Следете не

Хороскоп

Хороскоп за четврток (2 јуни)

Објавено пред

на

ОВЕН
Овенот може да го очекува успешен месец јуни, што и да одлучат ќе биде главниот фокус на нивното внимание. Овој период ќе биде особено поволен доколку се посветите на ширење на вашето знаење и образование во секоја смисла. Поволни аспекти за бизнис кој вклучува патување или редовна комуникација со лице од странство.

Доколку сте си поставиле цел во минатото, можете да очекувате искрено да се изборите за тоа во овој период. Доколку немате конкретна цел, голема е веројатноста дека ќе ја пронајдете на почетокот на месецот или едноставно ќе ги формулирате и конкретизирате мислите кои веќе некое време ви паѓаат на ум. Што и да правите, можете да очекувате конкуренција, но тоа може само да ве мотивира уште порешително да чекорите кон вашата цел. Комуникацијата и образованието се исто така нагласени во овој аспект и ќе бидат клучни за реализација на вашите планови.

Што се однесува до парите, вашата борбеност ќе доминира и во оваа категорија. Посебно ќе ве интересираат новите начини на заработка, кои може да вклучуваат невообичаени партнерства или некој сè уште недоволно докажан метод или технологија. Не заборавајте да го заштитите и на некој начин да го обезбедите она што веќе сте го стекнале.

На љубовен план, некоја трансформација е многу сигурна. Можно е да се ослободите од некоја токсична врска и да го насочите вниманието кон нешто или некој кој многу повеќе ве исполнува. Обрнете внимание на односот со блиска личност половина месец, бидејќи тогаш може да се појават неочекувани проблеми предизвикани од новата финансиска состојба.

БИК
Овој месец е исклучително поволен период за Биковите кога се во прашање работата, парите и особено љубовта. Во втората недела од јуни можете да очекувате некоја изненадувачка промена поврзана со вашата кариера или однос со блиска личност. Оваа промена сама по себе нема да биде ниту добра ниту лоша, а вашиот став и однесување ќе одлучат во која насока понатаму ќе се развива ситуацијата. Многу е можно во овој период да запознаете личност или група луѓе кои работат на промени и подобра иднина.

Во средината на месецот вашето внимание ќе биде тесно насочено кон вашите сопствени планови и нема да има простор за никаков компромис. Можно е луѓето од околината да имаат добронамерни совети, но вистината е дека никој навистина не знае што точно планирате, па нема да можат многу да ви помогнат и покрај нивната желба.

На работа, може да очекувате недоразбирања со остатокот од тимот, бидејќи вашата цврста решеност да ги правите работите на свој начин може да доведе до недоразбирања и неодобрување. Ова веројатно нема да доведе до отворен конфликт, но внимавајте на озборувања. Можеби вашиот начин на размислување е точен, но другите не мора да го разберат и сфатат.

На крајот на месецот умот ќе ви работи со полн капацитет и ќе ви донесе многу нови идеи кои пред се ќе се однесуваат на стекнување пари. Ова е добро време за создавање нови познанства и партнерства. Може да очекувате дека плановите на кои долго работевте ќе почнат да даваат видливи резултати. Вашата највредна алатка ќе бидат врските што ги создавате, затоа внимателно негувајте ги односите со луѓето кои размислуваат слично како вас.

БЛИЗНАЦИ
Близнаците може да очекуваат динамичен период исполнет со возбудливи социјални настани овој месец. Главниот дел од вашето време и енергија ќе бидат посветени на решавање на некои работи кои останале недовршени во минатото на почетокот на месецот. Можеби ќе се најдете на некаков вид на раскрсница и овој период на транзиција ќе бара да си обезбедите време на ненарушен мир кога ќе ги забавувате сопствените мисли и емоции.

Во овој период можете да запознаете личност која ќе ви помогне да се справите со проблемите кои до неодамна изгледаа нерешливи. Врската со оваа личност, која може да биде пријателска или да прерасне во љубов, може да ви биде од голема корист во иднина. Работите полека ќе се решаваат и ќе можете повторно да го насочите вниманието на сопствените планови и цели.

Од средината на месецот работите ќе почнат да се одвиваат како што сакате. Врската што ја започнавте со интересна личност на почетокот на мај и која тогаш остана нерешена, сега може да добие нова димензија, бидејќи таа личност ќе има многу поголема слобода да ги изрази своите желби и чувства. Целата втора половина од месецот е исклучително поволна за партнерство, пријателство и љубов.

Кон крајот на месецот можете да постигнете исклучително добар однос со партнерот или саканиот, каде што ќе бидете полни со идеи, а тој ќе биде подготвен да преземе водство и да ги реализира. Вашата способност да комуницирате природно и да стекнувате нови познанства е токму она што ви треба вам и на луѓето околу вас, затоа слободно излезете во светот и запознајте нови луѓе.

РАК
Ова е месец кога Раковите ќе покажат иницијатива и нивните лидерски способности. Сега треба да направите решителен чекор и да покажете од што сте создадени. Нема повеќе простор за двоумење кога е кариерата во прашање, сега можете само да одите по нагорна патека. Важно е да се обидете да ги спроведете вашите планови од сенка во првите две-три недели од јуни, додека работите се уште не се целосно на нозе. После тоа, слободно дојдете до израз и преземете водство.

Работењето во овој период може да бара од вас да бидете покреативни во размислувањето и да ве натера да размислувате за методи или технологии кои до сега ви биле непознати. Користете ја стручноста на луѓето на кои им верувате и побарајте совет од нив. Најдете луѓе околу вас кои размислуваат слично како вас и размислете да се дружите со нив. Ништо нема да застане на патот на вашиот успех ако сте доволно храбри да преземете акција и да го преземете пресметаниот ризик.

На социјален план, ова е месец кога ќе остварите добри контакти, но бидете дополнително внимателни кога им доделувате задача или обврска на другите. Некои од вашите соработници или пријатели може да бидат дел од неочекувани настани кои можат да ги нарушат нивните планови и расудување, што дополнително може негативно да влијае на вас. Помошта или прилив на финансии на кои сметавте може да бидат блокирани на половина месец, но тоа не е ништо што нема да можете да го решите. Не дозволувајте вашиот успех да ја замагли моќта на разумот.

ЛАВ
Ова е периодот кога Лавовите ќе сакаат да патуваат и да го истражуваат светот. Ќе бидете во постојан контакт со пријателите или семејството од странство, а можно е да ве контактира и личност од далеку која долго време не сте ја виделе. Јуни е периодот кога ќе сакате да се забавувате и да се задоволувате, особено во средината на месецот. Вашите желби и соништа ќе разбудат во вас големи надежи кои можат да доведат до чувство на среќа, но можеби и до разочарување.

Ситуацијата на полето на кариерата може да биде малку покомплицирана. Ова е период кој може да биде исполнет со непредвидлив развој на ситуацијата на работа, што ќе бара остар ум и брзи рефлекси. Можно е компанијата во која работите или организацијата во која припаѓате да помине низ турбулентен период предизвикан од големи промени на глобално ниво. Сето ова може да доведе до промени во самата структура на организацијата, а можеби и до конфликт со претпоставените.

На приватен план, јуни е месец кој нема да биде обележан со претерани осцилации. Лавовите кои се во долга врска можат да го израдуваат партнерот правејќи летни планови, додека слободните припадници на знакот ќе имаат големи шанси да запознаат личност која ќе им ја скокотка фантазијата за време на патување.

На крајот на месецот, веројатно ќе сакате само да побегнете од сè и од секого и да отпатувате некаде надвор од градот. Нема да сакате да бидете сами, а во исто време ќе ви биде тешко да поминувате време со другите. Можете да постигнете компромис со патување некаде со личност која се чувствува слично на вас и која е желна за возбуда и авантура.

ДЕВИЦА
Многу Девици во изминатиот период потрошија многу време и вложија многу труд за да се подготват за проблем кој на крајот не се ни појави. Да се ​​биде добро подготвен е одлична работа, но сега кога најголемата опасност очигледно помина, време е да ја посветите својата енергија на нешто попродуктивно.

Добро време е посериозно да го сфатите прашањето за вашата кариера и каде тоа би можело да доведе. Време е да продолжите таму каде што сте застанале и да го освежите вашиот репертоар на деловни контакти. Ако во овој период се одлучите за дополнително образование, кое може да вклучува патување на семинар или работилница, знајте дека рајот ве поддржува во тоа.

Многу е веројатно дека ќе имате можност повторно да се поврзете со личност која во одреден момент одиграла важна улога во вашиот живот, но на крајот сте се оддалечиле еден од друг. Сега тој човек е во ситуација кога е понезависен од порано и може послободно да дејствува. Можно е да остварите врска или соработка која ќе биде поблиска од кога било, а тоа може да доведе до хармоничен однос во кој меѓусебно се поддржувате во развојот на идеите.

На приватен план можете да размислувате за проширување на личниот простор или семејството во јуни, но тоа нема да помине без посериозни предизвици. Може да настанат проблеми ако премногу го растегнувате вашиот личен буџет без доволно средства да се остават настрана во случај на итност. Исто така, можно е притисокот врз работата или проектот на кој работите да почне да влијае на вашиот личен живот и семејство доколку навреме не поставите јасни граници и не им дадете на сите до знаење што е прифатливо однесување, а што не.

ВАГА
Вагите во јуни ќе се најдат на раскрсницата на идеи и идеологии. Ќе бидете во постојан контакт со луѓе кои, се чини, не се плашат да преземат најголеми ризици. Нивниот авантуристички дух секако ќе се одрази на вас и ќе ве натера да се запрашате што би се случило доколку барем еден ден се однесувате како еден од нив, безгрижно брзајќи во непознатото.

Она што беше вашиот главен фокус во минатото, навидум е во целосна спротивност со начинот на кој размислуваат луѓето околу вас. Додека акробации и авантури беа на нивните умови, вие го искористивте вашето време за да изградите стабилна финансиска и емоционална структура. Вашето досегашно однесување беше претежно заштитнички настроено кон она што сте го создале и нема да бидете изненадени ако некој ваш близок ви каже да ги водите финансиите многу конзервативно. Вашата водечка идеја е стабилноста и безбедноста, додека другите се водени од возбуда. Никогаш не сте сакале да бидете зависни од никого и решително ја браневте својата автономија.

Сето ова може да почне да се менува на крајот на месецот кога ќе бидете подготвени малку по малку да истражувате нови можности и да се отворите за поинаков поглед на светот. Ќе ви помогне и тоа што овој период е совршен за заедничко патување, дури и во соседна земја. Има толку многу работи што треба да се откријат и толку многу да се знаат. До крајот на месецот промените во вашето размислување ќе станат видливи за другите, а потоа ќе знаете дека сте подготвени да се приклучите на нови авантури.

ШКОРПИЈА
Јуни носи неверојатни Скорпии неверојатна енергија и желба за акција. Една од првите работи што ќе ги прифатите веројатно ќе биде промена во исхраната и тренингот. Ќе станете посвесни за потребата да го доведете вашето здравје и тело во совршена рамнотежа и хармонија со природата.

Ова е идеален период за да започнете со тренинзи во нова дисциплина, која идеално треба да вклучува елемент на авантура и натпревар. Не е неопходно веднаш да се фрлите во рингот со професионалци, но здравата доза на конкурентност ќе ви биде исклучително пријатна. Сето ова ќе почне да се одразува на вашиот деловен живот, каде што соработниците многу брзо ќе почнат да ја забележуваат вашата новопронајдена енергија и решителност.

Наскоро ќе се најдете во ситуација и ќе ги покажете своите лидерски способности. Во овој период може да очекувате проширување на деловното работење и повеќе обврски. Ќе имате желба да им помогнете на другите, но само ако тоа е во вашите услови.

На љубовен план, јуни ќе биде одбележан со осцилации. Партнерот точно знае што сака, но тоа нема секогаш да биде во согласност со вашите желби и потреби. Додека тој се повлекува на едната, а вие на другата страна, неговото однесување може да изгледа тврдоглаво, па дури и детско.

На крајот на месецот работите ќе бидат многу подобри и ќе има поголема доза на флексибилност на двете страни. Повторно ќе се разбудат возбудата и желбата за заедничко истражување. Најважно ќе биде искрено да комуницирате еден со друг за работите за кои обично молчите. Ова е време кога многу тајни кои досега не ви биле на дофат можат да излезат на виделина.

СТРЕЛЕЦ
Јуни кај повеќето припадници на овој знак ќе разбуди желба за авантура и независност. Ќе бидете во постојана потрага по нови искуства и предизвици. Ова е идеален период за патување и истражување од секаков вид, независно и во парови. Ќе имате и силна желба за натпреварување, па ова е добро време за спорт и друштвени игри.

На љубовен план ова е месец кој пред се е подреден на врските. Слободните Стрелци ќе бидат подготвени за предизвик и во постојана потрага по личност која ќе биде доволно храбра да се впушти во авантура со нив. Личноста со која сте оствариле првични контакти минатиот месец, а на почетокот не добила јасна форма, сега може да прерасне во нешто многу посериозно, а можеби и во долгорочна врска.

Идеалниот период да се обидете да ја подигнете врската со партнерот на повисоко ниво ќе биде околу половина месец, кога најдобрата шанса е сите коцки да се согласат со другата страна. Некој кој беше целосно надвор од вашиот ум и визија може да игра важна улога во настаните што ќе се случат во овој период.

Кон крајот на месецот се ќе биде во знакот на Стрелец во знакот на љубовта, партнерството и пријателството. Искористете го претстојниот период за да отпатувате некаде со саканата личност и заедно да се впуштите во нови авантури. И партнерот и вие ќе бидете желни за одмор и бегство од секојдневните обврски, а најубавото е што навистина нема да имате доволно важен изговор за да не се задоволите малку. Само вие знаете колку заслужувате извесно време да не размислувате за работата и обврските и едноставно да се препуштите на уживањето и забавата. Сè е подобро кога работите заедно.

ЈАРЕЦ
За многу припадници на овој знак почетокот на месецот ќе означи почеток на ново поглавје во нивниот живот. Имавте период на раст и развој во изминатите месеци, а сега е време да застанете и да ги консолидирате своите позиции. Добро разгледајте го вашиот финансиски план, како и луѓето со кои работите. Обидете се да видите што можеби не сте успеале да направите и каде се слабите точки на проектот на кој работите.

Јуни и следните неколку месеци може да направат да се чувствувате како да патувате со автопилот и дека не се случува многу во вашиот живот. Ако мислите дека нема да одите никаде, тоа е затоа што сте на вистинското место. Опуштете се и посветете го вашето време и енергија на зајакнување на вашата позиција.

Можно е да морате повеќе да водите сметка за трошоците и финансиите. Семејството и пријателите ќе ве наведат да трошите пари за да се задоволувате себе си и другите. Ова во моментов не е пожелно – строго одредете буџет однапред и држете се до него. Ваквата ситуација веројатно нема да им се допадне на партнерот и семејството, но потребно е да бидете упорни. Секако, сето ова не значи дека треба да се затворите во куќата и да не ја напуштате, напротив, доволно е да бидете разумни и упорни.

На работа, јуни им ветува успех на Јарците. Ова е продуктивно време за односи со соработниците и можете да очекувате многу добри идеи и совети од колегите. Се ќе се движи во насока на подобра комуникација, маркетинг и близок контакт со другите. Работите ќе функционираат хармонично и тоа со текот на времето ќе има исклучително позитивно влијание на вашите финансии.

ВОДОЛИЈА
Во изминативе неколку месеци Водолијата постигна многу и стигна далеку. Сега е време да направите неколку чекори наназад и добро да ја погледнете целата ситуација. Запрашајте се што е тоа што сте можеле да го направите подобро или поинаку, и со што сте задоволни. Работите сега функционираат добро и треба да бидете задоволни со постигнатото. Доволно е одвреме-навреме да правите мали прилагодувања и работите ќе продолжат да се движат во посакуваната насока.

Овој месец луѓето од вашето поблиско опкружување конечно ќе можат да уживаат во плодовите на својот труд, а тоа вклучува и вас. Во овој момент, би било контрапродуктивно да се обидете за поголема промена, па опуштете се барем малку и одвојте време за себе.

Можни се предизвици на приватен план, а тоа најверојатно ќе биде поврзано со најтесното семејство. Можно е односот меѓу деловната и приватната сфера да не е целосно избалансиран, а тоа може да доведе до недоразбирање или чувство на запоставување од страна на некој од домаќинството. Обидете се да видите кои се потребите на саканата личност кои можеби не се целосно задоволени и како тие се поврзани со вашите лични потреби. Многу е можно ова да е ситница која досега останала незабележана, но ваквите работи со текот на времето можат да станат многу посериозни доколку не им се посвети вниманието што го заслужуваат. До крајот на месецот работите ќе бидат речиси целосно избалансирани.

Јуни е добар период за врски и пријателства, а ова е и одлично време за проширување на вашиот социјален круг. Каде и да сте и со кого и да поминувате време, не заборавајте да се забавувате.

РИБИ
Во изминатиот период во вашиот живот имаше грижи кои пред се се однесуваат на можни проблеми во комуникацијата со блиска личност. Иако потрошивте време и труд за да се подготвите за можна криза, ќе ви биде исклучително драго кога ќе видите дека потенцијалните проблеми се решени пред да успеат да прераснат во нешто посериозно. Можни се мали кавги со луѓе кои секојдневно ги среќавате, но во моментов сте толку преокупирани со сопствените планови што нема да им придавате големо значење.

Целиот јуни ќе биде исклучително динамичен период за вас, во кој навидум ќе имате бесконечен извор на енергија за да правите што сакате. Оваа енергија ќе ве наведе да барате нови предизвици кои може да вклучуваат некаков вид на конкуренција или наддавање. Во овој период, можете да одлучите да започнете нов проект или деловен потфат што може да носи значителен финансиски ризик. Помина време за планирање и подготовка и сега е време да се дејствува.

На љубовен план ова е многу погоден период и за слободните Риби и за оние кои се во долга врска или брак. Врската со некој што сте ја иницирале минатиот месец има потенцијал сега да прерасне во нешто посериозно. Ситуацијата со вас е изменета до одреден степен, што ја менува поставката со друга личност.

На некој начин сте доживеале трансформација и сте преминале од блага летаргија во расположение кое постојано води кон акција. Втората половина од месецот е идеален период за дружење со семејството и најблиските пријатели, а доколку одлучите да потрошите малку пари за сите да се чувствуваат убаво, знајте дека ова е многу добра идеја.

Хороскоп

Денешен Хороскоп (6 јули) – среда

Објавено пред

на

Овен
Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не ја префрлајте вината на другите луѓе бидејќи тие ве лажат само онолку колку што сакате да ве лажат вие. Размислете, можеби сте принудиле некого на такви потези со вашите ставови.

Бик
Стравовите се вовлекоа во твоето срце. Не сте сигурни дали ве сакаат затоа што вредите како личност или затоа што имате моќ да им дозволите нешто, дури и материјално. Одговорот на оваа дилема треба да го барате во дното на душата која го знае одговорот.

Близнаци
Полни сте со себе и сте целосно свесни за патот по кој треба да тргне вашиот професионален развој. Не двоумете се, прифатете каква било понуда во овој момент, дури и ако тоа не е примамливо на прв поглед. Останете во играта бидејќи тоа е профитабилен бизнис.

Рак
Без разлика на сè што сте планирале, бидете подготвени да ги одложите повеќето активности. Сте ги прецениле своите можности, па сакале или не, ќе бидете принудени дел од одговорноста да им препуштите на блиските соработници. Користете го ова за кратка пауза.

Лав
Се што ви треба во моментов се пари. Пристигнува значителен прилив и значително влијае на сите планови, особено во моментот на големи продажби. За да не се прекомпензирате до крајот на денот, зауздајте ја својата мегаломанска природа и внимателно планирајте ги купувањата.

Девица
Уживате во наклонетоста на влијателните луѓе. Сепак, не се опуштајте премногу бидејќи тоа се луѓе кои за возврат очекуваат од вас безгранична лојалност. Може да се случи некој од нив да ве принуди на потези кои би ве ставиле во незавидна положба.

Вага
Работниот товар може да се претвори во опсесивна борба со ветерниците. Вашата упорност е доблест, но понекогаш е попаметно да престанете. На луѓето им замерувате што фантазираат, а не земате предвид дека и вие не сте рационален тип, а вашите одлуки често се ирационални.

Шкорпија
Потрудете се да слушате што ви кажуваат другите луѓе. Можеби ќе забележите дека некој се обидува да ви пренесе одлична идеја, но вие не одговарате. Ако ја дозволите можноста некој друг да смисли нешто корисно, ќе имате шанса значително да профитирате.

Стрелец
Имате многу планови и очекувате брза реализација. За жал, работите не се развиваат со посакуваното темпо. Додека чекате нешто да започне, губите драгоцено време, а можностите кои се побезбедни и можеби попрофитабилни отколку што сте замислувале, ви одминуваат.

Јарец
Денот го започнувате полни со енергија. Невообичаено сте креативни и самодовербата се заканува да се претвори во ароганција. Контролирајте ја вашата еуфорија бидејќи кога ќе се одлучи нешто важно, ќе ви треба мислење од луѓе кои не ги почитувате сега.

Водолија
Ќе имате шанса за активности кои можат да ве доведат до идеја да започнете приватен бизнис. Заладените односи со шефовите и лошата атмосфера ќе родат тим од луѓе со кои можете да планирате независен бизнис.

Риби
Вистинско време е да ги реализирате вашите планови, особено ако соработувате со странски земји. Освен тоа, ваквите транзити можат да најават и интересно запознавање со личност која е далеку, која ја запознавате на чуден начин, на пример, преку социјалните мрежи.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за вторник (5 јули)

Објавено пред

на

Овен
Во текот на оваа недела наизменично ќе се менуваат различни емоции – нежност и лутина, грижа и страст. Ќе има сè, вклучително и остри кривини, но можете да се справите со се што се случува. Марс ќе ве поддржи, ќе ви даде енергија да ги реализирате вашите планови. Ако веќе подолго време планирате да почнете да се занимавате со некоја физичка активност, сега е време да започнете – карате или бокс ќе одговараат на вашиот темперамент.

Бик
Активниот Марс го напушти вашиот знак. Одлично е ако успеавте да се опуштите во јуни, но сега е време да се зафатите. Важно е да донесувате одлуки со ладна глава и да не подлегнувате на возбудата. Оставете ги работите да тргнат по својот тек, без брзање и притисок. Одвојте повеќе време за вашите најблиски – им треба вашето внимание и грижа.

Близнаци
Оваа недела најмногу размислувате за промени! Претставниците на знакот кои не се среќни во љубовта, кои посакуваат личност која ќе им биде поддршка, треба да знаат дека сега е вистинскиот момент да раскинеме со се што е старо, кое не ограничува и попречува. Слободно пресечете ги синџирите и бидете активни во потрагата по некој кој ќе ве направи среќни. Романтичната Венера го следи вашиот знак и ви носи среќа во љубовта.

Рак
Бидете поодлучни во семејните работи, јасно кажете што ви пречи и што би сакале да видите поинаку. Кажете „не“ без да се грижите за совети, а во тоа ќе ви помогне активниот и бестрашен Марс. Искористете ја неговата моќ, следниот пат ќе биде во вашиот знак само за две години. Не ги одложувајте плановите за утре. Судбината ви подготви неочекувани работи!

Лав
Оваа недела е крајно незгоден момент доколку сакате да ги прекинете семејните или љубовните врски – судбината нема да ви оди во прилог. Од друга страна, овој период е добар за креативност – искористете го за да креирате, да смислите нови идеи, можеби хоби кое би можело да ви донесе профит.

Девица
Клучниот збор за вас оваа недела е мудрост и одржливост. Ако не сте сигурни во своите способности, не ризикувајте бидејќи можете да пропуштите многу. Ако планирате да започнете сопствен бизнис, побарајте партнери. Во овој момент тешко дека ќе можете сами да го направите тоа.

Вага
Не правете детални и долгорочни планови оваа недела. Ѕвездите ќе доведат до промени, кои може да ви го расипат тоа што сте го планирале. Но, тоа не мора да значи дека ќе биде лошо – всушност, ќе биде многу поинтересно отколку што сте можеле да замислите. Во средината на неделата ќе ве изненадат луѓе кои не сте ги виделе долги години.

Шкорпија
Оваа недела ве очекуваат многу комуникации и договори. Обидете се да бидете флексибилни бидејќи деловните партнери и блиските луѓе ќе направат многу промени во вашиот распоред. Нема да може да биде точно како што сте планирале. Не дозволувајте тоа да ве фрустрира. Слободното време искористете го да бидете покрај вода – тоа е природната средина на вашиот знак.

Стрелец
Оваа недела ви носи креативен ентузијазам, ќе бидете инспирирани да создавате, да менувате, да го разубавите вашиот дом. Збогатете го со уметнички дела, внесете позитивна енергија. Ќе сакате да го промените и вашиот изглед. Само биди умерени.

Јарец
Оваа недела ќе имате повеќе слободно време и можности за избор. Грижете се за она што ве прави среќни, што ве радува. Планирајте одмор, потребен ви е мал одмор од стресот и обврските. Не треба да се грижите за финансиите – се ќе биде во ред.

Водолија
Во текот на оваа недела, комуникацијата со другите ќе ви биде спонтана и лесна, а ќе уживате во дружењето со луѓето. Има добри шанси со некои од нив да имате добар однос. Можеби една од нив е вашата сродна душа.

Риби
Треба да размислите за промена на вашиот животен стил на подобро. Ослободете се од токсичните луѓе во вашата околина, променете ги штетните навики. Размислете да започнете да вежбате, да јадете здрава храна. Обидете се да размислувате позитивно, така ќе ви се случат само добри работи.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Дневен Хороскоп (4 јули) – понеделник

Објавено пред

на

ОВЕН
Во првиот дел од викедот сте порезервирани, несигурни како да постапите во одредени ситуации. Во попладневните и вечерните часови периодов веќе сте „присебе“ сто проценти, па ова е време активно да се вклучите во интересна комуникација или флерт.

БИК
Потребна ви е поголема самодоверба. Бидете свесни дека добро ви оди и дека нема потреба да се двоумите во некои ситуации. Во мислите ви се вовлекла личност која сте ја запознале преку пријател или преку деловен сегмент.

БЛИЗНАЦИ
Убедени сте дека сте во право и нема да дозволите другите да ја нарушат вашата самодоверба. Не изгледајте премногу нервозни во контакт со луѓе кои не го познаваат вашиот темперамент. Импулсивноста може накратко да ги наруши вашите емотивни односи.

РАК
Вашите претпоставени ве поттикнуваат да ги завршите обврските што е можно поскоро. Убедени сте дека ќе бидете на време, но работите под притисок. Во врската со саканата личност покажете повеќе внимание и посветеност. Не дозволувајте нервозата да влијае на вашиот однос со партнерот.

ЛАВ
Викедов ви е комплицирано да ги балансирате сите обврски. Ќе мора да одложите и пролонгирате некои договори. Емотивниот партнер покажува одлично разбирање за вашите деловни обврски, но сака и време за себе.

ДЕВИЦА
Овие дена сте доста нервозни, не сте сигурни дали ќе успеете да ги завршите обврските навреме. Нешто што изгледаше лесно почнува да се комплицира. Во врската со саканата личност ќе се трудите да бидете опуштени и весели.

ВАГА
Викендов не сметајте на помош од соработниците. Најкомплицираните задачи ќе мора да ги завршите сами. Можност за непланирани финансиски приливи. Кога ќе запознаете сакана личност, ќе бидете уморни и исцрпени. Сепак, страстите ќе бидат таму.

ШКОРПИЈА
Ќе ви биде тешко да се фокусирате на вашите обврски. Имате важни разговори и не можете да се фокусирате на ништо друго. Во емотивниот сегмент ќе бидете задоволни кога емотивниот партнер конечно ќе ви го даде потребното внимание.

СТРЕЛЕЦ
Слушајте го корисниот совет што ви го дава еден од соработниците. Исто така, викендов некој може да ви добие информации што ви се важни или да ви направи услуга. Во контакт со саканата личност, упорно избегнувате да одговарате на прашањата што тој ги поставува.

ЈАРЕЦ
Некој ќе ве вознемирува во работата што треба да ја завршите. Можеби нема да можете да го направите договорот што сте го замислиле. Со партнерот нема да бидете расположени за големи приказни. Доволно е само прегратка и присуство.

ВОДОЛИЈА
Брзо ќе ги завршите работите што ви се важни, а потоа ќе се обидете или да побегнете од работата или само да се преправате дека работите. Уморни сте и не сакате да трошите енергија. Попладнето и вечерта ги резервиравте за пријатели или за одмор. Можеби дури и за некој близок.

РИБИ
Ќе бидете во големи обврски. Можно е да се појават некои ситуации кои дополнително ќе ве попречат мирно и опуштено да пристапите на работата. Некој се обидува да ве анимира и да ве заинтересира, но во моментов имате само обврски на ум.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Кичево42 минути

Викенд програма @Република 96250

Петок (08/07/2022) во Клуб Република 96250 уживајте во електронските звуци предводени од „Andreja Salpe“ со почеток во 21:00 часот. „The...

Магазин53 минути

TikTok се откажува од своите планови

Додека TikTok изгледа како незапирлива машина за забава, барем еден дел од понудата на компанијата не работи како што се...

Магазин1 час

PayPal ги прекинува бесплатните Friends & Family плаќања за деловни сметки

PayPal одлучи да ја ограничи функцијата што им овозможува на корисниците да добиваат пари без да плаќаат дополнителни провизии. Од...

Автомобили1 час

Автомобилите на Tesla конечно се подготвени за македонските патишта, ја добија опцијата за откривање дупки

Компанијата Tesla започна со испорачување на нова софтверска надградба која, барем теоретски, би можела значително да го подобри квалитетот и...

Хроника1 час

Во близина на авто-камп Струга во охридско езеро, било забележано удавено лице

Вчера на ден 05.07.2022 во 14.50 часот во СВР Охрид  пријавено е дека на плажа во близина на авто-камп кај...

На денешен ден14 часа

6 јули – На денешен ден

1415.- Чешкиот реформатор Јан Хус бил запален како еретик на клада во Констанца за неговото теолошко-полемичко дело „За црквата“. Бил...

Хороскоп15 часа

Денешен Хороскоп (6 јули) – среда

Овен Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не ја префрлајте вината на другите луѓе бидејќи тие ве лажат само онолку...

Македонија23 часа

Ноќеска бил пријавен украинец кој во охридски хотел агресивно се однесувал према вработените

Ноќеска на 05.07.2022 година во 01 часот во СВР Охрид е приведен Р.Ч.(42) од Харков-Република Украина. Тој, претходно во хотелски...

Магазин1 ден

Од Apple ќе се бара да поддржува USB-C полнач

Регулаторното тело на Европската унија најави дека сите производители на електронски уреди ќе треба да го усвојат стандардот USB-C до...

Кичево1 ден

Неколку кичевски населби утре ќе бидат со времен прекин на електрична енергија поради работа на ЕВН Кичево

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа утре 06.07.2022 година – среда, ЕВН Кичево ќе работи на терен, така што прекини во снабдување на...

НАЈЧИТАНИ