Следете не

Хороскоп

Дневен Хороскоп (10 јули) сабота

Објавено пред

на

ОВЕН
Овните имаат висок адреналин што може да ви пречи во разбирањето за сè што имаат другите да кажат. Вие сте заглавени да постигнете нешто што е важно само за вас, така што очекувате поддршка од сите околу вас. Пред да успеете да постигнете успешна комуникација, треба да ја спуштите топката и да се смирите, инаку ништо друго освен паметен разговор. Длабоко вдишете и слушајте малку и другите.

БИК
Биковите овој викенд ќе претпочитаат да се покриваат со ќебе над главата и да го посветат овој викенд само на себе и да размислуваат за минатото. Вие самите знаете колку е тешко да најдете време за себе, па затоа ќе ви биде тешко периодов. Не дозволувајте носталгијата да ве контролира. Причината за ваквите чувства е невозможноста да реализирате некои ваши желби во моментот, па затоа би било најдобро да се закопате во работата и да заборавите на сонот за сега.

БЛИЗНАЦИ
Овие дена Близнаците нема да бидат задоволни поради различните ограничувања што ве спречуваат да изберете помеѓу неколку опции како што сте навикнале. Може да се почувствува притисок од рокови, состаноци и ненадејни настани на работа. Не жалете се или опуштете се. Обидете се да одржите позитивно мислење и тоа ќе ви го олесни периодот и ќе го претвори во доста продуктивен.

РАК
Вашиот ум ќе ви дава креативен инстинкт што ве разликува на сите полиња. Единствениот проблем може да се појави ако деловните обврски не ви остават доволно време за креативност. Наместо да дозволите препреките да ви го загорчуваат расположението, запомнете дека вие сте владетел на вашата имагинација и можете да правите што сакате со неа. Не убивајте се за да ги остварите вашите фантазии. Наместо тоа, уживајте во самото истражување, што ќе можете да го направите кога ќе фатите време.

ЛАВ
Лавовите сенапнати, но за другите можеби е премногу ако не го споделуваат вашиот ентузијазам. Можеби имате проблеми со запирање и одмор, а вашиот партнер или пријатели нема да можат да ве следат во лудиот ритам што го удирате. Можете да ги налутите при вашето однесување. Бидете скромни во оценувањето и бидете внимателни што ќе им кажете бидејќи не сте свесни колку им значат вашето мислење и зборови.

ДЕВИЦА
Девици вие би можеле да бидете позафатени отколку што сакате обидувајќи се да одржите многу проекти што ги започнавте. Можеби ви се чини како да сте жонглер кој исто така ја зеде топката. Вашата одлична способност за концентрација ви овозможува да се занимавате со повеќе работи отколку што мислевте. Само не застанувајте да се восхитувате. Продолжете напред без пауза до следниот ден.

ВАГА
Ваги, гледајте како поминувате викендот затоа што можеби ќе одлучите да купите нешто што сакате, но навистина не ви треба. Лесно е да ве убедите да купувате и да трошите преку границите. Вие сакате да го надоместите недостатокот на убавина во вашиот живот, па секоја цена да ви изгледа фер. Откако ќе купите, чувството на задоволство ќе помине брзо и вашето незадоволство ќе остане. Би било подобро за вас да ги споделите вашите чувства со вашиот партнер или пријател и да искусите нешто на кое ќе се сеќавате со радост.

ШКОРПИЈА
Шкорпии, чувствувате дека другите бараат премногу од вас, особено затоа што вие секогаш го извршувате својот дел од работата на примерен начин. Одвојте време и кажете што сакате и што ви треба, бидејќи во спротивно може да има недоразбирање на работа. Не постои едноставно решение за вашиот проблем, ќе мора да ја побарате најдобрата можна средина што одговара на сите заедно со вашите колеги. За вас, тоа значи вооружување на дополнителните со доза на трпеливост додека чекате за вашиот одговор.

СТРЕЛЕЦ
Ако досега сте биле заслепени од вашите соништа Стрелци, би можеле да добиете ладен дожд од реалноста кога ќе ја разберете вистината за тоа што навистина се случува околу вас. Но, во сето ова лежи семето на пореален план што ќе можете да го реализирате во блиска иднина. Не бидете премногу драматични во врска со вашата верзија за тоа како се сруши сето тоа. Соберете ги деловите, прилагодете се и продолжете понатаму. Малку разочарување на почетокот ќе ви донесе поголема сладост кога ќе успеете во вашиот план.

ЈАРЕЦ
Периодов Јарците не знаат дали повеќе сакате да плачете или да се смеете. Соочени сте со екстремни ситуации кога треба да изберете понатамошна насока без премногу време за размислување. Вашата емоционална состојба може да ви предизвика дополнителни потешкотии со евоцирање на некои непријатни спомени. Држете се до фактите за да го намалите влијанието на емоциите врз вашите одлуки. Ако се концентрирате и се држите до фактите, ќе се претставите со настани без многу потешкотии.

ВОДОЛИЈА
Ако ви се чини дека секој влегува во некои дискусии со вас овие дена, проверете го вашиот став на Водолија бидејќи тоа може да биде причина за овие тензии. Вашата моментална нервоза е зголемена од вашиот страв од промени, бидејќи работите се чини дека излегуваат од ваша контрола. Не станува збор за враќање на авторитетот или за победа во дебатата. Треба да работите на вашата флексибилност. Поддржете ги напорите на другите на нивниот пат и ќе ја добиете посакуваната слобода.

РИБИ
Загриженост за врската кај Рибите ќе кулминира во голема кавга на самото место. Иако на почетокот ќе бидете среќни за тоа, подоцна ќе го видите олеснувањето што произлегува од кажувањето на сè што е во вашето срце. Ова важи и за вашиот партнер. Првичната непријатност ќе трае само за кратко време, а придобивките ќе бидат повеќекратни. Може да направите голем чекор напред во врската.

Хороскоп

Хороскоп за денес (29 јули) четврток

Објавено пред

на

ОВЕН
Денес ќе бидете преплавени со обврски. Вашиот телефон ќе ѕвони постојано па едвај ќе имате време за себеси. И покрај презафатениот ден одвојте малку време за да си ги разбистрите мислите, стресот ќе влијае негативно врз вашата продуктивност. Посветете поголема грижа на вашите здравствени проблеми.

БИК
Ако сте имале потешкотии да стапите во контакт со некого, тоа наскоро ќе биде решено. Вашиот пат кон промена е отворен, направете го неопходното. Избегнувајте несигурни нешта. Разгледајте ги добро сите знаци пред да донесете конечна одлука.

БЛИЗНАЦИ
Денес можеби нема да е идеален ден за вас но без оглед на тоа не ги избегнувајте настаните и социјалните дружби, побарајте совет од некој близок за нештата кои ве загрижуваат. Тоа ќе ви послужи да ги согледате некои работи од поинаква перспектива.

РАК
Се снаоѓате одлично на новата работа и комуникацијата со надредените остварува позитивна атмосфера. Сеуште нема назнаки за големи промени кај вас. Избегнувајте конфликти со саканата личност денес. Ќе имате минлива главоболка.

ЛАВ
Ќе бидете пријатно изненадени и задоволни со деловните околности. Ве очекува генерално поволен ден. Ќе ви годи вниманието на љубовен план и ќе бидете задоволни во односот со партнерот. Можни се проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА
Време е да ја превземете контролата и да се посветите на работата. Накоро ќе можете да остварите некоја голема позиција. Ќе реагирате импулсивно и ќе бидете склони кон чести расправии со саканата личност. Врската ќе ви западне во криза.

ВАГА
Денешниот ден нема да ви биде особено поволен за работа. Водете сметка и не превземајте ризици. Ве очекуваат нови љубовни случувања и спојување со партнерот. Смалете го внесувањето на шеќер.

ШКОРПИЈА
Овој ден не е поволен за некои деловни промени. Можно е и самите да бидете скептични околу некои ризици. Ви годи флертот и на љубовен план ќе се чувствувате прилично добро. Можете да очекувате поволен период. Водете грижа за забите.

СТРЕЛЕЦ
Ве очекува поволен ден. Не треба да имате големи грижи на полето на работата. Ве очекува поволна ситуација за почеток на нова врска. Отворени сте спрема личноста која ви се допаѓа и таа го цени тоа. Ќе имате пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ
Во текот на денешниот ден ќе ве прати среќа и може да остварите голем деловен напредок. На љубовно поле ве очекуваат позитивни промени кои можат да ви донесат важни пресврти. Ќе се чувствувате одлично и ќе бидете полни со енергија.

ВОДОЛИЈА
Ве очекува поволен ден на работното место. Ќе успеете да решите некои мали проблеми со соработниците. Доколку сте слободни, ви следи ново познанство о личност родена во знакот на Лав. Чувајте се од можни воспаленија.

РИБИ
Потребно е да бидете повеќе методични, добро организирани и да се посветите на вашата работа. Можете да очекувате интересно љубовно познанство. Подготвени сте да го промените својот емоционален статус.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за денес -[ 28 јули ]- среда

Објавено пред

на

ОВЕН
Денес не е претерано поволен ден за земање или давање било какви позајмици. Потрудете се да ги чувате своите пари. Можно е да не можете да се одлучите по кој пат да тргнете. Саканата личност посакува брак. Избегнувајте претерано напрегање.

БИК
Немате доволно доверба во некои ваши соработници и тоа ве кочи кон можно остварување на тимскиот дух. Тешко ви е да остварите добар однос со вашиот партнер. Иако се сакате, комуникацијата е лоша. Можен е проблем со алергии.

БЛИЗНАЦИ
Ќе бидете под голем стрес затоа што ве очекуваат голем број обврски а многу малку време за да ги завршите. Можно е да имате некои помали расправии со саканата личност. Можни се проблеми со здравјето.

РАК
Може да очекувате промени на работно поле и да остварите напредок каков што одамна посакувате. Тешко ви е да донесете конкретна одлука на ова поле Односот со партнерот не ве исполнува но не сте подготвени за промена. Ќе ве следи малаксаност.

ЛАВ
Доколку се занимавате со приватен бизнис, можно е да очекувате некои помали проблеми во текот на денешниов ден. Обидете се да избегнувате конфликти со партнерот. Вашиот однос доаѓа до сериозна криза. Ќе имате чувствителна бешика.

ДЕВИЦА
Денес немојте да очекувате дека ќе имате промени на полето на работата. Посветете се малку на некои други работи. Можно е да добиете многу внимание и нежност од саканата личност. Можна е респираторна инфекција.

ВАГА
Ќе успеете да ги решите проблемите кои ве мачат веќе некое време. Денес ви доаѓа големо олеснување. Не ви е лесно да го покажете својот интерес кон личноста која ви се допаѓа. Внимавајте на исхраната.

ШКОРПИЈА
Денес ви се препорачува одмор од работата и опкружувањето кое генерално ви донесува само стрес и нервоза. Доколку сте во брак, очекувајте сериозен разговор со саканата личност. Избегнувајте напрегање.

СТРЕЛЕЦ
Немојте да донесувате важни одлуки ако се бара тоа денес од вас. Генерално оваа фаза не е поволна за промени. Ви годи слободата која ја имате и не сте подготвени да се врзите за некој нов. Несоницата е нагласена.

ЈАРЕЦ
Потрудете се да покажете дека сте подготвени да бидете дискретни околу некои прашања. Деловните тајни треба да се чуваат. Денешниов ден може да ви донесе некои отежнувања и компликации во љубовта. Можно е воспаление на мускулите.

ВОДОЛИЈА
Доколку сте во било каков конфликт со законот, авторитетите или надредените, денешниов ден не е поволен за вас. Емоционално сте стабилни и уживате покрај саканата личност која ве усреќува. Немате проблеми со здравјето.

РИБИ
Ве очекува значајно подобрување на финансиската состојба што ќе влијае доста позитивно на вашата деловна ситуација. Ве очекуваат бурни и драстични промени на љубовно поле. Обрнете внимание на апетитот и исхраната.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Дневен Хороскоп (27 јули) вторник

Објавено пред

на

ОВЕН
Имате впечаток дека сте погрешиле доста при донесувањето на некои деловни одлуки во минатото. Време е да ги поправите некои нешта. Со личност која ви се допаѓа имате променлив однос кој ќе ви донесе чувство на несигурност. Имате склоност кон здебелување.

БИК
Во текот на денешниот ден бидете внимателни на деловно поле затоа што доста лесно може да дојде до нови грешки. Партнерот се обидува да ви покаже дека се грижи за вашата врска да напредува. Ќе имате проблеми со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ
Можно е да се соочите со деловни промени на кои не ви е лесно да се навикнете. За сега не сте толку насочени кон нови случувања на полето на љубовта. Ќе ви годи некое време да поминете сами. Зголемете го внесувањето на витамини.

РАК
Можете да очекувате ден кој ќе ви биде од големо значење на деловно поле. Ви доаѓаат нови важни одлуки. Доколку сте слободни, следи прилика за ново познанство кое ќе ве маѓепса. Болки во долниот дел од грбот.

ЛАВ
Ве очекув апериод во кој во голема мера ќе се насочите кон деловните промени. Ве очекува бурна ситуација во комуникацијата со саканата личност. Можно е да не сте искрени. Очекувајте чувствителност во желудникот.

ДЕВИЦА
Ве очекува кратко патување кое може да се покаже како доста значајно за вашето работно поле. Занесени сте со нови познанства и имате впечаток дека на љубовен план ќе имате доста избор. Здравјето ви е одлично.

ВАГА
Ве очекува генерално стабилна материјална атмосфера. Не би требало да се грижите за работата или финансиите. Емоционалната состојба е без промени денес. Можно е да не сте задоволни поради тоа. Внимавајте на стомакот.

ШКОРПИЈА
Денешниов ден не е премногу поволен за работа. Лесно може да ви се случи помал проблем или загуба. Поводете сметка околу комуникацијата со саканата личност. Вашиот однос би можел да стане проблематичен. Можна е вртоглавица.

СТРЕЛЕЦ
Пред вас е важна одлука на деловно поле. Може да се каже дека на некој начин самите ги држите клучевицте на својата среќа. Можно е да имате проблеми во комуникацијата со саканата личност. Ако сте во брак следи заладување. Избегнувајте стрес.

ЈАРЕЦ
Можно е да не ви годи атмосферата на работа. Можни се почести препирки и сплетки позади грб. Очекувајте период во кој ќе ви значи искрено да разговарате со партнерот. Психоматски проблеми.

ВОДОЛИЈА
Поволен ден за нови проекти и промени. Насочете се кон реализација на своите идеи. Дистанцирани сте од саканата личност и моментално тоа ви годи. Можно е дури да размислувате за прекин на врската. ‘рбетот ви е слаба точка.

РИБИ
Очекувајте поволен период во кој ќе ви биде потребно да превземете иницијатива околу деловните промени. Одличен период за љубов е пред вас. Ќе сретнете личност која може да ве направи многу среќни. Променлив притисок.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 41 минута

Попоски вонредно најави пеколни температури до 45°C

Топлотниот бран кој е МНОГУ СИЛЕН и изразен во нашата држава ќе се задржи до самиот крај на оваа седмица,...

КичевоПред 2 часа

Мартиал Артс: Утре во Кичево ќе се одржи интернационална ноќ на боречки вештини

Интернационална ноќ на боречки вештини во организација на Матриал Артс Академи клубот од Кичево во спортската сала Јанчица на ден...

МакедонијаПред 3 часа

МВР со новиот т.н. „ноќен радар“ испиша 200 санкции за брзо возење

Синоќа во периодот од 21.00 (28.07.2021) до 01.00 (29.07.2021) часот  Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање...

На денешен денПред 8 часа

На денешен ден (29 јули)

1526 – Во кампања против Унгарија, турската армија го зазеде Петроварадин по тринеделна опсада. Турците тогаш ги освоиле соседните градови...

ХороскопПред 15 часа

Хороскоп за денес (29 јули) четврток

ОВЕН Денес ќе бидете преплавени со обврски. Вашиот телефон ќе ѕвони постојано па едвај ќе имате време за себеси. И...

МузикаПред 18 часа

Перо Пандилоски со журка во живо овој петок во ресторан & бар „La Casa“

Овој петок, последен за месец јули, „La Casa“ продолжува најдобриот ритам во градот Кичево, имено одличниот Перо Пандилоски ќе настапи...

КичевоПред 24 часа

(ГАЛЕРИЈА) „Кичевската и Горнореканска Коњаница“ пристигнаа во Кичево

После отслужената Света Божествена Литургија се пристапи кон македонската заклетва, пред свето писмо, кама и револвер. Кичевската Коњаница од дворот...

Временска прогнозаПред 1 ден

ВНИМАНИЕ: Од денес и следните денови следуваат најтоплите денови ова лето и висок УВ индекс

Од денес, па се до крајот на оваа седмица во Македонија следуваат НАЈТОПЛИТЕ ДЕНОВИ и максимумот на овој ЕКСТРЕМНО ТОПОЛ...

На денешен денПред 1 ден

На денешен ден (28 јули)

1330.- Српскиот крал Стефан од Дечани ја победи војската на бугарскиот цар Михаил Шишман во битката кај Велбужде, кој потоа...

ХороскопПред 2 дена

Хороскоп за денес -[ 28 јули ]- среда

ОВЕН Денес не е претерано поволен ден за земање или давање било какви позајмици. Потрудете се да ги чувате своите...

НАЈЧИТАНИ