Следете не

Хороскоп

Хороскоп за сабота (26 февруари)

Објавено пред

на

ОВЕН
Кога станува збор за вашиот приватен живот, особено каде се движите и со кого се дружите, време е да станете малку потаинствени. Избегнувајте директни конфликти и дебати бидејќи може да не успеете и непотребно да се разочарате. Најбрзиот начин да ги решите проблемите со парите е да разговарате за ситуацијата со некои од вашите поискусни и постари колеги.

БИК
За да можете да направите се што имате намера да направите денес, најважно ќе биде да бидете добро организирани. Не преземајте дополнителни обврски, особено ако сте дознале за нив дури наутро, а некој од вас очекува резултати до попладневните часови. Ќе научите многу ако подобро погледнете како другите прават слични работи.

БЛИЗНАЦИ
Нема да напредувате ако дозволите емоциите да ви ги диктираат потезите и одлуките. Денот е идеален за смели потези поврзани со иднината на вашата кариера, но и за преземање ризици поради нешто во што навистина верувате. Промените ќе ви бидат тешки, но долгорочно ќе бидат поволни, затоа немојте да се жалите и да не упатувате грди критики пред време.

РАК
Денес многу ќе зависи од вашиот став, но и од вашите перформанси. Иако ќе се соочите со критики, останете смирени и покажете дека сте подготвени за тоа, бидејќи само така ќе ги замолчите негативните луѓе кои се обидуваат да ве успорат или да ве исфрлат од учество во нешто што ви е важно. Оставете барем малку време за романса.

ЛАВ
Сè што правите денес што е поврзано со учење, започнување нов проект или интервју за работа ќе ги надмине вашите очекувања како и очекувањата на другите. Верувајте во себе и не дозволувајте вашите одлуки да бидат под влијание на приватни проблеми, особено ако знаете дека не можете да ги решите во моментов. Во љубовта променете го вашиот став и ќе дојде напредок.

ДЕВИЦА
Ако навистина се грижите за личност од минатото или некој што неодамна сте го запознале, обидете се да поминете што е можно повеќе време со таа личност или скршете го мразот и повторно стапете во контакт. Оние од вас кои веќе сте во љубовна врска треба да дозволите страста да надвладее, но тоа не значи дека треба да трошите многу во тој процес.

ВАГА
Ќе имате впечаток дека некој или нешто намерно ве забавува. Иако во најголем дел ќе бидете во право, тоа е спој на различни околности и секако е ваша вина. Затоа, надраснете ја ситуацијата и не конфликти, попрво вложете го своето срце и време во нешто што го сакате. Најважно е што допрва треба да постигнете.

ШКОРПИЈА
Ако ја преземете контролата врз ситуацијата која прави да се чувствувате се понесигурни и правите се што кажете дека сакате, ништо нема да може да ве спречи на патот кон успехот. Денот е идеален за впуштање во нова авантура и можете да очекувате нови возбудливи искуства поврзани со патување или наоѓање нова работа.

СТРЕЛЕЦ
Денот е идеален за финансиски аранжмани, особено ако тие траат веќе некое време и сакате што побрзо да ги завршите. Прво ќе остварите профит со купување или продавање приватен имот. Обидете се да ги носите вашите одлуки врз основа на факти, а не на емоционални каприци. На сите полиња од животот држете се до првичните планови и нема да можете да погрешите.

ЈАРЕЦ
Некој ќе се обиде да ве убеди да тргнете во друга насока, но останете цврсти и држете се до старите планови. Нема брзи поправки или заработка преку ноќ. Што се однесува до љубовта, денес ќе имате среќа и веројатно ќе ве изненади разговор инициран од другата страна. Сепак, не преземајте премногу ризици.

ВОДОЛИЈА
Останете подалеку од поголеми одлуки бидејќи нема да можете да земете во предвид добар дел од фактите. Имено, денес тоа ретко ќе биде очигледно и луѓето нема да бидат среќни да ви дадат одговори на прашања. Поминете време правејќи го она што го сметате за релаксирачко или забавувајте се справувајќи се со заостанатите работи. Најдобро ќе се чувствувате во друштво на луѓе кои секогаш ви даваат поддршка.

РИБИ
Има многу што треба да направите, па движете се и обидете се да одите во ред. Многумина од вас, по многу возбудлив, но и стресен работен ден, попладне ќе добијат единствена можност да го подобрат приватниот однос. Не ја одбивајте. Кога станува збор за целите за иднината, обидете се да зборувате од срце, искрено и ентузијастички.

Хороскоп

Хороскоп за понеделник (5 јуни)

Објавено пред

на

ОВЕН
Доколку имате некаков проблем со постара или помлада личност од деловното опкружување, обидете се да го решите уште денес така што прво ќе се посветите на врската и ќе разговарате искрено. Некој ќе побара помош од вас денес но на сосема погрешен начин. Успешно ќе ги откриете тие информации кои ќе ви помогнат да ја реализирате вашата финансиска цел.

БИК
Доколку имате нови погледи на светот или секојдневниот живот, слободно споделете ги со другите денес бидејќи конечно ќе бидете разбрани. Многумина од вас денес ќе добијат повеќе внимание од вообичаено, што најмногу ќе се одрази на љубовното поле каде што ќе се чувствувате исполнето. Вклучете се во активности во заедницата и препуштете се на нови познанства.

БЛИЗНАЦИ
Во утринските часови веќе се можни помали недоразбирања во семејството и многумина од вас нема да се чувствуваат удобно во домашна атмосфера, па веројатни се кавги и напнатост. Сепак, немојте да мислите дека тоа ќе ви го уништи денот. Фокусирајте се на она што ви е важно и дадете приоритет. Ќе добиете предност ако ги ставите парите на прво место.

РАК
Обидете се да ги реализирате старите креативни идеи бидејќи тие наскоро ќе ви докажат дека се поисплатливи отколку во минатото. Некој ќе биде упорен во своите планови, но само да открие што планирате за во иднина. Постарите членови на семејството ќе можат многу да ви помогнат со своите совети, но само ако прво покажете добра волја и трпение.

ЛАВ
Ако веќе неколку пати сте слушнале дека нешто може да ви донесе награди поврзани со работата, вложете малку повеќе труд и труд за да го искористите тоа. Денеска не се занимавајте со приватни проблеми затоа што ќе биде невозможно да ги решите и тие би можеле само да ја отежнат ситуацијата. Држете се до средина каде што се чувствувате удобно и безгрижно.

ДЕВИЦА
Сè што моментално ви е напорно, дури и ако се работи за учење или работа, оставете го денес на страна и обидете се да се забавувате. Опуштете се и заборавете на секојдневниот живот или стресот. Денот е идеален за физички предизвици кои ќе ви овозможат да го задоволите вашиот натпреварувачки дух. Што и да се обидете денес, успехот нема да пропадне.

ВАГА
Обидете се да ги комбинирате сите ваши таленти за да им покажете на луѓето колку сте способни. Ако можете, движете се што повеќе во друштво на познаници со кои имате деловни врски или работите слична на вашата. Денот е совршен за раст и развој, но не дозволувајте да ве чини премногу. Секогаш разгледувајте ги сите потенцијални опции.

ШКОРПИЈА
Денеска ќе се појават нови емоции, но ќе ви помогнат да откриете некои работи кои ќе ви помогнат да ги решите старите проблеми или да ја подобрите иднината. Прифатете го патувањето само ако тоа ќе ви помогне да развиете креативни вештини или да ве доведе до личноста што мислите дека ја сакате. Денот е идеален за влегување во нови врски.

СТРЕЛЕЦ
Сетете се на проблемите што сте ги имале во минатото, особено ако не сте задоволни со нешто во моментот. Ако не сте виделе некого од минатото приватно по расправија и врската е во најмала рака напната, држете се настрана од таа личност штом ќе ви се јави денес. Не трошете време правејќи нешто што не ви одговара.

ЈАРЕЦ
Многу работи се случуваат околу вас денес. Одвојте малку време за да се сретнете и да водите неформални разговори со личноста што ја сметате за посебна бидејќи тоа ќе ја доведе врската на подобро ниво. Денешното патување нема да биде во ваш најдобар интерес, но ќе ја постигнете целта доколку некој ве посети дома. Посветете ги вечерните часови на себе.

ВОДОЛИЈА
Ако некој ви нуди деловно партнерство, размислете за тоа денес на мир, но не фокусирајте се само на тоа, туку разгледајте ги и другите можности на патот. Без разлика на што ќе одлучите да работите, подобро ќе ви оди ако ги здружите силите со некого. Во љубовта можни се недоразбирања и незадоволства доколку наеднаш се предомислите.

РИБИ
Денеска ќе имате неколку интересни можности за заработка, една од нив сигурно ќе донесе брзи резултати но имајте на ум дека не треба да избирате која вклучува луѓе во кои се сомневате. Општо земено, кога станува збор за пари, оставете ги настрана и не им ги давајте на другите лесно. Размислете за иднината.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за недела (4 јуни)

Објавено пред

на

ОВЕН
Овен, денот на вашиот партнер не оди баш најдобро, а вие ќе мора да бидете тука и да го поддржите. Воопшто нема да ви биде тешко да го направите тоа, а вие ќе возвратите со гестот што многупати досега ви го покажале. Вашата чувствителност на трошење нема никаква врска со фактот дека парите доаѓаат во форма на ладни тврди пари или пластични картички. Не ги обвинувајте околностите за вашите грешки!

БИК
Бик, во љубовниот живот доаѓа стабилност: денот ќе биде прилично мирен; овој понеделник Венера од се срце ве штити и помага да се смирите. Ќе бидете немилосрдни во финансиските прашања; во никој случај нема да трошите надвор од планираниот буџет. Не сте ни сфатиле колку време поминало – па ќе се обидете повторно да постигнете некои од целите што сте ги поставиле за новата година.

БЛИЗНАЦИ
Месечината е во Риби и носи многу придобивки во однос на вашиот љубовен живот. Разбирањето и добрите вибрации ќе ви ја вратат довербата во врската што мислевте дека е изгубена. Неколку зборови на љубов и спомени од подобри времиња ќе бидат доволен поттик да веруваме во овие чувства поврзани со минатото, но и со иднината. Оние кои студираат може да очекуваат напнатост и побарувачка од своите професори. Може да почувствувате заеднички страв овој понеделник.

РАК
Новите технологии би можеле да ги надмудрат Раковите. Избегнувајте да ги користите за да имплементирате смели стратегии за запознавање, споделувајте слики и видеа што сакате да ги испратите на една личност и само на една личност. Доколку не сте внимателни, примателот на пораката можеби не е оној што го посакувавте и ќе мора да дадете цела низа објаснувања подоцна. Кога станува збор за работата, ќе добиете добри вибрации, а вашата интуиција за деловните работи ќе биде доста точна.

ЛАВ
Лавови, голема е веројатноста дека ќе се расправате со партнерот за сексот, слободното време што го поминувате со пријателите или како ги трошите парите на домашните работи. Може да се чувствувате многу збунети и разочарани. Нема да бидете желни да започнете дискусија за некое од овие прашања бидејќи не ги гледате како проблеми. Вечерва Меркур ќе биде во срцето на Сонцето, што значи дека вашата елоквентност ќе биде најдобра.

ДЕВИЦА
Соло Девиците ќе живеете ден полн со страст. Ќе бидете поекстровертни од вообичаено и ќе бидете многу шармантни. Влијанието на три различни планети ќе влијае на вашиот професионален живот. Не плашете се бидејќи нивното влијание ќе биде доста ограничено. Атмосферата ќе биде прилично напната на работа, а колегите ќе бидат почувствителни од вообичаено. Денеска ќе се борите само да ги решите основните обврски.

ВАГА
Ако љубовта е во прашање, денот на Вагата нема да биде лесен. Ќе треба да работите повеќе за да ги постигнете вашите социјални и романтични цели, дури и ако тие се сложени. Од друга страна, духовната компатибилност е од суштинско значење ако сакате вашата врска да трае; во спротивно, растојанието меѓу вас може да ве одведе во различни правци. Слободните особено ќе го забележат присуството на Марс во својата шеста куќа. Може да започнете канцелариска романса или афера со колега од работа.

ШКОРПИЈА
Хармоничното срце и способноста да им се дадете на другите ќе бидат сржта на вашиот љубовен живот, драги Скорпии. Многу сомнежи ќе бидат отфрлени и ќе вибрирате со необично чувство на рамнотежа и единство. Ретроградниот Плутон во Јарец генерира обновен сомнеж и одложувања. Ќе мора да се соочите со предизвикот да ги признаете вашите тековни предизвици и да најдете нови решенија, во спротивно нема да успее.

СТРЕЛЕЦ
Предвидување за љубовта Стрелецот ве советува да дозволите вашите и на партнерот полека да се согласат. Биди стрплив. Вашата чувствителност расте и тоа ќе има корист од вашиот љубовен живот. Бидете внимателни со оние на кои не можете да им верувате. Има некои луѓе чии постапки предизвикале конфликти или непријатни ситуации. Може да биде некој од вашето семејство. Ако сте претприемач, избегнувајте да ги слушате мислењата на другите.

ЈАРЕЦ
Може да има напнатост во односите дома со Јарците. Професионалните активности, како и другите обврски се судираат со емоционалните потреби на вашиот партнер и може да го натераат да се жалат. Ако научите да комуницирате со отворено срце, ќе ги надминете овие проблеми во моментот кога ќе се случат. Учењето да слушате е важен дел од овој момент во вашиот живот. Ѕвездите покажуваат склоност кон промени и поголема флексибилност во своите идеи.

ВОДОЛИЈА
Не плашете се од одбивање, Водолија. Во однос на чувствата, можете да очекувате чекор напред, иако денес нема да видите резултати, па затоа ќе треба да бидете трпеливи. Од друга страна, гласот на интуицијата добро ќе ве води, па при секоја тешка одлука верувајте му и ќе видите дека ќе ги постигнете своите цели. Финансиите ви изгледаат стабилни, но тука не можете да очекувате голем напредок. Но, со заштедата треба да ги покриете сите ваши трошоци.

РИБИ
Нептун, вашиот регент, ќе биде во дисхармоничен аспект со планетата на врските, Венера. Сето ова ќе влијае на вашата област на личноста, домот, семејството и конкретно вашиот татко. Поради оваа причина, можете да очекувате непријатно изненадување од татко, татко, ќерка или сестри. Сонцето во комбинација со Меркур во вашата област на комуникација ќе ве налути повеќе од еднаш овој понеделник

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за сабота (3 јуни)

Објавено пред

на

Овен
Денес, комуникацијата со луѓето е многу подобра од вообичаеното, искористете ја. Наизглед безначајна идеја во разговор со пријателите може да се претвори во нешто големо, што дури може да ви донесе и приход. Внимавајте да не го запоставите партнерот.

Бик
Вашата денешна решителност може да ве однесе далеку, затоа не дозволувајте другите да ве поколебаат во вашите планови. Работевте напорно во претходниот период, а сега ви се исплати. Можни се мали несогласувања, затоа избегнувајте расправии со блиски луѓе.

Близнаци
Ве очекуваат некои промени кои би можеле да бидат многу добри за вас, затоа не ги отфрлајте на почетокот. Ќе наидете на мали пречки при реализација на вашите планови, но со вашата креативност лесно ќе ги надминете. Ако сепак ви се чини дека не можете сами, побарајте помош од пријателите, тие се со вас.

Рак
Пред вас е ден од бајките, ѕвездите се целосно на ваша страна! Гледајте на работите од поинаков агол од вообичаеното, читајте меѓу редови што ви кажуваат луѓето – не се обидуваат да ве измамат, но на овој начин ќе дојдете до одлични идеи. Се чувствувате одлично.

Лав
Фокусирајте се на работата во првиот дел од денот, правете колку што можете повеќе бидејќи денес можете се. Попладне, одвојте време за дружење за да ги наполните батериите. Внимавајте на исхраната, склони сте кон дебелеење.

Девица
Добро сте организирани, но денес се околу вас е во хаос и тоа не ви оди баш најдобро. Потпрете се на колегите за полесно да го поминете денот на работа. Односот со партнерот е добар.

Вага
Многу сте креативни и тоа ви помага да постигнете одлични резултати на работа денес. Еден од вашите пријатели не е сосема искрен со вас, отворете ги очите. Можна е главоболка, пијте повеќе вода.

Шкорпија
Сакате сите да обрнат внимание на вас денес, а ако тоа не се случи, нема да бидете во право. Проверете сè што правите на работа двапати бидејќи сте склони кон грешки. Слободно, можно е личност од минатото повторно да стапи во контакт со вас.

Стрелец
Стрелците кои се занимаваат со некоја креативна работа денеска ќе бидат особено инспирирани. Доста се двоумите, па би било добро да избегнувате да носите одлуки денес доколку можете. Одете на стоматолог превентивно.

Јарец
Сè ви оди толку глатко, што и самите сте воодушевени. Користете го за да завршите што е можно повеќе обврски. И вашата комуникација е подобра од вообичаено, па можете да решите некои стари несогласувања. Бидете физички поактивни.

Водолија
Поминете го денот правејќи нешто што ве исполнува, тоа е единствениот начин да ја избегнете нервозата. Ќе уживате да поминувате време со блиски луѓе. Здравјето ви е одлично, но би било добро да се одморите уште малку.

Риби
Некои непланирани настани би можеле малку да ве вознемират, но разговорот со пријателите ќе ви помогне да најдете рамнотежа. Направете нешто што ве релаксира, било да е тоа читање, одење, слушање музика… Не дозволувајте вашиот партнер да страда поради вашата нервоза.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Автомобили35 минути

Возите Bugatti и почна да врне? Нема проблем (ВИДЕО)

Bugatti Mistral е супер скап родстер базиран на Chiron, последниот од благородната лоза W16. Кога е сончево, уживањето во возење...

Магазин55 минути

Amazon казнет со 30 милиони долари поради загрозување на приватноста на корисниците, вклучувајќи ги и децата

Американската Федерална трговска комисија (FTC) го казни Amazon со 30,8 милиони долари за серија пропусти кои ја загрозија безбедноста и...

www.androidpolice.com www.androidpolice.com
Магазин56 минути

Во веб-продавницата на Chrome откриени се сомнителни екстензии преземени од 75 милиони корисници

Google отстрани 32 додатоци од веб-продавницата на Chrome кои можат да ги менуваат резултатите од пребарувањето и да прикажуваат несакани...

Магазин59 минути

Microsoft отстранува важна функција од Windows

Ако сè уште го користите дигиталниот асистент на Microsoft Cortana како апликација за Windows, има лоши вести. Microsoft објави дека...

Гејминг1 час

Take-Two ја најавува GTA VI за 2024 година

Може да се краде автомобили и да се трка во Grand Theft Auto VI некаде следната година. Take-Two ги сподели...

Хороскоп12 часа

Хороскоп за понеделник (5 јуни)

ОВЕН Доколку имате некаков проблем со постара или помлада личност од деловното опкружување, обидете се да го решите уште денес...

Здравје и убавина13 часа

Газирана вода и митовите за неа..

Многу нешта можат да се слушнат за газираната вода, како тоа била лоша по здравјето или не? Пронајдовме некое истражување...

Временска прогноза17 часа

Временските непогоди силно вчера го зафатија регионот кај Прилеп и Кавадарци

Како што беше објавено од нашиот метеоролог во текот на вчерашното попладне СИЛНО невреме го зафати Прилеп, како и Кавадарци, проследено сао...

Хороскоп2 дена

Хороскоп за недела (4 јуни)

ОВЕН Овен, денот на вашиот партнер не оди баш најдобро, а вие ќе мора да бидете тука и да го...

Временска прогноза2 дена

Што се случува со времето? После 10-ти јуни пад на температурите и северен ветер?!

И во текот на целата наредна седмица во Македонија продолжува МНОГУ НЕСТАБИЛНОТО време, со честа појава на локален попладневен пороен дожд, грмежи...

НАЈЧИТАНИ