Следете не

Хороскоп

Дневен Хороскоп (7 април) – четврток

Објавено пред

на

ОВЕН
Април е мирен месец на љубовно поле, зафатениот Овен ќе донесе позитивна енергија благодарение на која ќе се поврзете со партнерот. Имате чувство дека сè оди како што треба, дека вашата врска се подобрува од ден на ден, што ви дава сила да се борите на работа и да постигнете нови финансиски успеси, кои ќе гарантираат сигурност за себе и за вашата сакана. Бесплатен одмор со vape, фантазирање за далечни дестинации и навистина ви недостасуваат патувања. Ако можете, испланирајте патување на самиот крај на април.

Деловната ситуација беше напната во текот на март, се трудевте да останете смирени и да броите до десет кога ќе забележите неправда. Ова не е најдобро време да се залагате за правдата и да застанете во одбрана на колегите, да се пазите и да се борите за вашите цевки. Можеби некој ви изгледа како пријател, но не заборавајте дека ова е деловна средина во која секој гледа само материјална корист. Само еден од вашите блиски колеги може да игра на вашата доверба.

Доколку не сте во март, закажете преглед и проверете го вашиот изглед.

БИК
Во првата недела од април ќе имате помалку несогласувања со партнерот, ќе трошите повеќе од вообичаено, што вашиот партнер ќе му замери. Договорете се и убаво распоредете пари за на крајот на месецот да не западнете во финансиска криза. Слободните луѓе ја следат својата интуиција што може да ги доведе до интересна личност, која се занимава со одредена работа, која ужива во патувањето и која никогаш не држи место. Пред вас се нови предизвици, отворете го срцето за љубовта.

Ќе бидете фокусирани на приватниот живот, не заборавајте за важни извештаи и документација во средината на месецот. Направете потсетник во телефонот за важни состаноци. Исто така, бидете професионални во текот на април и не разговарајте со деловните соработници за вашиот приватен живот и проблемите со кои се соочувате. Можен е дополнителен прилив на пари на самиот крај на април. Добро распоредете пари и ако можете почнете да штедите.

На здравствениот план не се очекуваат поголеми промени.

БЛИЗНАЦИ
Ако сте почнале да тренирате во март, ќе се чувствувате подобро, ќе се види вашата самодоверба и ќе привлечете нови интересни додворувачи во вашиот живот. Не се откажувајте од себе, продолжете со здравите навики. Слободните ќе уживаат во друштво на пријатели и излегувања, а жолтите ќе сакаат повеќе слободно време, што ќе предизвика љубомора кај партнерот. Останете смирени и објаснете му на партнерот како се чувствувате, не реагирајте набрзина.

Деловната ситуација е стабилна, нема да има големи промени за вас во текот на април. Можете да се опуштите и на некој начин механички ќе ја завршите работата, нема да се оптоварувате многу. Ова е идеална можност да ја зацврстите вашата љубовна врска, да се посветите на вашето тело и психичка состојба. Зајакнете го телото и духот, бидејќи на самиот крај на април ве очекуваат нови, предизвикувачки работни задачи, кои ќе траат до крајот на 2022 година.

Ќе уживате во престојот во природа – вашето тело плаче за физичка активност, па пешачењето и секаков вид тренинзи се добредојдени!

РАК
Имате чувство дека сте во сенка на успехот на партнерот, дека партнерот постојано зборува само за себе и си ги исполнува желбите. Всушност, време е да продолжите понатаму и да ја зајакнете самодовербата. Размислете што ви недостасува во текот на април и како можете дополнително да го разубавите и заокружите вашето секојдневие. Слободните Ракови ќе бидат целосно посветени на себе, на своите цели, за да блескаат во наредните месеци и психички и физички. Пролетта е време на промени за вас!

Април е месец во кој ќе научите да се залагате за себе, вашиот целосен потенцијал ќе излезе на површина и нема да дозволите деловните соработници да се шегуваат со вас. Ќе заслужите да напредувате во текот на април, да добиете покачување или место во друштвото кое долго го чекате. Ова е идеално време да започнете сопствен бизнис, време е да бидете храбри! Април е полн со предизвици за Раковите на деловен план, ќе успеете да се изборите за себе.

Внимавајте на исхраната, зајакнете го вашиот имунолошки систем.

ЛАВ
Првата недела од април ќе биде особено убава за Лавовите кои се во брак или долга врска, очекувајте изненадување од партнерот. Можни се веридби, заеднички патувања и романтични вечери на кои партнерот ќе ви ја признае љубовта. Поврзете се и особено уживајте во првата недела од април. Слободните припадници на знакот сонуваат за личност од минатото, можеби е време да продолжите понатаму, помислете дека е време да бидете храбри.

Започнавте со важни деловни потфати во текот на март и април е месец во кој ве очекуваат големи предизвици. Затоа добро испланирајте ги работните денови, користете дневник и не заборавајте да оставите малку слободно време за себе и за луѓето што ги сакате. Одите од крајност во крајност, што ви ја одзема слободата и приватниот живот во турбулентни периоди, а во текот на април ве очекува турбулентен период.

Страдате од несоница во првата половина на април, медитацијата и физичката активност можат да бидат од помош.

ДЕВИЦА
Девиците во текот на април ќе бидат фокусирани на приватниот живот, семејството, пријателите и партнерите. Без разлика дали сте слободни, во долга врска или брак, ве очекува интересен и инспиративен период со многу дружење, излегување и смеење. Конечно се опуштивте и ќе се трудите да си угодите и да уживате во секој слободен момент. Во средината на слободниот месец се очекува ново познанство, со личност која ќе ги привлече на прв поглед!

Доколку сте ја смениле работата во текот на март или сте добиле нова, примамлива деловна понуда, време е да ги засукате ракавите. Обидете се да оставите добар впечаток, не е време да бидете скромни – покажете му го вашето знаење на светот! Искористете ја првата недела од април за деловни состаноци и прифатете ги новите предизвици, таа ќе ви ја донесе финансиската стабилност која долго време ја посакувате.

Слушајте го вашето тело и неговите потреби, не подлегнувајте на ригорозни диети, вашето тело ќе страда и нема да можете да се фокусирате на работата.

ВАГА
Вагата беше посветена на себе во изминатиот период кога Венера беше во директно движење. Сакате да напредувате и приватно и деловно и подготвени сте да преземете одговорност и да се борите за себе. Партнерот ќе се гордее со вас и ќе ве поддржува во секоја идеја. Слободните Ваги уживаат во мирот што им го пружа домот и се фокусирани на деловни активности. Нема да има големи промени во вашиот хороскопски знак во текот на април.

Не смеете и не сакате да застанете, пред вас се различни деловни можности. Деловните соработници ве ценат и сега е вистинско време да се залагате за себе и чекор по чекор да ги постигнете долго поставените цели. Во вашата деловна гужва што ве очекува во текот на април, не заборавајте да му го посветите слободното време на партнерот и да ги споделите со него вашите впечатоци од деловните активности, вашите надежи и претчувства.

Нема поголеми промени на полето на здравството.

ШКОРПИЈА
Во текот на април, Шкорпиите не очекуваат големи промени на љубовно поле, турбулентниот период е зад вас и сега ќе можете да се опуштите и да уживате во времето поминато со партнерот. Доколку дојде до помала кавга во средината на месецот, отворено објаснете му на партнерот како се чувствувате и што повторно ве мачи и што ве мачи. Слободните Шкорпии на крајот на април ќе се обиде да се одмори од напорните деловни активности, а потоа ќе имате можност да стапите во пократка врска.

Забавете во текот на април и направете распоред за да не чувствувате голем стрес. Нема причина да се откажете од вашите планови, само одвојте време да се одморите за да ги наполните батериите. На самиот крај на април можни се помали поправки во куќата кои ќе ве исфрлат од чекор, не трошете пари набрзина во првата половина на април.

Телото ви вика за физичка активност, почнете со првите денови на пролетта.

СТРЕЛЕЦ
Во текот на април стрелците ќе имаат можност да ги решат несогласувањата со партнерот и да излезат од кризата која трае со месеци и ве прави да се чувствувате напнати. Слободните ќе уживаат во флертувањето, лежерното флертување ви е забавно, но внимавајте долго да не ги повредувате чувствата на личноста што ја сакате. Слободните имаат можност на крајот на месецот да влезат во врска која има потенцијал да трае и во која максимално ќе уживаат.

Повеќе не ја толерирате немарноста на колегите и не сакате да ги оправдувате пред претпоставените. Останете со вашата одлука, застанете на своја страна и организирајте го работниот ден како што ви одговара. Не дозволувајте колегите да ве искористуваат и да ви одземат драгоцено време, бидејќи се невнимателни и неорганизирани.

Болки во грбот и вратот – масажата и вежбите за истегнување можат да ви помогнат!

ЈАРЕЦ
Повеќето од Јарците го поминаа март во изолација, уживајќи во времето и не бевте подготвени за дружење и излегување. Позитивните планетарни аспекти ќе ве натераат да се движите, што ќе ги задоволи зафатените, но и слободните Јарци. Ќе уживате во секој ден и конечно ќе бидете растоварени и ќе уживате во позитивни, социјални настани. Љубовната ситуација е стабилна за Јарците во бракот и врската, слободните нема да имаат храброст да го променат статусот во текот на април.

Последниве недели ги осудувавте колегите, сакавте што е можно повеќе мир за себе и секогаш кога можевте ја користевте можноста да се одморите и да отсуствувате од работа. Во текот на април, колегите директно ќе ви замеруваат и ќе мора да се докажувате и да работите двојно повеќе. Направете добар план и ангажирајте се на различни полиња, така што деловните соработници ќе ве сфатат сериозно и зрело.

Чувствувате силни емоции, ако се работи за негативни емоции не држете ги за себе, може да предизвикаат воспаление во телото.

ВОДОЛИЈА
Водолијата не очекува големи промени на љубовно поле во текот на април. Ќе уживате во секојдневната рутина која сте ја создале со партнерот, ќе уживате во мирот и навистина ќе сакате да се опуштите со семејството. Слободните Водолии ќе ги одложат закажаните собири и излегувања со пријателите за втората половина на април, во првата недела од наредниот месец ќе се обидете да се одморите од напорните деловни обврски.

Во текот на април ќе се изненадите, ќе ги поместите своите граници и ќе ги покажете своите способности. Ако сакате да напредувате, не се откажувајте од вашите цели. Потребна ви е дополнителна обука, размислете за учење странски јазици и нови техники за комуникација кои ќе ви гарантираат напредок во компанијата во која сте.

Посетете стоматолог, не го одложувајте стоматолошкиот преглед.

РИБИ
Рибите уживаат во љубовта со партнерот, се чувствувате безбедно и не сакате да ја менувате вашата рутина. Обидете се да се прилагодите на новите предизвици и следете ги желбите на партнерот. Слободните Риби се фокусирани на себе, модата и нивниот внатрешен свет и чувства. Ќе имате безброј покани за излегување, но ќе одбиете разни понуди и ќе ја задржите вашата индивидуалност во текот на април.

Не можете да се справите со деловните обврски, не ги земајте сите работи на ваши раменици. Споделете ги обврските со деловните соработници за да завршите сè на време. Ви се дава можност да работите во странство, добро размислете за оваа понуда што може да ве очекува во средината на април. Што и да одлучите, останете упорни!

Се чувствувате добро!

 

Хороскоп

Хороскоп за 25 мај (среда)

Објавено пред

на

ОВЕН
Во изминатиов период бевте доста фокусирани на домот и семејството. Овој викенд ќе сакате да се релаксирате во позната и пријатна атмосфера. Ќе дискутирате околу поправки во домот.

БИК
Ќе му верувате на вашите инстинкти. Се чини дека вашите чувства го знаат најдобриот пат. Ќе сакате да подучите и посоветувате некого околу некоја работа. Ако имате нешто кое одамна сакате да го искажете, сега е вистинското време.

БЛИЗНАЦИ
Ќе се впуштите во шопинг и голема е можноста да купувате со вашите чувства отколку со вашиот ум. Можно е да купите непрактични нешта само поради тоа што ги сакате. Нивната функционалност е поголем проблем. Можно е да добиете идеи за подобрување на финансиската состојба.

РАК
Денес Сонцето, Месечината и Меркур се во вашиот знак. А тоа значи дека се ќе биде околу вас. Очеувјате доста среќни мигови. Може да се чувствувате особено емоционално, во некои ситуации ќе делувате со срцето а не со разумот.

ЛАВ
Ќе сакате малку приватност и нема да сакате да споделувате за она што ви се случува во вашиот живот. Ќе сакате да одморите и да се релаксирате. Разговорот со некој кој е креативен и уметник ќе ви годи.

ДЕВИЦА
Ова е одличен период да ги споделите вашите желби и соништа за иднината со некој пријател, можно е да е женска особа. Ќе бидете среќни што некој сака да ги чуе вашите идеи. Тоа ќе ви биде од голема помош затоа што таа личност ќе сака да даде се од себе за да ви биде поддршка.

ВАГА
Без непријатност ќе споделувате се што имате да кажете, дури и оние нешта кои другите не сакаат да ги изговорат. Но ова може да ве доведе до непријатности ако споделувате премногу интимни нешта со останатите луѓе.

ШКОРПИЈА
Овој викенд ќе се чувствувате опуштен и ќе сакате да запознавате нови луѓе од различна позадина. Ќе сакате да научите нешто ново. Ќе ви годи патување и проширување на хоризонтите. Ви претстојат среќни мигови.

СТРЕЛЕЦ
Ви претстојат разговори за наследство, осигурување, даноци и долгови.. Ќе сакате да ги организирате сите нешта и да направите детален план. Внимавајте на трошоците, можно е да се однесувате нерационално.

ЈАРЕЦ
Посветете се на некој кој ви е близок, пријател или партнер. Ќе бидете кооперативни и ќе сакате да им угодувате. Тоа не значи слабост, ќе ви биде особено пријатно во нивно друштво.

ВОДОЛИЈА
Ќе морате да ги ставите личните потреби на страна за да му помогнете на некој близок на кого му е потребна вашата поддршка. Прифатете ја ситуацијата со смиреност и немојте да се лутите поради тоа, вашето време ви стои и ќе можете да го искористите подоцна.

РИБИ
Овој викенд ќе го поминете лудо и незаборавно. Уживајте во социјалните дружења, забавните активности со децата, романтичните авантури. Спортските настани исто така ќе ве привлекуваат. Ви претстои забавен период.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Денешен Хороскоп (24 мај) – вторник

Објавено пред

на

ОВЕН
Денес е идеален ден за Овенот да се посвети на прашањата кои ве мачеа изминативе неколку недели. Обрнете посебно внимание на работите поврзани со вашата емоционална состојба. Доколку моментално сте во врска која не ве задоволува, не плашете се да ја прекинете. Само бидете храбри, не отстапувајте, застанете цврсто и не се откажувајте.

БИК
Следните неколку недели Биковите ќе бидат подобри и подобри за вас, иако денес можеби ќе се чувствувате малку побавно. Зголемениот стрес нема да ве мотивира доволно да работите. Не грижете се за тоа. Ова чувство брзо ќе помине и ќе бидете какви што сте биле, фокусирани и продорни како што само вие знаете.

БЛИЗНАЦИ
Близнаците денес може да се чувствуваат помалку енергично на деловен план. Немојте да се изненадите ако чувствувате притисок на одговорност на вашиот грб. Времето на мир и размислување е многу важно во природниот циклус. Немојте да мислите дека секогаш треба да одите напред за вистински да напредувате. Опуштете се малку, не мора веднаш да одите со полн гас.

РАК
Раковите его и физичката сила ќе добијат ветер во грб денес. Држете се до стабилна енергија која ве охрабрува кога се во прашање вашите емоции. Бидете свесни за фактот како вашето лошо расположение влијае на луѓето што ги сакате. Не повредувајте некого само затоа што ќе ви прости, обидете се да се воздржите

ЛАВ
Денес можеби ќе им биде потешко на Лавовите да го најдат точниот пат по кој би тргнале. Се чини дека силна сила ве притиска да забавите и да бидете попрактични со енергијата што ја поседувате. Можеби не сакате да го слушнете ова, но треба да го следите. Светот не се врти околу вас, без разлика колку го сакате, а деновите како овој се направени за да ве натераат навистина да го разберете тоа.

ДЕВИЦА
Токму кога Девиците се чувствуваат безбедно во врска со нивниот план, некој би можел да налета на приказната и да промени сè. Ќе ви се чини како денес да правите еден чекор напред, два назад. Можеби сепак има мал црв на сомнеж во тебе. Обидете се да не кукате многу бидејќи само ќе забавите уште повеќе, гризнете си го јазикот ако треба.

ВАГА
Денеска Вагите ќе имаат многу проблеми со ограничувањата. Има некои детали што ќе треба да ги направите денес. Веројатно треба да воведете дополнителна дисциплина во вашиот живот. Не плашете се од промени и не дозволувајте чувството на одговорност да ве кочи. Ова е важно време за вас, затоа не трошете енергија на непотребни ситници.

ШКОРПИЈА
Скорпиите денеска ќе имаат многу проблеми со ограничувањата. Има некои детали што ќе треба да ги направите денес. Веројатно треба да воведете дополнителна дисциплина во вашиот живот. Не плашете се од промени и не дозволувајте чувството на одговорност да ве кочи. Ова е важно време за вас, затоа не трошете енергија на непотребни ситници.

СТРЕЛЕЦ
Еден аспект од животот на Стрелецот што го запоставивте денес може да ве прогонува. Подмирете ги сите обврски на време. Работите би можеле да достигнат драматична кулминација и ќе се најдете на важен крстопат од вашиот живот. Нервозната енергија ќе ве одведе во луда трка по вистинските одговори. Не бидете неодлучни.

ЈАРЕЦ
Денес Јарците лесно ќе комуницираат со другите. Енергијата ќе ве поврзе со луѓе со кои долго време не сте слушнале. Ова може да донесе нова перспектива во вашиот живот што ќе ве изненади со својот квалитет. Излезете и дружете се, време е да ве потсетиме на некои работи што сте ги направиле многу подобро кога сте биле помлади.

ВОДОЛИЈА
Водолија, ќе откриете дека дисциплината е најдобриот излез од лошото расположение во кое се наоѓате. Останете фокусирани на вашето патување. Ако правилно ги играте картите, денес ќе постигнете многу. Не грижете се за деталите, погледнете ја пошироката слика како што само вие ја знаете и направете одлучувачки чекор напред.

РИБИ
Денес одлуките на Рибите ќе бидат уште потешки од вообичаено. Чувствувате потреба за стабилност, но енергијата ве тера на сто други работи одеднаш. Сакате нови средби и искуства. Нервозната енергија ќе ве поттикне да се движите, затоа обидете се да најдете рамнотежа помеѓу овие две работи, добро би било ниту едната да не преовладува.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за понеделник (23 мај)

Објавено пред

на

ОВЕН
Денес Месечината кај Овенот ги истакнува деловните и личните односи што се сведуваат на одредени обврски и дискусии. Договорените работни места би можеле да ви се комплицираат бидејќи нечија морална поддршка во никој случај не станува конкретна поддршка на која сметате. Внимавајте. Позитивното размислување секогаш помага, но не претпоставувајте дека најдобро сценарио е она што се случува.

БИК
Денешниот распоред на планетите е идеален за Биковите емотивно да запознаат личност која е тврдоглава како вас. Треба да бидете пофлексибилни од вообичаеното, затоа што и двајцата имате премногу силни ставови за сè, па ако се различни работите нема да завршат многу добро. Наместо тоа, потенцирајте ги вашите најважни ставови и покажете колку сте подготвени да ги слушате неговите.

БЛИЗНАЦИ
Иако на Близнаците им треба многу време да направат промени во вашиот живот, вие сега сте подготвени за нив. Месечината ве охрабрува на нова идеја, започнете да вежбате или да одмарате здраво. Вашиот ентузијазам може да биде поголем отколку што можете да се справите во моментот. Внимателно испланирајте го вашиот распоред за да не се преоптоварувате со вашиот нов животен план.

РАК
Добродушната Месечина ги подобрува креативните способности на Ракот. Вие сте решени да им ја покажете на другите вашата спонтана страна и отворен пристап и сте многу сериозни во таа намера. другите ќе ве доживеат порелаксирано отколку што се должат на големата енергија што моментално е околу вас. Не плашете се да го користите за свој напредок.

ЛАВ
Денес им носи притисок на Лавовите на семејните обврски. Иако повеќе сакате да го поминете денот во лежерна забава, обврските за вас се приоритет. Вие би можеле да најдете позабавно отколку што очекувате во вашите обврски штом престанете да се спротивставувате на неизбежното и да го направите она што треба. Бидете трпеливи и вредни да добиете позитивни повратни информации што е можно поскоро.

ДЕВИЦА
Девиците би можеле да одлучат да го променат својот распоред во последен момент само за да видат дека не е така лесно. Обврските за кои сте се согласиле не се лесни за одложување затоа што одложувањето може да ви донесе проблеми. Мора да го исполните ветеното пред да започнете нови планови, затоа постапувајте соодветно.

ВАГА
Ваги, користете ја одлучувачката Месечина за да ги решите вашите финансиски проблеми. Планирајте го вашето трошење внимателно во следните неколку недели. Денешниот план ќе ви донесе добра прераспределба на финансиите, без оглед на буџетот што го имате. Во моментов сте во фаза каде што работите ги гледате подобро отколку што навистина се, затоа обидете се да се држите до реалноста што е можно повеќе.

ШКОРПИЈА
Затворете ги очите  Шкорпии и посакајте желба затоа што ќе се оствари. Но, немојте само да ги кажувате зборовите како зборови. Визуелизирајте во вашата глава резултатот што го сакате. Потоа, размислете што треба да направите за да ја остварите вашата идеја. Само тогаш кажете ја својата желба со зборови. Вие исто така може да разнесете свеќа бидејќи таквиот ритуал ќе ви помогне да го исполните денот на сонот.

СТРЕЛЕЦ
Се чини дека еден период од животот на Стрелецот е при крај, но во исто време тоа значи и нови можности што ве чекаат зад аголот. Оваа транзиција ви се чини поважна отколку што мислите. Не трошете енергија размислувајќи за она што го оставате зад себе. Вашиот ентузијазам за иднината што следи е клучна компонента на вашиот успех.

ЈАРЕЦ
Денес, Јарецот ќе се посвети во помагање на другите. но внимавајте додека не бидете сигурни дека сте ги решиле сите туѓи проблеми. Во следните недели влијанието на вашите пријатели и колеги врз вас ќе биде засилено, затоа денес внимавајте како се однесувате и се однесувате кон нив. Воспоставете свој начин на комуникација и врска што ви остава многу време и за себе, но не одбивајте помош.

ВОДОЛИЈА
Размислете сериозно за вашите долгорочни планови, драги Водолии, пред да ги започнете. Трошењето енергија на проекти кои не ви носат напредок кон вашите цели е само губење на време. Верувајте им на вашите инстинкти, денес тие се вашата најдобра водечка ѕвезда која ќе постави нови предизвици пред вас.

РИБИ
Риби, денес нема да дозволите никој да се меша во вашите намери. Месечината ви овозможува да гледате низ превезот на илузии во самото јадро на реалноста. Барем така ви изгледа, така што вашите идеи многу брзо почнуваат да се прикажуваат како непобитни факти. Бидете паметни и потпрете се на мислењето на доверливите луѓе во вашата проценка.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Хороскоп1 час

Хороскоп за 25 мај (среда)

ОВЕН Во изминатиов период бевте доста фокусирани на домот и семејството. Овој викенд ќе сакате да се релаксирате во позната...

Временска прогноза7 часа

Вечерва локално невреме во источните краеви на државата – ова се деталите

Доцна попладнево и вечерва и тоа особено во источната половина од државава ќе биде нестабилно со локална појава на пороен дожд,...

Магазин8 часа

Giveaway: Евротип спортските обложувалници доделуваат навивачки комплет само за вистински навивачи на Ливерпул и Реал Мадрид

Евротип спортските обложувалници доделуваат навивачки комплет само за вистински навивач на ЛИВЕРПУЛ кој ќе биде одбран преку #randompicker GIVEWAY-OT почнува...

Свет10 часа

КРАЈ НА ЕДНА ЕРА: Њујорк ги отстрани познатите телефонски говорници

Означувајќи го крајот на една ера, властите во Њујорк ги отстранија речиси сите телефонски говорници, кои станаа жртви на бесплатните...

Магазин10 часа

Xiaomi и Leica склучија партнерство: Наскоро првиот телефон со германска камера

Гласините се покажаа како вистинити. Xiaomi официјално ја потврди својата „долгорочна стратешка соработка“ со Leica, а првиот паметен телефон развиен...

Магазин10 часа

Motorola планира камера од 200 мегапиксели за својот нов водечки телефон

Неодамна, се појавија првите наводи дека Samsung планира да вгради нов сензор од 200 MP во својот следен водечки мобилен...

Магазин10 часа

Кратка историја на вртоглавиот технолошки напредок

Жалењето за минатото кај некои е поизразено отколку кај други, а реченицата која вели дека нешто порано било подобро е...

Магазин10 часа

Подгответе се за визуелни промени на Instagram: Компанијата создаде свој фонт

Instagram го претстави големото „освежување на брендот“ Instagram создаде сопствен фонт наречен Instagram Sans, кој доаѓа со различни подфонтови. Компанијата...

Култура23 часа

Денеска е празник, Св.Кирил и Методиј, ден на словенските просветители

Денес е празник, Св.Кирил и Методиј, светите браќа кои се основоположници на словенската писменост и литература и се заслужни за...

На денешен ден23 часа

24 мај – На денешен ден

1543.- Почина полскиот астроном Николаус Коперник, творец на хелиоцентричниот систем и основач на модерната астрономија, автор на „Циркулацијата на небесните...

НАЈЧИТАНИ