Следете не

Хороскоп

Дневен Хороскоп (27 јули) / среда

Објавено пред

на

ОВЕН 
Кога станува збор за правилна употреба на знаењата и талентите кои ги поседувате, денес ќе имате доволно инспирација да ги истакнете и презентирате на вистински начин. Имајте на ум дека денот е поволен и за наоѓање дополнителни извори на приходи, особено оние кои би можеле да прераснат во нешто трајно. Не плашете се од нови предизвици и понуди.

БИК
Денот е поволен за пократки, особено службени патувања, но и за сите оние активности кои би можеле да ви овозможат нови искуства или знаења. Време е повторно да ги обедините луѓето што ги познавате долго време и да ги поттикнете на соработка доколку планирате да реализирате некои од старите идеи или се надевате на посериозна промена во кариерата.

БЛИЗНАЦИ 
Денеска не мора да ги криете своите емоции. Слободно кажете им на вашите најблиски колку се грижите за нив или обидете се да ги поправите неодамнешните грешки или да ги разјасните ситуациите што изгледаат погрешно разбрани. Во моментот кога ќе успеете, ќе можете успешно да започнете нови потфати или врски. Не ги напуштајте верувањата.

РАК
Ако дозволите да преовладуваат емоциите, веројатно ќе тргнете по пат кој ќе биде погрешен и нема да можете да си простите подоцна. Ако има нешто што сте го скршиле или скршиле, тешко дека ќе можете да го поправите ако на прво место го ставите вашето его или сопствените потреби. Денот не е поволен за брзи одлуки кои можат да влијаат на другите луѓе.

ЛАВ
Не биди срамежлив. Никогаш не е доцна да ги споделите вашите емоции со личност која ви е драга или да се потрудите да ги известите претпоставените што точно очекувате. Попладнето поминете го во активности кои ве опуштаат и воодушевуваат. Доколку покажете дека имате добри намери и дека сте чесна личност, самите ќе се создадат можности.

ДЕВИЦА
Ако само малку подобро се организирате, ќе можете да направите многу повеќе и ќе се чувствувате подобро. Сигурно до крајот на денот ќе имате причина да се гордеете со себе, особено ако прифатите прилика која ќе ви затропа на врата. Кога станува збор за пријателите, некој ќе ви понуди интересна инвестиција, но добро размислете дали е тоа реално.

ВАГА
Кога станува збор за сè што сакате, ќе мора да работите малку повеќе со тоа што ќе бидете поупорни и наметливи. Ќе привлечете позитивно внимание преку се што е поврзано со креативни проекти, реклами и уникатни активности кои другите не знаат да ги прават. Денот е поволен и за промени поврзани со домувањето.

ШКОРПИЈА
Ако има нешто што сакате да го претворите во постојан извор на приход, вложете посебен напор денес бидејќи ќе имате голема моќ на набљудување и добро ќе ги разберете туѓите очекувања. Оние од вас кои планираат патување на некое место од минатото, случајно ќе сретнете личност што сакате да ја видите долго време. Решавање на семејните предизвици.

СТРЕЛЕЦ
Доколку намерно или поради сплет на околности ги игнориравте оние луѓе кои многу ви значат, денес тоа треба да го поправите или надоместите преку мали знаци на внимание. Не мора да бидете фокусирани на големи и јавни гестови, доволно ќе биде да ги слушате и да одвоите повеќе време за дружење. Ќе видите колку сте важни за поединци.

ЈАРЕЦ
Многу ќе ве привлекува личност која секогаш избира потешки или поинаков пат од другите и денес ќе ви даде до знаење како сака да доживее нови работи. Сепак, бидете внимателни бидејќи денот не е идеален за откривање на скриени мисли и планови за иднината. Кога станува збор за семејството, слободно воведете нова личност или идеја, ќе ви оди подобро отколку што замислувате.

ВОДОЛИЈА
Работите нема да бидат како што изгледаат денес, затоа не брзајте и не правете или кажете нешто за што подоцна може да зажалите. Работете во тишина и претпочитате да молчите. Патувањето сепак ќе ве чини премногу, а ветувањата нема да се одржат, најдобро би било да го одложите за некој друг ден или барем да се обидете се да организирате на некој друг начин.

РИБИ
Денот е идеален за сите оние козметички промени кои се поврзани со домувањето, работата и просторот за живеење. Личноста која денес има повеќе искуство од вас ќе ви помогне подобро да ја разберете ситуацијата која ве предизвикува и ќе ве потсети на нешто или некој од минатото. Пред да тргнете напред, погледнете назад.

Хороскоп

Хороскоп за среда (7 декември)

Објавено пред

на

ОВЕН

Може да очекувате фаза која ќе биде многу поволна за вас. Ќе успеете да остварите стабилизација на работа. Ве очекува ново познанство кое може да биде многу значајно за вашата љубовна иднина. Потребна ви е прошетка.

БИК

Имате многу работа и не ви е лесно да ги завршите обврските сами. Потребна ви е поддршка и помош од соработниците. Пред вас е период во кој ќе может да дојде до разочарување на емоционално поле. Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Може да очекувате генерално поволен ден во кој ќе успеете да решите важни проблеми на деловно поле. Доколку сте слободни, пред вас е многу одличен период за нови љубовни случувања. Можни се проблеми со забите.

РАК

Постојат некои околности кои ве кочат да напредувате. Ќе имате многу проблеми во наредниот период. Ве очекува возбудливо познанство со личност која ќе потврди дека има емоции кон вас. Одмарајте што повеќе.

ЛАВ

Може да добиете можност да го покажете своето мислење и ставовите во опкружувањето кое тоа ќе го прифати. Поволен ден за решавање на проблемите со саканата личност. Може да очекувате дека ќе најдете компромис. Зголемете го внесувањето на течности.

ДЕВИЦА

Потребно ви е да имате повеќе трпение и да бидете упорни за да ги остварите деловните цели кои ги имате. Ви изгледа дека сте влегле во монотона фаза и тоа не ви се допаѓа. Потребни ви се промени во врската. Не се замарајте.

ВАГА

По драстичните промени од претходниот период, доаѓате до фаза во која конечно доаѓа до смирување на ситуацијата. Ќе бидете среќни покрај личноста која ви се допаѓа. Пред вас е поволен период за љубов. Низок притисок.

ШКОРПИЈА

Можеби моментално некои работи не се по ваша волја и не сте задоволни од деловната ситуација. На некој начин сте збунети и прилично тешко ги прифаќате емотивните промени кои се случуваат околу вас. Можен е пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Не сте сигурни дали треба да останете на ова работно место. Се премислувате околу важни одлуки и промени. Ќе запознаете интересна личност која ќе посака врска на долга стаза. Таа ќе ви возврати на емоциите. Проблеми со дишните патишта.

ЈАРЕЦ

Не се залетувајте со брзи одлуки. Пред вас е фаза во која ќе имате време за размислување. Доколку сте во брак, ве очекува период во кој ќе сакате зголемување на семејството. Нагласени проблеми со органите за варење.

ВОДОЛИЈА

Компликациите кои успеавте да ги надминете на деловно поле ве направија посилни и поискусни. Разочарани сте бидејќи од саканата личност не го добивте она кое ви е потребно. Емоциите во се во минусна фаза. Проблеми поради замор.

РИБИ

Многу тежок ден ве очекува. Пред вас е фаза во која ќе имате деловни проблеми и компликации. Исклучително сте загрижени за работата и тоа влијае врз вашата комуникација со саканата личност. Не е поволен период за вашето здравје.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за вторник (6 декември)

Објавено пред

на

ОВЕН
Полни сте со енергија. Вашите ум е преоптерен со работа, обидувајте се да не се преморувате премногу и чувајте го вашето ментално здравје. Вашите сопствени принципи ве водат на вистинскиот пат, некои од вашите соништа кои ги имате се малку нереални.

БИК
Вашиот моментален фокус во животот е целосно да се посветите на здравјето и да останете во добра физичка состојба. Можеби ќе бидете ставени на тест каде ќе морате да покажете цврстина и решителност. Обидете се да ги држите вашите чувства под контрола, сега не е вистински период за да делувате емоционално.

БЛИЗНАЦИ
Ви се случуваат некои откритија, барате одговори кои се многу поблиску до вас отколку што мислите. Бидете добри спрема себеси затоа што многу лесно можете да бидете понесени од емоциите од нештата кои ќе ги откриете. Поребната стабилност и поддршка пристигнува. Можно е склучување на ново партнерство.

РАК
Денес сите одговори кои ви се потребни се наоѓаат под површината. Можно е да имате некои чудни соништа и визии кои ќе разбудат чувства кај вас. Бидејќи сте водени од месечината, ќе реагирате премногу бурно на некои нешта. Вашиот фокус треба да остане да реалноста и она кое зависи само од вас.

ЛАВ
Фокусирани сте на вашите цели и амбиции. Сметате дека вашите надежи и желби кои ги држите цврсто полека почнуваат да стануваат залудни. Поврзете се со драги луѓе и пријатели кои ќе ви дадат чувство на среќа и задоволство, само така ќе можете да верувате повторно во себеси и то аќе ви помогне да го задржите фокусот.

ДЕВИЦА
Пред вас полека се чисти патот до целта која сакате да ја постигнете. Се отвораат нови перспективи, космосот ви е наклонет и се ќе се одвива онака како што посакувате. Денес е идеален ден за потпишување договори и документи, правење на компромиси и започнување нови проекти.

ВАГА
Енергијата ви е на највисоко ниво, пред вас имате многу предизвици кои ќе треба да ги надминете. Можеби вашата перспектива околу некои нешта ќе биде променета иако тоа можеби нема да ви биде пријатно. Се обидувате да го одржите животот под контрола, но некои нешта полека ви се испуштаат. Треба да бидете подготвени на секакви ситуации.

ШКОРПИЈА
Љубовта ви е вашата најголема мотивација во моментов. Бидете нежни спрема себеси затоа што новите чувства кои ќе ви се разбудат можеби ќе бидат премногу интензивни. Вашата креативност моментално е на врвот и треба да го искористите тој миг. Имате енергија за да ги завршувате сите работни обврски.

СТРЕЛЕЦ
Се обидувате да балансирате помеѓу слободата и стабилноста во домот, тоа ви претставува особен предизвик. Партнерствата кои сте ги склучиле во минатото сега покажуваат добри резултати. Емоциите ви се особено изразени, а тоа доведува до некои конфликти во домот. Ќе морате да се посветите на партнерот малку повеќе.

ЈАРЕЦ
Полни сте со самодоверба и тоа секогаш ве држи главни во игра. Вашата работна околина ве предизвикува и тоа понекогаш прави да се чувствувате како да се надминувате себеси. Вашите природни интереси ве водат и ве инспирираат. Лунарната еклипса донесува особена изразеност на емоциите. Нешто ќе почне да се движи напред.

ВОДОЛИЈА
На работ сте да направите некои големи промени, некои од нив сте ги чекале долго и ќе ви донесат доста позитивни нешта. Се поблиску сте до откривање на вашата цел. Можно е да имате некоја драматична ситуација во вашиот живот која ќе бара од вас да останете присебни. Вашата инспирација ви помага да ги реализирате сите ваши проекти.

РИБИ
Брзате за да постигнете се, балансирате помеѓу работата, љубовта и семејството и тоа ви оди тешко. Некои одамна потиснати емоции ќе испливаат на површина и нема да ви биде лесно да се соочите со нив. За среќа ја имате поддршката која ви е потребна, грижете се за себеси повеќе.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за понеделник (5 декември)

Објавено пред

на

ОВЕН

Денес ќе бидете во центарот на вниманието поради успехот на деловно поле во изминатиов период. Може да очекувате заеднички живот со саканата личност. Доаѓа време за убави промени. Водете сметка за забите.

БИК

Можеби се занимавате со некој вид на докажување на работното место како пред себе така и пред другите. Можни се нови познанства, но и понатаму не наоѓате личност која може да го види она што вие го барате. Проблеми со синусите.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува можност да се докажете и да ги остварите посакуваните желби на работното место. Продолжете да ги негувате своите амбиции. Денес конечно ќе и дадете до знаење на саканата личност како ја замислувате заедничката иднина. Одлично се чувствувате!

РАК

Нови околности ќе влијаат врз вас негативно. Можно е да ви треба подолг период да се прилагодите. денес вашите брачни проблеми се особено нагласени, па ситуацијата со саканата личност доаѓа до влошување. Проблеми со кичмата.

ЛАВ

Носењето нови одлуки на деловно поле не ви оди многу лесно. Имате впечаток дека некои околности се против вас денес. Доколку сте во врска или брак, со саканата личност ќе имате некои неочекувани случувања. Немате проблеми со здравјето.

ДЕВИЦА

Одлично се снаоѓате во вашата работа моментално и не би требало да имате било какви проблеми денес. Можеби со саканата личност ќе дојде до некои компликации. Сѐ може да се реши ако имате трпение. Внесувајте повеќе течности.

ВАГА

Може да престанете да се грижите бидејќи конечно ќе дојдат до вас убави вести кои долго време ги посакувате. Денес ве очекува започнување контакт со личност која ви се допаѓа. Полни сте со енергија!

ШКОРПИЈА

Многу сте мотивирани да ги направите промените на деловно поле кои ги планирате некое време. Денес ве очекува интересна средба со личност која ќе ви се додворува директно. Се чувствувате одлично.

СТРЕЛЕЦ

Не можете лесно да најдете заеднички јазик со соработниците. Не е секој подготвен да го вложи истиот напор во работата како вас. Ви се допаѓа личност која е воздржана кон вас е делува срамежливо. Чувствителни синуси.

ЈАРЕЦ

Денес сѐ ви оди од рака. Ако планирате било какви нови проекти или промени, вложете во тоа! Може да очекувате активирање на полето на флертот и многу нови запознавања. Проблеми со бешиката.

ВОДОЛИЈА

Денес бидете внимателни со какви ризици се соочувајте и внимавајте да не дојде до некоја материјална штета. Можеби ви се допаѓа личност која нема лесно да ја освоите, но подготвени сте да се потрудите да го најдете патот до неа. Проверете ја својата диоптрија.

РИБИ

Започнување на нов проект ви делува како добра идеја. Подготвени сте да се посветите на новите случувања на ова поле. Вашиот однос со саканата личност не е добар како порано и полека се губите еден со друг. Внимавајте на исхраната.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Хороскоп5 часа

Хороскоп за среда (7 декември)

ОВЕН Може да очекувате фаза која ќе биде многу поволна за вас. Ќе успеете да остварите стабилизација на работа. Ве...

Кичево7 часа

Кичевски магацинско-дистрибутивен центар за прехрамбени производи има потреба од двајца Комерцијалисти за град Кичево

Магацинско-дистрибутивниот центар за прехрамбени производи „УНИОН ЕМ ЕМ“ од Кичево, како увозник и застапник за брендовите на „GOLD,WALTZ, SALBOS, COCOLINE,...

Lifestyle16 часа

Истражувањето открива: Како одложувањето на алармот влијае на нас?

Според новото истражување на Универзитетот Нотр Дам во Индијана, 57 отсто од возрасните обично сакаат да дремнат откако ќе се...

Lifestyle16 часа

Експерти: Луѓе кои никогаш не треба да пијат кафе

Кафето е одличен начин да добиете дополнителна енергија наутро или да го победите заморот среде работниот ден, а бројни студии...

Lifestyle16 часа

Дали навистина треба да ја миете косата двапати?

Дали вашата коса брзо се мрсни, само ден или два по миењето? Ако е така, веројатно ја миете косата често,...

Магазин16 часа

За да ги одржувате подолго свежи: Четири начини како да ги зачувате бананите

Ефективни трикови Сите знаеме дека бананите доаѓаат од тропските предели, па не е ни чудо што тие не можат да...

Lifestyle16 часа

„Форбс“ ги избра петте најпотценети градови на Балканот, меѓу кои и еден македонски на листата ВИДЕО

Реномираниот магазин Форбс објави листа на „најпотценети“ балкански градови, а на листата се најде и еден македонски град. Охрид Ако...

Автомобили16 часа

Honda започнува со производство на автомобили на водород во САД до 2024 година

Honda во производствениот процес вклучи автомобили со водородни горивни ќелии, а засега само во САД. Производителот на автомобили откри дека...

Временска прогноза17 часа

Променливо облачно време, за викендов нови врнежи од дожд

Територијата на Македонија се наоѓа под влијание на јужно струење на висина, и истото условува НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ температури на воздухот. Времето...

На денешен ден18 часа

6 декември – На денешен ден

1988.- Починал Рој Орбисон (Рој), една од најголемите ѕвезди на американската поп и кантри музика, автор на хитовите „Only the...

НАЈЧИТАНИ