Следете не

Хороскоп

Хороскоп за денес -( 14 јули )- среда

Објавено пред

на

ОВЕН
Овните се имагинативни во помагањето на патот кон успешна иднина и имаат позитивно влијание врз тековните настани, но не губат контакт со реалноста. Вашите соништа мора да бидат световни и засновани на вистината, во спротивно нема да можат да се остварат. Практичното планирање ќе ви биде од голема корист денес, но ако ги ставите сите ваши надежи во фантазии, би можеле да се разочарате.

БИК
Денес, некој би можел да ги измами Биковите, но ако внимателно го анализирате овој настан, ќе видите дека сте забрале премногу желба за среќен крај. Можно е да погрешно протолкувавте некоја информација или да сте слушнале нешто што не е кажано и да ги засновате своите постапки на тоа. Како и да е, среќни сте што со време ја сфативте вистината за да можете да ги направите потребните промени за успешно да продолжите понатаму.

БЛИЗНАЦИ
Стресот што го чувствуваат Близнаците моментално произлегува од нерамнотежата помеѓу вашата весела и разиграна природа и посериозната страна на животот. Чувствувате борба во вас преку вашата желба за одредена интимна врска, но исто така и душникот од истата. Во семејството, ситуацијата се менува за да можете да ги почувствувате предизвиците на родителството ако имате деца. Ситуацијата бара од вас брзо да пораснете. Признајте си ја вистината за вашите чувства и решите нова емотивна област на вашиот живот.

РАК
Ракови, не можете да ги избегнувате семејните обврски дури и ако вашата улога во тоа значително се промени. Деновиве се сфаќате доста сериозно, но токму денес може да се случи нешто што ќе ве ослободи и расположи. Добивате неистражени можности за откривање, но не заборавајте на старите ветувања. Наместо да ја скршите главата за тоа што треба или не треба да правите, отворете го срцето и кажете како се чувствувате.

ЛАВ
Денес, распоредот на Лавовите е полн со обврски и не ви останува многу време за одмор и забава. Можеби ќе треба да се забавувате во вашата фантазија додека извршувате обврски наместо вистинската работа. За среќа, вашата имагинација е доста богата, така што ќе најдете задоволство и во тоа. Само не заборавајте за реалниот свет, па можеби дури и ќе успеете да се забавувате во него.

ДЕВИЦА
Девица, денес би можеле да се најдете во ситуација кога ќе треба да преиспитате некоја своја позиција што ја имате долго време. Бидејќи сте многу аналитични, можеби ќе се запрашате колкаво значење им придавате на вашите емоции. И покрај тоа што мислите и чувствата се во конфликт, обидете се да воспоставите рамнотежа меѓу нив без да фаворизирате на еден или на друг начин.

ВАГА
Иако на Вагите им се чини дека животот ви оди во вистинска насока овие денови, вие сте свесни дека темелите врз кои ја градите оваа претпоставка не се толку цврсти. Вашата прва реакција може да биде грчевито за она што го имате, но ако не сте доволно флексибилни, ќе пропуштите одлична можност за личен напредок во животот. Она што ви се чини загуба, лесно може да се претвори во можност да зачекорите напред. Одете оптимистички напред без да гледате назад.

ШКОРПИЈА
Кога некој се жали на вашата финансиска состојба, на Шкорпиите им е подобро да молчат, но тоа не значи дека не ве интересира. Всушност, поверојатно е дека толку многу се грижите, па повеќе сакате да размислите како да помогнете отколку да трошите енергија на сожалување. Вие сте многу оптимисти денес, така што фактите што ги слушате не можат да ве спречат да ги реализирате своите намери. Вашите страсни соништа ќе бидат инспирација не само за вас, туку и за луѓето околу вас, затоа немојте да бидете скржави.

СТРЕЛЕЦ
На Стрелецот е тешко да ги помири желбите за активности што ви имаат смисла со очекувањата на другите луѓе дека треба да бидете порелаксирани и да уживате повеќе во животот. Деновиве, вашата деловна состојба е малку напната, па затоа не ви е лесно да се опуштите и да уживате дури и да ги задоволите вашите најблиски. Искористете ја моменталната состојба за да го подобрите вашиот социјален статус и научете многу корисни информации од разговор со пријателите.

ЈАРЕЦ
Планетите полека ја поставуваат сцената на која ќе се случат големи промени во животот на Јарците. Ако сметате дека не сте на вистинскиот пат, ова е идеално време да ја прилагодите својата патека и / или да направите голем пресврт. Бидете храбри и замислете ја иднината што би сакале да ја искусите. Потоа бидете подготвени за напорна работа за да можете да го остварите замисленото.

ВОДОЛИЈА
Иако Водолиите денес незапирливо талкаат низ светот на нивната бујна фантазија и реалност, барем вие сте во можност доволно да ги разликувате. Помислете на тоа како подарок да ја замислите својата совршена иднина без проблеми со кои секогаш наидувате. Уживајте во денот од фантазијата, но не заборавајте да се вратите утре на своите обврски, чие исполнување ќе ви донесе вистинско задоволство.

РИБИ
Денес Риби, вие малку ги замаглувате фактите и ова ве збунува кога донесувате одлуки. Реалноста е обоена од вашите емоции, па веројатно не гледате најјасно што се случува околу вас. Поминете го денот во вашите фантазии, ако е тоа можно. Тоа е вашето најдобро ослободување од стрес во моментов, а исто така ќе ја соберете енергијата што ви е потребна за да се справите со посериозни работи уште утре.

Хороскоп

Хороскоп за денес (29 јули) четврток

Објавено пред

на

ОВЕН
Денес ќе бидете преплавени со обврски. Вашиот телефон ќе ѕвони постојано па едвај ќе имате време за себеси. И покрај презафатениот ден одвојте малку време за да си ги разбистрите мислите, стресот ќе влијае негативно врз вашата продуктивност. Посветете поголема грижа на вашите здравствени проблеми.

БИК
Ако сте имале потешкотии да стапите во контакт со некого, тоа наскоро ќе биде решено. Вашиот пат кон промена е отворен, направете го неопходното. Избегнувајте несигурни нешта. Разгледајте ги добро сите знаци пред да донесете конечна одлука.

БЛИЗНАЦИ
Денес можеби нема да е идеален ден за вас но без оглед на тоа не ги избегнувајте настаните и социјалните дружби, побарајте совет од некој близок за нештата кои ве загрижуваат. Тоа ќе ви послужи да ги согледате некои работи од поинаква перспектива.

РАК
Се снаоѓате одлично на новата работа и комуникацијата со надредените остварува позитивна атмосфера. Сеуште нема назнаки за големи промени кај вас. Избегнувајте конфликти со саканата личност денес. Ќе имате минлива главоболка.

ЛАВ
Ќе бидете пријатно изненадени и задоволни со деловните околности. Ве очекува генерално поволен ден. Ќе ви годи вниманието на љубовен план и ќе бидете задоволни во односот со партнерот. Можни се проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА
Време е да ја превземете контролата и да се посветите на работата. Накоро ќе можете да остварите некоја голема позиција. Ќе реагирате импулсивно и ќе бидете склони кон чести расправии со саканата личност. Врската ќе ви западне во криза.

ВАГА
Денешниот ден нема да ви биде особено поволен за работа. Водете сметка и не превземајте ризици. Ве очекуваат нови љубовни случувања и спојување со партнерот. Смалете го внесувањето на шеќер.

ШКОРПИЈА
Овој ден не е поволен за некои деловни промени. Можно е и самите да бидете скептични околу некои ризици. Ви годи флертот и на љубовен план ќе се чувствувате прилично добро. Можете да очекувате поволен период. Водете грижа за забите.

СТРЕЛЕЦ
Ве очекува поволен ден. Не треба да имате големи грижи на полето на работата. Ве очекува поволна ситуација за почеток на нова врска. Отворени сте спрема личноста која ви се допаѓа и таа го цени тоа. Ќе имате пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ
Во текот на денешниот ден ќе ве прати среќа и може да остварите голем деловен напредок. На љубовно поле ве очекуваат позитивни промени кои можат да ви донесат важни пресврти. Ќе се чувствувате одлично и ќе бидете полни со енергија.

ВОДОЛИЈА
Ве очекува поволен ден на работното место. Ќе успеете да решите некои мали проблеми со соработниците. Доколку сте слободни, ви следи ново познанство о личност родена во знакот на Лав. Чувајте се од можни воспаленија.

РИБИ
Потребно е да бидете повеќе методични, добро организирани и да се посветите на вашата работа. Можете да очекувате интересно љубовно познанство. Подготвени сте да го промените својот емоционален статус.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за денес -[ 28 јули ]- среда

Објавено пред

на

ОВЕН
Денес не е претерано поволен ден за земање или давање било какви позајмици. Потрудете се да ги чувате своите пари. Можно е да не можете да се одлучите по кој пат да тргнете. Саканата личност посакува брак. Избегнувајте претерано напрегање.

БИК
Немате доволно доверба во некои ваши соработници и тоа ве кочи кон можно остварување на тимскиот дух. Тешко ви е да остварите добар однос со вашиот партнер. Иако се сакате, комуникацијата е лоша. Можен е проблем со алергии.

БЛИЗНАЦИ
Ќе бидете под голем стрес затоа што ве очекуваат голем број обврски а многу малку време за да ги завршите. Можно е да имате некои помали расправии со саканата личност. Можни се проблеми со здравјето.

РАК
Може да очекувате промени на работно поле и да остварите напредок каков што одамна посакувате. Тешко ви е да донесете конкретна одлука на ова поле Односот со партнерот не ве исполнува но не сте подготвени за промена. Ќе ве следи малаксаност.

ЛАВ
Доколку се занимавате со приватен бизнис, можно е да очекувате некои помали проблеми во текот на денешниов ден. Обидете се да избегнувате конфликти со партнерот. Вашиот однос доаѓа до сериозна криза. Ќе имате чувствителна бешика.

ДЕВИЦА
Денес немојте да очекувате дека ќе имате промени на полето на работата. Посветете се малку на некои други работи. Можно е да добиете многу внимание и нежност од саканата личност. Можна е респираторна инфекција.

ВАГА
Ќе успеете да ги решите проблемите кои ве мачат веќе некое време. Денес ви доаѓа големо олеснување. Не ви е лесно да го покажете својот интерес кон личноста која ви се допаѓа. Внимавајте на исхраната.

ШКОРПИЈА
Денес ви се препорачува одмор од работата и опкружувањето кое генерално ви донесува само стрес и нервоза. Доколку сте во брак, очекувајте сериозен разговор со саканата личност. Избегнувајте напрегање.

СТРЕЛЕЦ
Немојте да донесувате важни одлуки ако се бара тоа денес од вас. Генерално оваа фаза не е поволна за промени. Ви годи слободата која ја имате и не сте подготвени да се врзите за некој нов. Несоницата е нагласена.

ЈАРЕЦ
Потрудете се да покажете дека сте подготвени да бидете дискретни околу некои прашања. Деловните тајни треба да се чуваат. Денешниов ден може да ви донесе некои отежнувања и компликации во љубовта. Можно е воспаление на мускулите.

ВОДОЛИЈА
Доколку сте во било каков конфликт со законот, авторитетите или надредените, денешниов ден не е поволен за вас. Емоционално сте стабилни и уживате покрај саканата личност која ве усреќува. Немате проблеми со здравјето.

РИБИ
Ве очекува значајно подобрување на финансиската состојба што ќе влијае доста позитивно на вашата деловна ситуација. Ве очекуваат бурни и драстични промени на љубовно поле. Обрнете внимание на апетитот и исхраната.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Дневен Хороскоп (27 јули) вторник

Објавено пред

на

ОВЕН
Имате впечаток дека сте погрешиле доста при донесувањето на некои деловни одлуки во минатото. Време е да ги поправите некои нешта. Со личност која ви се допаѓа имате променлив однос кој ќе ви донесе чувство на несигурност. Имате склоност кон здебелување.

БИК
Во текот на денешниот ден бидете внимателни на деловно поле затоа што доста лесно може да дојде до нови грешки. Партнерот се обидува да ви покаже дека се грижи за вашата врска да напредува. Ќе имате проблеми со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ
Можно е да се соочите со деловни промени на кои не ви е лесно да се навикнете. За сега не сте толку насочени кон нови случувања на полето на љубовта. Ќе ви годи некое време да поминете сами. Зголемете го внесувањето на витамини.

РАК
Можете да очекувате ден кој ќе ви биде од големо значење на деловно поле. Ви доаѓаат нови важни одлуки. Доколку сте слободни, следи прилика за ново познанство кое ќе ве маѓепса. Болки во долниот дел од грбот.

ЛАВ
Ве очекув апериод во кој во голема мера ќе се насочите кон деловните промени. Ве очекува бурна ситуација во комуникацијата со саканата личност. Можно е да не сте искрени. Очекувајте чувствителност во желудникот.

ДЕВИЦА
Ве очекува кратко патување кое може да се покаже како доста значајно за вашето работно поле. Занесени сте со нови познанства и имате впечаток дека на љубовен план ќе имате доста избор. Здравјето ви е одлично.

ВАГА
Ве очекува генерално стабилна материјална атмосфера. Не би требало да се грижите за работата или финансиите. Емоционалната состојба е без промени денес. Можно е да не сте задоволни поради тоа. Внимавајте на стомакот.

ШКОРПИЈА
Денешниов ден не е премногу поволен за работа. Лесно може да ви се случи помал проблем или загуба. Поводете сметка околу комуникацијата со саканата личност. Вашиот однос би можел да стане проблематичен. Можна е вртоглавица.

СТРЕЛЕЦ
Пред вас е важна одлука на деловно поле. Може да се каже дека на некој начин самите ги држите клучевицте на својата среќа. Можно е да имате проблеми во комуникацијата со саканата личност. Ако сте во брак следи заладување. Избегнувајте стрес.

ЈАРЕЦ
Можно е да не ви годи атмосферата на работа. Можни се почести препирки и сплетки позади грб. Очекувајте период во кој ќе ви значи искрено да разговарате со партнерот. Психоматски проблеми.

ВОДОЛИЈА
Поволен ден за нови проекти и промени. Насочете се кон реализација на своите идеи. Дистанцирани сте од саканата личност и моментално тоа ви годи. Можно е дури да размислувате за прекин на врската. ‘рбетот ви е слаба точка.

РИБИ
Очекувајте поволен период во кој ќе ви биде потребно да превземете иницијатива околу деловните промени. Одличен период за љубов е пред вас. Ќе сретнете личност која може да ве направи многу среќни. Променлив притисок.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 25 минути

Попоски вонредно најави пеколни температури до 45°C

Топлотниот бран кој е МНОГУ СИЛЕН и изразен во нашата држава ќе се задржи до самиот крај на оваа седмица,...

КичевоПред 2 часа

Мартиал Артс: Утре во Кичево ќе се одржи интернационална ноќ на боречки вештини

Интернационална ноќ на боречки вештини во организација на Матриал Артс Академи клубот од Кичево во спортската сала Јанчица на ден...

МакедонијаПред 3 часа

МВР со новиот т.н. „ноќен радар“ испиша 200 санкции за брзо возење

Синоќа во периодот од 21.00 (28.07.2021) до 01.00 (29.07.2021) часот  Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање...

На денешен денПред 8 часа

На денешен ден (29 јули)

1526 – Во кампања против Унгарија, турската армија го зазеде Петроварадин по тринеделна опсада. Турците тогаш ги освоиле соседните градови...

ХороскопПред 14 часа

Хороскоп за денес (29 јули) четврток

ОВЕН Денес ќе бидете преплавени со обврски. Вашиот телефон ќе ѕвони постојано па едвај ќе имате време за себеси. И...

МузикаПред 18 часа

Перо Пандилоски со журка во живо овој петок во ресторан & бар „La Casa“

Овој петок, последен за месец јули, „La Casa“ продолжува најдобриот ритам во градот Кичево, имено одличниот Перо Пандилоски ќе настапи...

КичевоПред 23 часа

(ГАЛЕРИЈА) „Кичевската и Горнореканска Коњаница“ пристигнаа во Кичево

После отслужената Света Божествена Литургија се пристапи кон македонската заклетва, пред свето писмо, кама и револвер. Кичевската Коњаница од дворот...

Временска прогнозаПред 1 ден

ВНИМАНИЕ: Од денес и следните денови следуваат најтоплите денови ова лето и висок УВ индекс

Од денес, па се до крајот на оваа седмица во Македонија следуваат НАЈТОПЛИТЕ ДЕНОВИ и максимумот на овој ЕКСТРЕМНО ТОПОЛ...

На денешен денПред 1 ден

На денешен ден (28 јули)

1330.- Српскиот крал Стефан од Дечани ја победи војската на бугарскиот цар Михаил Шишман во битката кај Велбужде, кој потоа...

ХороскопПред 2 дена

Хороскоп за денес -[ 28 јули ]- среда

ОВЕН Денес не е претерано поволен ден за земање или давање било какви позајмици. Потрудете се да ги чувате своите...

НАЈЧИТАНИ