнете како претерана приказна ќе ви ја потроши енергијата пред време.

ДЕВИЦА
Денешна транзиција на Месечината влегува во вашата XII куќа. Куќата на судбината ќе ги зголеми тензиите во вашиот живот, затоа улогите ќе бидат многу важни. За жал, нема да можете да излезете од играта што ја започнавте, затоа бидете искрени со себе пред да започнете нешто. Немојте да мислите дека секогаш треба да победувате во сè. Само играјте малку и уживајте.

ВАГА
Вага, вие сте емоционално наполнети до врвот и правите слон од муви во секоја прилика. Ќе се воздржете се од ненадејни реакции, дури и ако сте целосно убедени дека треба бурно да одговорите на провокациите, бидејќи само на овој начин можете мирно да го доведете денот до крајот. И бидејќи не ве сакаат многу расправии, овој пристап ќе ви даде мирен сон.

ШКОРПИЈА
Овие дена, Шкорпиите можеа да им кажат на сите на работа што точно мислат. Иако споделувањето идеи на почетокот ви изгледа како добра идеја, другите можеби не мора да се согласуваат со вас. Ако видите конкуренција во нив, може да ја влошите напнатата ситуација. Запомнете дека одредени компромиси ќе ви донесат многу повеќе успех во овој момент и сите ќе се чувствуваат многу подобро.

СТРЕЛЕЦ
Стрелците овој викенд би можеле да бидат поотворени од вообичаеното за да можете отворено да зборувате за вашите лични емоции наместо филозофскиот пристап што обично го користите. Вашата емоционалност може да ги фати другите неподготвени, па можеби ќе им биде непријатно на вашите зборови. Ако чувствувате отпор, омекнете ги малку вашите зборови, но не дозволувајте стравот на другите луѓе да ве натера да се повлечете.

ЈАРЕЦ
Врските со Јарците на работа овие дена би можеле да бидат доста комплицирани затоа што ќе имате сосема друга мотивација. Сепак, ќе ви биде многу полесно ако точно ја знаете вашата цел. Интуитивно ќе знаете дека нешто ви недостасува во равенката на овие врски. Колку повеќе притискате на ситуацијата, толку повеќе станува мистериозно. Засега, повлечете се малку, деталите ќе ви се откријат со време.

ВОДОЛИЈА
Врската на Водолија со партнерот биде интензивна затоа што тој ќе го бара вниманието на Водолијата, а лошото чувство нема да ве напушти дури и ако ги решите сите проблеми. Изговорените зборови ќе кажат дека сè е во ред, но сепак ќе бидете прилично збунети. Решете го проблемот од вашата несигурност. Смирете го чувството за драма и оставете ги настаните да се развиваат самостојно.

РИБИ
Месечината влегува во вашата VI куќа. Работните места во домот ја покажуваат вашата моментална потреба да ги признаете вашите деловни напори, без оглед колку е мало тоа признание. Не правете големи драми на работа за да исцедите што сакате затоа што може да ви излезе од главата. Направете си ја работата најдобро што знаете за другите да забележат сами колку сте вредни.

Хороскоп

Хороскоп за денес (29 јули) четврток

Објавено пред

на

ОВЕН
Денес ќе бидете преплавени со обврски. Вашиот телефон ќе ѕвони постојано па едвај ќе имате време за себеси. И покрај презафатениот ден одвојте малку време за да си ги разбистрите мислите, стресот ќе влијае негативно врз вашата продуктивност. Посветете поголема грижа на вашите здравствени проблеми.

БИК
Ако сте имале потешкотии да стапите во контакт со некого, тоа наскоро ќе биде решено. Вашиот пат кон промена е отворен, направете го неопходното. Избегнувајте несигурни нешта. Разгледајте ги добро сите знаци пред да донесете конечна одлука.

БЛИЗНАЦИ
Денес можеби нема да е идеален ден за вас но без оглед на тоа не ги избегнувајте настаните и социјалните дружби, побарајте совет од некој близок за нештата кои ве загрижуваат. Тоа ќе ви послужи да ги согледате некои работи од поинаква перспектива.

РАК
Се снаоѓате одлично на новата работа и комуникацијата со надредените остварува позитивна атмосфера. Сеуште нема назнаки за големи промени кај вас. Избегнувајте конфликти со саканата личност денес. Ќе имате минлива главоболка.

ЛАВ
Ќе бидете пријатно изненадени и задоволни со деловните околности. Ве очекува генерално поволен ден. Ќе ви годи вниманието на љубовен план и ќе бидете задоволни во односот со партнерот. Можни се проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА
Време е да ја превземете контролата и да се посветите на работата. Накоро ќе можете да остварите некоја голема позиција. Ќе реагирате импулсивно и ќе бидете склони кон чести расправии со саканата личност. Врската ќе ви западне во криза.

ВАГА
Денешниот ден нема да ви биде особено поволен за работа. Водете сметка и не превземајте ризици. Ве очекуваат нови љубовни случувања и спојување со партнерот. Смалете го внесувањето на шеќер.

ШКОРПИЈА
Овој ден не е поволен за некои деловни промени. Можно е и самите да бидете скептични околу некои ризици. Ви годи флертот и на љубовен план ќе се чувствувате прилично добро. Можете да очекувате поволен период. Водете грижа за забите.

СТРЕЛЕЦ
Ве очекува поволен ден. Не треба да имате големи грижи на полето на работата. Ве очекува поволна ситуација за почеток на нова врска. Отворени сте спрема личноста која ви се допаѓа и таа го цени тоа. Ќе имате пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ
Во текот на денешниот ден ќе ве прати среќа и може да остварите голем деловен напредок. На љубовно поле ве очекуваат позитивни промени кои можат да ви донесат важни пресврти. Ќе се чувствувате одлично и ќе бидете полни со енергија.

ВОДОЛИЈА
Ве очекува поволен ден на работното место. Ќе успеете да решите некои мали проблеми со соработниците. Доколку сте слободни, ви следи ново познанство о личност родена во знакот на Лав. Чувајте се од можни воспаленија.

РИБИ
Потребно е да бидете повеќе методични, добро организирани и да се посветите на вашата работа. Можете да очекувате интересно љубовно познанство. Подготвени сте да го промените својот емоционален статус.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за денес -[ 28 јули ]- среда

Објавено пред

на

ОВЕН
Денес не е претерано поволен ден за земање или давање било какви позајмици. Потрудете се да ги чувате своите пари. Можно е да не можете да се одлучите по кој пат да тргнете. Саканата личност посакува брак. Избегнувајте претерано напрегање.

БИК
Немате доволно доверба во некои ваши соработници и тоа ве кочи кон можно остварување на тимскиот дух. Тешко ви е да остварите добар однос со вашиот партнер. Иако се сакате, комуникацијата е лоша. Можен е проблем со алергии.

БЛИЗНАЦИ
Ќе бидете под голем стрес затоа што ве очекуваат голем број обврски а многу малку време за да ги завршите. Можно е да имате некои помали расправии со саканата личност. Можни се проблеми со здравјето.

РАК
Може да очекувате промени на работно поле и да остварите напредок каков што одамна посакувате. Тешко ви е да донесете конкретна одлука на ова поле Односот со партнерот не ве исполнува но не сте подготвени за промена. Ќе ве следи малаксаност.

ЛАВ
Доколку се занимавате со приватен бизнис, можно е да очекувате некои помали проблеми во текот на денешниов ден. Обидете се да избегнувате конфликти со партнерот. Вашиот однос доаѓа до сериозна криза. Ќе имате чувствителна бешика.

ДЕВИЦА
Денес немојте да очекувате дека ќе имате промени на полето на работата. Посветете се малку на некои други работи. Можно е да добиете многу внимание и нежност од саканата личност. Можна е респираторна инфекција.

ВАГА
Ќе успеете да ги решите проблемите кои ве мачат веќе некое време. Денес ви доаѓа големо олеснување. Не ви е лесно да го покажете својот интерес кон личноста која ви се допаѓа. Внимавајте на исхраната.

ШКОРПИЈА
Денес ви се препорачува одмор од работата и опкружувањето кое генерално ви донесува само стрес и нервоза. Доколку сте во брак, очекувајте сериозен разговор со саканата личност. Избегнувајте напрегање.

СТРЕЛЕЦ
Немојте да донесувате важни одлуки ако се бара тоа денес од вас. Генерално оваа фаза не е поволна за промени. Ви годи слободата која ја имате и не сте подготвени да се врзите за некој нов. Несоницата е нагласена.

ЈАРЕЦ
Потрудете се да покажете дека сте подготвени да бидете дискретни околу некои прашања. Деловните тајни треба да се чуваат. Денешниов ден може да ви донесе некои отежнувања и компликации во љубовта. Можно е воспаление на мускулите.

ВОДОЛИЈА
Доколку сте во било каков конфликт со законот, авторитетите или надредените, денешниов ден не е поволен за вас. Емоционално сте стабилни и уживате покрај саканата личност која ве усреќува. Немате проблеми со здравјето.

РИБИ
Ве очекува значајно подобрување на финансиската состојба што ќе влијае доста позитивно на вашата деловна ситуација. Ве очекуваат бурни и драстични промени на љубовно поле. Обрнете внимание на апетитот и исхраната.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Дневен Хороскоп (27 јули) вторник

Објавено пред

на

ОВЕН
Имате впечаток дека сте погрешиле доста при донесувањето на некои деловни одлуки во минатото. Време е да ги поправите некои нешта. Со личност која ви се допаѓа имате променлив однос кој ќе ви донесе чувство на несигурност. Имате склоност кон здебелување.

БИК
Во текот на денешниот ден бидете внимателни на деловно поле затоа што доста лесно може да дојде до нови грешки. Партнерот се обидува да ви покаже дека се грижи за вашата врска да напредува. Ќе имате проблеми со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ
Можно е да се соочите со деловни промени на кои не ви е лесно да се навикнете. За сега не сте толку насочени кон нови случувања на полето на љубовта. Ќе ви годи некое време да поминете сами. Зголемете го внесувањето на витамини.

РАК
Можете да очекувате ден кој ќе ви биде од големо значење на деловно поле. Ви доаѓаат нови важни одлуки. Доколку сте слободни, следи прилика за ново познанство кое ќе ве маѓепса. Болки во долниот дел од грбот.

ЛАВ
Ве очекув апериод во кој во голема мера ќе се насочите кон деловните промени. Ве очекува бурна ситуација во комуникацијата со саканата личност. Можно е да не сте искрени. Очекувајте чувствителност во желудникот.

ДЕВИЦА
Ве очекува кратко патување кое може да се покаже како доста значајно за вашето работно поле. Занесени сте со нови познанства и имате впечаток дека на љубовен план ќе имате доста избор. Здравјето ви е одлично.

ВАГА
Ве очекува генерално стабилна материјална атмосфера. Не би требало да се грижите за работата или финансиите. Емоционалната состојба е без промени денес. Можно е да не сте задоволни поради тоа. Внимавајте на стомакот.

ШКОРПИЈА
Денешниов ден не е премногу поволен за работа. Лесно може да ви се случи помал проблем или загуба. Поводете сметка околу комуникацијата со саканата личност. Вашиот однос би можел да стане проблематичен. Можна е вртоглавица.

СТРЕЛЕЦ
Пред вас е важна одлука на деловно поле. Може да се каже дека на некој начин самите ги држите клучевицте на својата среќа. Можно е да имате проблеми во комуникацијата со саканата личност. Ако сте во брак следи заладување. Избегнувајте стрес.

ЈАРЕЦ
Можно е да не ви годи атмосферата на работа. Можни се почести препирки и сплетки позади грб. Очекувајте период во кој ќе ви значи искрено да разговарате со партнерот. Психоматски проблеми.

ВОДОЛИЈА
Поволен ден за нови проекти и промени. Насочете се кон реализација на своите идеи. Дистанцирани сте од саканата личност и моментално тоа ви годи. Можно е дури да размислувате за прекин на врската. ‘рбетот ви е слаба точка.

РИБИ
Очекувајте поволен период во кој ќе ви биде потребно да превземете иницијатива околу деловните промени. Одличен период за љубов е пред вас. Ќе сретнете личност која може да ве направи многу среќни. Променлив притисок.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

ХороскопПред 3 часа

Хороскоп за денес (29 јули) четврток

ОВЕН Денес ќе бидете преплавени со обврски. Вашиот телефон ќе ѕвони постојано па едвај ќе имате време за себеси. И...

МузикаПред 6 часа

Перо Пандилоски со журка во живо овој петок во ресторан & бар „La Casa“

Овој петок, последен за месец јули, „La Casa“ продолжува најдобриот ритам во градот Кичево, имено одличниот Перо Пандилоски ќе настапи...

КичевоПред 11 часа

(ГАЛЕРИЈА) „Кичевската и Горнореканска Коњаница“ пристигнаа во Кичево

После отслужената Света Божествена Литургија се пристапи кон македонската заклетва, пред свето писмо, кама и револвер. Кичевската Коњаница од дворот...

Временска прогнозаПред 13 часа

ВНИМАНИЕ: Од денес и следните денови следуваат најтоплите денови ова лето и висок УВ индекс

Од денес, па се до крајот на оваа седмица во Македонија следуваат НАЈТОПЛИТЕ ДЕНОВИ и максимумот на овој ЕКСТРЕМНО ТОПОЛ...

На денешен денПред 20 часа

На денешен ден (28 јули)

1330.- Српскиот крал Стефан од Дечани ја победи војската на бугарскиот цар Михаил Шишман во битката кај Велбужде, кој потоа...

ХороскопПред 1 ден

Хороскоп за денес -[ 28 јули ]- среда

ОВЕН Денес не е претерано поволен ден за земање или давање било какви позајмици. Потрудете се да ги чувате своите...

СпортПред 1 ден

ФФМ: Место за три екипи за учество во натпреварувањата во Втората Футсал лига за сезона 2021/2022

Пријава за учество во натпреварување во Втора Футсал лига за сезона 2021/2022 за пополнување на три слободни места. Краен рок...

Временска прогнозаПред 1 ден

Деновиве не очекува многу топло време – ова се најновите детали

Изразениот топлотен бран се до крајот на оваа седмица ќе условува температури значително над просекот и истите ќе бидат повисоки...

МакедонијаПред 1 ден

Дури 121 возач вчера престигнувале непрописно, информира МВР

Во текот на вчерашниот ден (26.07.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно...

КичевоПред 2 дена

Концерт на „Д.Н.О.“ во Сабота & „Brass Brothers“ во Петок, викенд агенда во Република 96250

Викендот го започнуваме со одличен настап на македонскиот Drum and Bass бенд BRASS BROTHERS во Петок Сабота, Д.Н.О доаѓаат на...

НАЈЧИТАНИ