Следете не

Кичево

(ВИДЕО) Доловена најубавата снимка на кичевскиот манастир св. Богородица Пречиста во зима

Објавено пред

на

Среде природните убавини на планината Цоцан во близина на Кичево, Пресвета Богородица си издигнала прекрасен дом – манастирот „Пречиста – Кичевска“, посветен на светото Благовештение.

Најновата видео ризница на нашиот заштитник на градот доловена од Стојан 2С, додека зимската визуализација во 8К 360 HDR 3D Video/Audio на Македонските убавини и локалитети како дел од virtualmacedonia.mk доаѓа во јавност наскоро, најавува Стојановски.

Доколку не се вчита видеото погледнете го со кликнување ТУКА

Кичево

Отворени работни позиции во водечкиот Интернет & TV оператор „Cable Call“ по одлични работни услови

Објавено пред

на

Кабелскиот оператор, интернет, телефонија и интернет „Cable Call“ кој поседува иновативно портфолио на услуги за приватни и деловни корисници поради проширување на својата работна дејност за претстојниот период има потреба од дополнителен персонал за работа. Имено потребни се работници и работнички за канцелариска работа како и за теренска во кичевскиот регион, претходна работа со дејноста ќе се земе за предност но не е услов.

Cable Call“ нуди одлучни услови за тимска работа, навремена плата, осигурување на работникот од моментот на започнување со работната дејност.

Сите заинтересирани може да испратат „CV“ преку електронска форма на [email protected], да контактираат на тел. бр 078/410-393 или да ги посетат канцелариите на „Cable Call“ на адреса ул. Бул. Ослободување бр. 60 – Лок./4 Кичево и 11-ти септември на прв кат во непосредна близина на кичевската градинка „Олга Мицеска“

Што се однесува до најдобрите „Cable Call“, тимот на работници работи на процес на проширување на својата мрежна инфраструктура во градот, т.е отпочнување на промена на веќе постоечките нет-услуги кои во свое време биле на врвот. Со новиот мрежен систем кичевчани ќе имаат многу постабилна интернет врска, поголеми брзини, вклучувајќи ги и пакетите со кабловска телевизија со сите популарни канали.

За прв пат љубителите на компјутерски игри и различни конекции ќе имаат прилика непречено да ги користат интернет услугите со ултра минимално каснење на сигналот – latency (ping / ms) во тандем со светските интернет претставништва кои на своите корисници им нудат стабилност и брзина по најдобри цени!

Тимот на „Cable Call“ постојано е на терен и согласно обемот на работа во текот на оваа година се очекува сите домаќинства да бидат снабдени со горенаведената услуга, секако се работи и на оптичка дигитализација и на телевизијата.

* Преку нашиот сервис наскоро ви најавуваме многу интернет новости, gaming сервери и најразлични поволности за сите нови и стари корисници!

Сите пакети и услуги може да ги најдете ТУКА, додека „Cable Call“ во Кичево се наоѓаат на старо-добрата локација на адреса Ул. „Бул. Ослободување бр. 60“ – Лок./4

Прочитај повеќе...

Кичево

Ноќеска во Кичево се случила страшна сообраќајка каде животот го загуби едно лице

Објавено пред

на

На 15.05.2022 во 00.55 часот на магистралниот пат Кичево-Охрид патничко возило „фолксваген голф“, со охридски регистарски ознаки, управувано од А.А.(46) од с.Зајас, излетало од коловозот, каде А.А.  починал на местото на несреќата, додека лекар од Медицински центар Кичево за жал констатирал смрт.

Од сериозноста на оштетувањата на возилото со цел брзо и надежно интервенирање за спасување на веќе трагично починатиот на интервенција била и противпожарната единица од Кичево.

Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа на ОВР Кичево

За медиумите известува портпаролот на СВР Охрид, г-дин Стефан Димоски

Прочитај повеќе...

Кичево

Сендвичара „Fresch“ од Кичево вработува дополнителен персонал за работа по одлични услови, редовна плата и бонуси

Објавено пред

на

Кичевската сендвичара „Fresch“ има потреба од две работнички кои ќе бидат во редовен работен однос и осигурани од првиот ден, додека поради проширувањe на нивната дејност во текот на летниот период може да се јави потреба и од дополнителен персонал.

Приклучете се во успешниот тим, бидејќи „Fresch“ полни три години e супер „fast food“ бренд во Кичево на супер-атрактивно место во срцето на градот, на булевар „Ослободување“, секогаш исти, секогаш уникатни, со препознатливиот сос, само за добар апетит!

Повеќе информации ќе најдете на тел бр. 072/744-666 

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Спорт2 часа

Одредени бараж натпреварите во македонскиот фудбал, како и екипите кои ќе бидат со лиценца за учество во УЕФА натпреварувањата

Комисијата за натпреварување во рамки на Фудбалската федерација на Македонија го одреди стадионот „Гоце Делчев“ во Прилеп за домаќин на...

Временска прогноза4 часа

Се приближува локално невреме со пороен дожд и грмежи

Попладнево сеуште под влијание на МНОГУ ТОПЛАТА воздушна маса која е со потекло од северните предели на Африка е МНОГУ ТОПЛО и...

Магазин9 часа

Доаѓаат големи промени во iOS 16

Конференцијата за програмери на Apple WWDC 2022 е за три недели. Очекуваме американската компанија да претстави многу интересни работи. Меѓу...

Магазин9 часа

Еве ги игрите што доаѓаат со претплатата за PS Plus Extra и PS Plus Premium

Sony објави листа на игри до кои ќе може да пристапат претплатниците на PS Plus доколку се претплатат на повисоко...

Магазин10 часа

Маск го паузираше купувањето на Твитер

Илон Маск објави дека неговиот договор со Твитер чека додека не добие повеќе информации за тоа колку лажни профили има...

Магазин10 часа

Samsung ги зголемува цените на чиповите

Како што стојат работите, компаниите кои користат Samsung чипови во своите производи наскоро ќе мора да одвојат многу поголема сума...

Магазин10 часа

Тесла повлекува 130.000 возила поради дефект на екранот

Tesla повлекува 130.000 возила во САД поради проблеми со прегревање што може да доведе до дефект на централниот екран на...

Македонија10 часа

Приведени три лица, родители си ја продале ќерката на Белгиец, поднесена кривична пријава

На 16.05.2022 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Сектор за криминалистички истраги – Националната единица за сузбивање на...

Литература14 часа

Излезе книгата „Гласот на предците“, која претставува зборник на македонски народни преданија од Христијан Аџиоски

Секоја страница исплетува приказна со посебна македонска судбина, која како ехо нè наоѓа… и одѕвонува во нашата свест. Низ приказните...

Временска прогноза14 часа

Нагли промени на времето, развој на нестабилност и дожд, па викендов одново пеколни температури – ова се деталите..

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до...

НАЈЧИТАНИ