Следете не

Хороскоп

Дневен Хороскоп (27 април / среда)

Објавено пред

на

ОВЕН
Ќе ве привлекува личност која емотивно би можела да ве чини премногу. Бидете многу внимателни и смирени, особено ако се најдете во ситуација кога допрва треба да откриете колку некој е зафатен. Ќе избегнете проблеми само ако постапувате достоинствено и благодатно. Оние од вас кои размислуваат за поголема инвестиција може да очекуваат голем број прашања денес.

БИК
Не трошете време барајќи помош бидејќи нема да ја добиете денес. Наместо тоа, размислете за финансиската ситуација за да откриете каде грешите. Можете сами да направите многу, но под услов внимателно да ги планирате вашите идни потези. Оние од вас кои патуваат на стари и познати места денес ќе ја оживеат старата врска.

БЛИЗНАЦИ
Не плашете се да го промените мислењето, бидејќи тоа ќе ви помогне да се здружите и подобро да ја разберете вашата улога. Слушајте ја вашата интуиција и бидете подготвени да донесувате одлуки во движење. Ако планирате да пазарувате денес, направете список со се што ви треба во спротивно ќе потрошите премногу пари и ќе се вратите дома без нешто што ви треба.

РАК
Ќе ви биде доста тешко да ги контролирате емоциите, особено кога станува збор за љубовни интереси и односи со луѓе кои имаат поинаква перцепција за иднината. Наскоро можете да очекувате финансиска поддршка, но бидете внимателни бидејќи ако не планирате добро, парите би можеле да одат кај некој друг истиот ден. Не биди подготвен да го донираш.

ЛАВ
Денес ќе можете повеќе да се потпрете на пријателите, колегите и соседите отколку на членовите на семејството на кои ќе им биде доста тешко да ги прифатат идеите што ги имате. Планирајте го денот така што ќе поминувате што повеќе време со пријателите или со личност со која имате тајна љубовна врска. Можни се ирационални кавги, како и контроверзни нови ситуации во домаќинството.

ДЕВИЦА
Одговорите ќе ги најдете само доколку се оддалечите од секојдневието. Личноста со која живеете или со која сте емотивно многу блиски ќе ви создаде непотребни проблеми денес. Не барајте премногу изговори бидејќи ќе ви биде тешко да ја поправите ситуацијата. За неколку дена се ќе се врати во нормала, па фокусирајте се на она што ви е само важно.

ВАГА
Многумина од вас денес ќе бидат носталгични, а понекогаш и премногу емотивни. Обидете се да оставите сè што е лошо зад себе и фокусирајте се само на она што е добро. Не ги земајте работите при срце, дури и ако вашиот соговорник изгледа сосема во право. Откако ќе разберете што точно сакате, ќе знаете и подобро ќе се позиционирате. Опуштете се и опуштете се.

ШКОРПИЈА
Заборавете на работата освен ако не сте во бизнис или имате нова идеја што може да доведе до поголема финансиска сигурност. Денес треба да се забавувате и да се одморите бидејќи тоа е најдобриот начин да ги наполните батериите. Пријателите ќе ви дадат интересни совети, но имајте на ум дека ќе треба да знаете како некои од нив да ги прилагодите на вашата ситуација.

СТРЕЛЕЦ
Вложувајте малку повеќе труд и време во планирањето на вашата деловна иднина, но на начин да најдете баланс помеѓу кариерата и приватниот живот. Многумина од вас ќе забележат нова пазарна можност вредна за истражување, но на начин кој не се фокусира премногу на деталите. Не плашете се од промени бидејќи сте во период кога можете да избирате и одлучувате.

ЈАРЕЦ
Оние од вас кои се занимаваат со хуманитарна работа или генерално сакаат да им помагаат на другите, денес ќе запознаете личност која има многу добри идеи кои би можеле заедно да ги реализираат. Доколку планирате нови проекти на работа или сте на некоја од водечките позиции, денес треба да побарате совет од постара личност која има големо искуство.

ВОДОЛИЈА
Иако вашето срце ќе биде на вистинското место, тоа не значи дека треба да се согласите со она што не е добро за вас или да дадете сè што имате за да направите некој да се чувствува добро. Вашето време и труд ќе им значат на луѓето повеќе отколку финансиска помош. Вие сте во фаза кога можете да ги зголемите приходите или заштедите. Бидете самоуверени, собрани и размислувајте објективно.

РИБИ
Кога се во прашање емоциите и приватниот живот, денес нема да размислувате јасно ниту ќе можете да носите добри одлуки. Наместо тоа, фокусирајте се на вашата работа и кариера. Не дозволувајте да бидете измамени од нешто што другите луѓе ви го кажуваат, особено ако стекнете впечаток дека некој претерува. Обидете се да гледате на работите поинаку.

Хороскоп

Хороскоп за петок (24 март)

Објавено пред

на

ОВЕН

Ве очекува поволен ден за работа. Можете да се надевате на разговор кој ќе биде значаен за вас. Имате голема желба да се свртите кон нова љубов. Спремни сте за промени! Одлично се чувствувате!

БИК

Денешниот ден е добар, може да очекувате дека ќе успеете да ги устварите своите деловни планови. Моментално ви е љубовта на прво место и се трудите да бидете посветени на саканата личност. Очите ви се чувствителни.

БЛИЗНАЦИ

Успешни сте и зрачите со позитивна енергија, во деловното опкружување сте на добар глас. Многу сте посветени на вашиот партнер и спремни сте да му помогнете околу проблемите кои го мачат. Потребна ви е релаксација.

РАК

Внимателно разгледајте ја новата деловна понуда која ја добивате. Спремни сте за промени на ова поле. Партнерот ќе ви делува како да крие нешто од вас. Неговото променливо однесување ве збунува. Можна е омалаксаност.

ЛАВ
Ќе имате среќа на деловно поле, ќе успеете да ги остварите своите желби. Амбициозни сте и способни. Сакате врската со саканата личност да ја пренесете на некое повисоко ниво. Спремни сте за важни одлуки. Проблеми со органите за варење.

ДЕВИЦА

Можно е денес да сте напнати и во голема мера сте склони кон кавги со соработниците. Ситуацијата на љубовното поле носи дилеми кај вас. Можно е да не сте сигурни која личност е вистинска за вас. Водете сметка за алергиите.

ВАГА

За да успеете да ги остварите сите планови кои ги имате, ќе биде потребно да направите некои компромиси на работа. Можеби ќе имате некои љубовни пресврти во наредниот период. Внесувајте витамини и минерали.

ШКОРПИЈА

Сите околности на деловно поле ви се наклонети. Добро се чувствувате поради својот успех. Ве очекува познанство со нова личност кон која ќе се развијат силни емоции. Спремни сте за нови врски. Помали проблеми со главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате дека ќе успеете да ги решите деловните дилеми. Поволен ден за остварување на плановите. Сѐ уште ви е тешко да се ослободите од стравовите кои ги носите од претходната врска. Водете сметка за исхраната.

ЈАРЕЦ

Работете на концентрацијата за да можете да ги решите деловните задачи кои се пред вас. Ве очекува фаза во која ќе имате мали проблеми со саканата личност. Честопати имате впечаток дека сте многу различни. Можни се болки во грлото.

ВОДОЛИЈА

Иако сакате да ја промените работата, засега не ви се укажува некоја конкретна можност за тоа. Не сте сигурни во своите емоции кон партнерот и не сте подготвени да му ветите премногу. Немате апетит.

РИБИ

Поради недостаток на концентрација може да правите грешки кои ќе ви направат проблем на работното место. Не сте расположени кога станува збор за емоциите. Како партнерот да не ви допушта да ги покажете чувствата. Низок притисок.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за четврток (23 март)

Објавено пред

на

ОВЕН

Неволјите што многу ве мачеа во минатото се враќаат. Одржувајте оптимизам, паничете непотребно. Не треба да бегате, промените на работа ќе инспирираат малку оптимизам. Внимавајте на вашата диета, вашиот имунитет не е на завидно ниво.

БИК
Се чувствувате како некој да се обидува да ви претставува закана. Победата е можна со голема борба ако истраете. Многумина од вас ќе почувствуваат зголемена напнатост на работа во овој период, што е резултат на промените што се на повидок и над кои немате контрола.

БЛИЗНАЦИ
Опкружени сте со многу луѓе. Вашата позитивност ги привлекува и оние луѓе чии мотиви не се целосно добронамерни. Не откривајте приватни информации, особено ако станува збор за нешто во врска со вашиот љубовен живот. Неочекувана средба може да ви покаже на дело колку е мал светот.

РАК
Состојбата во областа на финансиите се стабилизира. Може да има прилив на пари од извори што не ги очекувавте. Ако донесувате важна одлука, денот е погоден за тоа. Сепак, избегнувајте започнување на голем проект затоа што можете да го прецените вашиот капацитет.

ЛАВ
Се чувствувате непријатно затоа што во вашата околина доминира чудна атмосфера која, доколку не реагирате, се заканува да стане штетна за вас. Ако не се вклучите на време и ги расчистите можните недоразбирања, работите можат да станат непоправливо комплицирани.

ДЕВИЦА
Прифатете ја поканата на пријателот и излезете. Заборавете на работата и обврските, неколку часови дружење ќе ве направат повторно родени. Доколку немате партнер, идеален момент е за ново познанство кое може да прерасне во интересна романса.

ВАГА
Убави деловни можности се отвораат за вас. Претстојат преговори за можна соработка со странски земји, како и шанса за долго патување на кое ќе го подобрите вашиот бизнис. Не дозволувајте оваа шанса да се изгуби поради моменталната мрзеливост.

ШКОРПИЈА
За да го постигнете она што го сакате, потребно е да побарате помош од личност која е, во однос на статусот, далеку над вас. Оваа личност ја познавате подолго време, но дури денес е можно да направите конкретен чекор и да го побарате она што го сакате долго време.

СТРЕЛЕЦ
Можете да играте значајна улога и да го премостите несовладливиот јаз меѓу членовите на вашето семејство. Ова значително ќе го подобри вашето расположение и ќе ја врати разнишаната самодоверба што можеби тајно ве мачело во минатото.

ЈАРЕЦ
Време е за мала пауза, сепак, не дозволувајте си прекумерна релаксација. Користете го денот за да ги исчистите заостанатите долгови. Покрај тоа, идеално време е да ги обновите старите контакти со пријателите кои сте ги запоставиле во минатото.

ВОДОЛИЈА
Не започнувајте нови бизниси. Поради недостаток на концентрација, ќе направите грешки поради кои во наредниот период ќе се занимавате со поправање на стореното. Искористете го денот за дружење со помалку запоставените пријатели и семејство.

РИБИ
Можеби постои можност за дополнителна работа што не ви треба во моментот. Барате оправдување во финансиски надомест што не е доволен за трудот што треба да го вложите. Прифатете бидејќи оваа работа ќе се исплати на долг рок.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Следните хороскопски знаци ги очекуваат многу новости идниот месец

Објавено пред

на

Доколку им веруваме на хороскопот и ѕвездите, за поединци следниот месец април на љубовниот план ќе биде и тоа како бурен – ги чекаат тешки одлуки и пресврти. Никогаш не е лесно да се донесе одлука дали засекогаш да ги исфрлите старите љубови, но сега ќе морате да пресечете.

ЛАВ

На нивната врата ќе затропаат неколку добри можности… Повеќе шарм, повеќе харизма, повеќе љубов! Просто ќе бидете магнет за мажите, драги дами! Затоа ниту поранешните партнери нема да останат имуни на вас! Меѓутоа, два пати размислете пред да му дадете втора шанса – ѕвездите советуваат добро да анализирате. Можеби е најдобро да се впуштите во нешто непознато и неиспробано!

ВАГА

Ако сте слободни и не сте во долга и стабилна врска речиси сигурно можете да очекувате враќање на една стара и речиси заборавена љубов во вашиот живот. Со оглед дека ви недостасува љубов, можно е дека повторно ќе се обидете, дури и ако не сте екстремно „загреани“ за таа личност. На крајот на април имате добри аспекти на емотивното поле, па е сигурно дека вашата одлука ќе биде добра!

СТРЕЛЕЦ

Веруваме дека зад вас се неколку стресни месеци на полето на љубовта, но конечно дојде време за подобри денови.  Крајот на април ќе донесе извинување од личност која некогаш одамна ве повредила во љубовта. Со извинување најчесто се бара и втора шанса, но не му простувајте доколку жестоко не се потруди. Стара љубов има шанси повторно да пламне, но само доколку двете страни се подготвени на компромиси. Април е одличен месец за вашиот знак и судена ви е голема љубов – дали стара или нова вие ќе ја донесете таа одлука.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Спорт26 минути

Македонија до 18 одигра нерешено против Азербејџан на првата контролна пресметка во Баку

Младата репрезентација на Македонија до 18 години го одигра првиот од двата контролни натпревари против соодветната селекција на Азербејџан. Во...

Технологија28 минути

Грешка на популарниот „WooCommerce“ на WordPress доведе до ризик 500.000 сајтови.

Грешка во популарниот приклучок WooCommerce Payments за WordPress доведе до ризик 500.000 сајтови. Automattic, компанијата зад WordPress, објави безбедносна надградба...

Временска прогноза2 часа

Најава за заладување на времето и провејување снег, еве од кога..

За време на овој викенд сеуште во Македонија ќе се задржи вистинското ПРОЛЕТНО време со максимални температури кој ќе се искачуваат во...

Македонија6 часа

(ВИДЕО) Апсење како на филм на наплатна Тетово, запленета дрога во вредност од 100.000 евра

На 24.03.2023 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и...

Кичево9 часа

Вчера бил пријавен пожар во помошна котлара на РЕК „Осломеј“, нема повредени..

На 23.03.2023 во 12:25 часот во полициското одделение во кичевското село Осломеј пријавено е дека во помошна котлара од електраната...

Автомобили10 часа

Купувањето половен електричен автомобил може да биде ризично: Ова се најголемите проблеми

Купувањето половен автомобил треба да биде возбудливо, но недостатокот на транспарентност на пазарот на половни автомобили е фрустрирачки. Ова не...

Магазин10 часа

Еве колку би можел да чини iPhone 15

Гласините за новите телефони на Apple се шират веќе со месеци, а сега има некои информации за цената и дизајнот...

Магазин10 часа

Кои занимања би можела прво да ги замени вештачката интелигенција?

Се прашувате дали вештачката интелигенција наскоро ќе ја преземе вашата работа? Група професори од угледни американски универзитети се обиделе да...

Магазин10 часа

TikTok сега има feed посветен на науката и технологијата

TikTok работи наменски STEM (наука, технологија, инженерство и математика) што ги содржи само овие едукативни видеа. Може да научите да...

На денешен ден20 часа

Светот на денешен ден – 24 март

1401.- Во поход низ Азија и Медитеранот, татарскиот генерал Тамерлан го освоил Дамаск. 1603.- Умрела англиската кралица Елизабета Прва (Елизабета)....

НАЈЧИТАНИ