Следете не

Хороскоп

Месечен Хороскоп (февруари)

Објавено пред

на

ОВЕН
Се обидувате да го придружувате партнерот во новите одлуки и да го поддржите во деловните потфати. Нема причина да се чувствувате осамено, обидете се да најдете златна средина и да одржите континуитет. Поддршката на партнерот не значи жртвување на времето и заедничките романтични моменти, обидете се да најдете компромис. На слободните Овни им претстои мирен период во кој имаат можност да контактираат со интересни луѓе и на некој начин да се преиспитаат себеси, што навистина сакаат и на што се надеваат во љубовта.

Првата недела од февруари ви носи мали деловни несогласувања со колегите. Консултирајте се со партнерот или пријателите, не сте во можност да ги согледате работите од неколку агли. Ако очекувате документите да заминат во странство, вашето патување може да биде одложено. Навистина, февруари ви носи различни предизвици во бизнисот, останете ментално силни и упорни. Финансиската состојба е стабилна, нема поголеми промени. Здравјето е стабилно.

БИК
Време е да се ослободите од минатото, мислите за минатото ви ја трошат енергијата, па затоа е подобро да се фокусирате на сегашноста. Не дозволувајте повторно да ве повредат старите рани, направете план за иднината кој ќе ви ја подигне енергијата и излезете со пријателите. Зафатените бикови уживаат во романтични моменти со партнерот, особено убава ќе ви биде втората половина на февруари. Нема причина да се преиспитувате, доколку се сомневате отворено разговарајте со саканата личност.

Деловното темпо не избледува, не успевате да се одморите во текот на месец февруари, што може да влијае на вашето здравје. Деловните соработници ќе ви излезат во пресрет, но вие не сакате да споделувате деловни проблеми, не се согласувате да помогнете. Верувајте во себе, напорната работа ќе ви донесе резултати на самиот крај на февруари во вид на финансиска добивка. Можни се респираторни проблеми.

БЛИЗНАЦИ
За Близнаците февруари ќе помине мирно, ќе уживате дома и ќе се трудите да се одморите од луѓето, да излегувате и да работите. Фокусирани сте на вашите потреби и желби. Овој факт Близнаците во брак и долга врска може да доведат до проблем, партнерот ќе се чувствува запоставено. Негувајте добри односи и обидете се да го вклучите вашиот партнер во вашите хоби и активности во кои уживате. Можни се мали несогласувања во последната недела од февруари, останете смирени.

Енергијата од јануари се пренесува во февруари, доколку не сте успеале да патувате или да се одморите, сега е вистинското време да ги истакнете своите квалитети пред претпоставените и да се изборите за себе. Продолжениот викенд и пократкото патување позитивно ќе се одразат на вашата психа. Деловната ситуација е стабилна, месецот пред вас е мирен и деловен. Обидете се да одолеете на импулсивните набавки на накит, козметика и подароци за драги луѓе. Можни се мигрени и мускулна слабост, масажата е вистинскиот избор како и ароматерапијата.

РАК
Празничната атмосфера не ве остави, се задушивте и ја почувствувавте љубовта и поддршката од семејството, пријателите и партнерите. Пред вас е инспиративен период и можност да пробате нови хоби, да научите нов јазик или да ги усовршите постоечките таленти. Зафатените Ракови совршено ќе ги координираат личните планови со партнерот, ве очекуваат мирни и топли разговори за иднината, уживате во прегратката на саканата личност. Покажете ги вашите чувства, нема причина да ги држите заклучени во вашето срце.

Колегите упорно ќе се трудат да започнат важни разговори и да ги решат дилемите од изминатата година. Не сте расположени за дискусија и успешно ќе избегнувате средби во текот на февруари. Искористете го февруари за одмор и направете план за 2022 година кој ќе ви гарантира иднина. Ширете добра енергија на работа и претпоставените ве ценат и почитуваат поради тоа. Во средината на месецот може да ве зафати мала финансиска криза. Движете се, размислете за фитнес тренинг, на вашето тело му недостасува физичка активност.

ЛАВ
Во текот на февруари може да ви се разбудат стари спомени, ќе бидете сентиментални и нема да знаете како да и пристапите на околината. Во ред е да се пензионирате и да се одморите во вашиот дом, на вашите пријатели нема да им пречи. За зафатените Лавови, наглото повлекување може да создаде несогласувања со партнерот, целата ситуација ќе изгледа збунувачка за партнерот. Одморете и направете планови за иднината кои ќе ве доведат до успех во сите сфери од животот!

Се однесувате смирено дури и ако трпите голем стрес во текот на првата и втората недела од февруари. Обидете се да се опуштите и слободното време да го поминете во мир, да соберете сили за нови деловни активности. Забрзаното темпо на работа ќе ве следи во текот на целиот месец, ќе ви се чини дека претпоставените постојано ги зголемуваат вашите очекувања, а всушност се наталожила голема количина на работа. Можни помали дефекти во куќата, чувајте технички апарати. Стабилна здравствена состојба.

ДЕВИЦА
Девиците се романтични во текот на февруари, повторно ќе смислувате изненадувања за вашиот партнер, но и за пријателите и семејството. Вашата позитивна енергија е заразна и никој нема да остане имун. Користете го за да се поврзете со луѓе и да ги обновите старите контакти со пријатели што не сте ги виделе долго време. Слободните Девици можат да го искористат овој период и да го обноват љубовниот контакт со личност од минатото за која често размислуваат.

Во текот на февруари може да ви се укаже нова деловна можност, погледнете ја понудата од повеќе агли и не дејствувајте набрзина. Нема причина да брзате, не отстапувајте од вашите ставови и желби. Имате поддршка од колегите во новите деловни потфати, а тензијата ќе се намали во текот на месец февруари, што ќе ве задоволи. Можни се болки во грбот.

ВАГА
Февруари е напнат месец, размислете за рекреација на отворено или некоја форма на психотерапија за да се опуштите. Слободните припадници на знакот ќе се повлечат од друштвените активности и ќе се обидат да се одморат. Не сте целосно фокусирани на наоѓање партнер, не очекувате големи промени. Вагите во врска и брак имаат можност да се поврзат со партнерот, ќе бидете сигурни во вашата врска и ќе уживате во заедничкото време.

Февруари е мирен месец во кој не очекуваат големи промени. Ова е ваша можност да се опуштите и да одвоите што е можно повеќе слободно време, со цел вашето тело да се регенерира и закрепне од напорната 2021 година. Посебно внимание ќе се посвети на хобиите и ќе имате можност да ги подобрите своите вештини. Финансиската состојба е стабилна! Добро се чувствувате, имате енергија.

ШКОРПИЈА
Февруари може да биде бурен месец за вас, во кој со партнерот ќе разговарате за селење, купување недвижен имот и автомобили. Сега ќе треба да се решат сите поправки во куќата и набавките кои долго време ги одложувате. Можеби сте напнати поради околностите во кои се наоѓате. Слободните Скорпии имаат интересна личност пред себе со која би можеле да започнат бурна врска. Изборот е ваш, следете го своето срце!

Останете смирени во првата половина на февруари и не им верувајте на колегите. Чувајте ги семејните и приватните проблеми за себе, останете деловни. Во втората половина на февруари ве очекува поголема финансиска добивка, вложете пари во вашите хоби и опремување на куќата – нема да зажалите. Самиот крај на февруари ќе ви донесе инспирација за нови деловни потфати. Добро се чувствувате, нема големи здравствени промени.

СТРЕЛЕЦ
Првата половина на февруари ќе биде опуштена, ќе уживате во пожртвуваноста и вниманието на партнерот, дури и ако Венера е во ретроградна состојба. Партнерот ќе ве инспирира да се борите за себе на деловниот пат и да постигнете подобра позиција. Слободните Стрелци се меланхолични, не сакате да се отворате за нови луѓе и да зборувате за себе, а од друга страна копнеете по љубов. Втората половина од месецот е малку понапната, затоа максимално одморете се во првата и втората недела од февруари.

Ги преиспитувате деловните одлуки и планови, под влијание на ретроградниот Меркур во првата недела од февруари ќе ви се чини дека ништо не оди добро. Ќе бидете незадоволни и ќе се обидете да им објасните на колегите како на целиот тим му треба дополнителна обука и нови бизнис планови. Бидете трпеливи, не секој е подготвен да се промени без разлика колку просперитет ќе донесе. Ќе изгубите многу енергија, но вашиот ентузијазам на крајот ќе се исплати. Пазете се од настинки, зајакнете го имунитетот.

ЈАРЕЦ
Слободните Јарци можат да влезат во врска во првата недела од февруари, но под влијание на ретроградните планети оваа врска нема да прерасне во нешто сериозно. Чувајте ја вашата интимност за себе и не зборувајте за вашето минато со новиот партнер, додека не бидете сигурни дека врската ќе оди во сериозна насока. Зафатените Јарци се фокусирани на деловните проблеми, ви претстои мирен период во љубовна врска кој ќе ви донесе мир.

Февруари е тензичен месец на деловен план, ќе мора да се изборите за себе и за своите потреби. Може да бидете клеветени од колегите, неправдата ќе ве повреди и тоа е разбирливо. Не реагирајте нагло, прво смирете се па потоа организирајте состанок и прикажете се во најдобро светло. Финансиската состојба е стабилна, но поголемите набавки одложете ги за наредните месеци. Страдате од несоница и главоболки, поради големата количина на стрес што го чувствувате.

ВОДОЛИЈА
Без разлика дали штотуку сте влегле во љубовна врска или сте во брак, ве очекуваат убави моменти со саканата личност, ќе сакате да одите на одмор и да уживате во заедничкото време. Се чувствува позитивна енергија и февруари за вас е месец на љубов во кој ќе останете максимално посветени на партнерот. Слободните Водолија подеднакво уживаат, но во друштво на пријателите и семејството ќе ве придружува движечка енергија и ќе организирате дружење и забавни активности за вашите најблиски!

Додека се фокусирате на приватниот живот, максимално ќе ги тргате на страна деловните обврски. Ако колегите ве замолат да им помогнете со важни проекти, не бидете себични. Можам да те обвинам за твоето целосно исклучување од метал, што ќе влијае на твоите финансии. Разбирливо е дека ви треба време за себе и за партнерот, доколку можете да одите на одмор во текот на февруари. Можни се проблеми со бубрезите

РИБИ
Рибите сонуваат да го прошират семејството, да стапат во брак или да одат на егзотично патување со партнерот. Колку е навистина возможно остварувањето на вашите желби во овој момент, проценете сами. Моментално астролошките аспекти ве водат кон фантазирање, можете да ја искористите вашата фантазија за креативна работа и да се посветите на хоби. Слободните припадници на знакот ќе бидат малку нарцисоидни во текот на февруари, нема да бидете премногу расположени за нови познанства.

Вашата интуиција и креативна енергија се особено нагласени во текот на февруари, што ќе ви овозможи да ги усовршите вашите хоби и да се испробате во пишувањето и сликањето. Доколку сте почнале со дополнителен тренинг, февруари ќе биде напнат, бидејќи на работа ве очекуваат нови авантури. Имате поддршка од ѕвездите за да постигнете се што сакате, но не трошете премногу пари за да нема финансиска криза на крајот на февруари.

Хороскоп

Хороскоп за вторник (21 март)

Објавено пред

на

ОВЕН
Иако не треба да очекувате посериозни проблеми, ќе имате прилично тешко да ги држите работите под контрола. Не верувајте во се што слушате денес затоа што можеби грешите кога ја избирате и враќате претходната работа и напор. Некој нема да биде искрен со вас, следете што велат другите за да разберете што не се совпаѓа и каде приказната е малку поинаква.

БИК
На патот, ќе научите нешто што, ако е успешно имплементирано во секојдневниот живот, може да доведе до нова работа или нова работа со скратено работно време. Од финансиски причини, може да дојде до промена во една од приватните односи. Ако сте позајмиле пари и доцните со враќањето, време е да започнете искрен и отворен разговор.

БЛИЗНАЦИ
Пред вас е многу успешен ден во кој ќе можете да истражите нови опции, да ги започнете вашите планови или да аплицирате за нова деловна позиција.Ќе направите исклучително добро ако се фокусирате на јавни настапи или разговори поврзани со започнување нов бизнис. Не занемарувајте го дружењето и приватните разговори со колегите, тоа ќе ви се исплати.

РАК
Ќе бидете доста збунети, затоа не донесувајте одлуки поврзани со деловни или љубовни партнерства. Пред да донесете непромислена одлука, размислете како се чувствувате и што сте спремни да изгубите. Постара личност или некој од кругот на пријатели кој има повеќе искуство сигурно ќе ви помогне да ја донесете вистинската одлука.

ЛАВ
Не ќе биде сe онака како што сте планирале, но доколку одвоите време да им објасните на другите што се обидувате да направите, сигурно ќе ја добиете целата поддршка што ви е потребна. За некои, љубовната врска ќе доведе до каење и вина. Избегнувајте какви било дискусии што можат дополнително да ги нагласат несовладливите разлики во начинот на размислување.

ДЕВИЦА
Држете се до активностите во кои уживате. Ако чувствувате дека сте паднале во монотонија, свртете се кон физичките активности и ставете се себе си пред предизвик. Размислете за хоби што можат да ве инспирираат и да ви помогнат да ги подигнете вашите критериуми. Најдете начин да направите мали промени во вашиот живот што ќе направат да се чувствувате подобро.

ВАГА
Бидете отворени и зборувајте за се што ве мачи или ве мачи. Денес лесно ќе ги расчистите недоразбирањата и конечно ќе разговарате за се што почнува да ве фрустрира. Без разлика за што се однесуваше полето на животот, промената е позитивна работа и на крајот се ќе излезе во ваша корист, затоа престанете да се плашите од неизбежното и претпочитајте да се прилагодите.

ШКОРПИЈА
Веројатната промена е поврзана со начинот на кој заработувате за живот. Проверете како можете да стекнете нови знаења или подобро да ги потенцирате своите вештини, бидејќи со малку снаодливост и во друштво на вистинските луѓе, ќе достигнете позиција што подобро одговара на вашите животни потреби. Љубовниот предизвик ќе ви донесе многу потребна мотивација.

СТРЕЛЕЦ
Ве очекува успешен ден во кој конечно ќе ги видите резултатите од вашата работа и напор. Инстинктивно ќе знаете што мислат другите, така што ќе предвидите што може да се започне или продаде, а што не. Посебен успех може да се очекува од оние од вас кои се ангажирани на пазарот на недвижности и истражувачка работа. Вие сте на чекор до посериозен деловен напредок.

ЈАРЕЦ
Бидете внимателни кога станува збор за изборот како да ги решите приватните проблеми, бидејќи ако навредите некого, ситуацијата може драстично да се влоши. Секоја тајна ќе се смета за форма на лажење, па дури и не размислувајте да ги скриете информациите. Избегнувањето во љубовта може да доведе само до проблеми.

ВОДОЛИЈА
Фокусирајте се на пари, инвестиции или деловен напредок. Ќе ви биде доста тешко да се концентрирате на работните задачи, најмногу затоа што ќе се занимавате со проблеми предизвикани од љубовна врска од минатото. Ако подобро размислите за се што сте поминале, многу брзо ќе сфатите дека не е време за помирување или за нови можности.

РИБИ
Колку и да ви е тешко, вратете се во реалноста и престанете постојано да размислувате за се што би можеле да имате или да направите доколку работите се поинакви. Дури и ако иднината ви изгледа премногу тешка или се неизвесно, не гледајте назад, туку потрудете се полека да постигнете зголемен успех во мали чекори.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за понеделник (20 март)

Објавено пред

на

Овен
Не сте баш расположени, но наместо да бидете сами, поминувајте време со блиски луѓе, тоа ќе ве израдува. На работа не оди се баш како што сте замислиле, но обидете се да не се нервирате за работи на кои не можете да влијаете. Стресни сте, најдете начин да се опуштите.

Бик
Некои тајни кои неодамна излегоа на виделина ве вознемируваат, но обидете се повеќе да се фокусирате на иднината, а помалку на минатото. Внимавајте кому верувате бидејќи не секој има добри намери. Врската ви е одлична, партнерот ве поддржува на секој чекор.

Близнаци
Во пријателските односи ве очекува некоја „драма“, а можеби вие сте личноста која би можела да ја смири ситуацијата, само ако останете смирени. Добро ви оди на работа, но не преземајте премногу обврски. Планирајте одмор.

Рак
Парите ви доаѓаат сосема неочекувано, но секогаш имате идеја на што би можеле да ги потрошите. Почестете се со нешто што долго време сакате да го купите, го заслужувате тоа. Внимавајте на вашето однесување бидејќи вашите зборови може ненамерно да доведат до член на семејството.

Лав
Полни сте со ентузијазам и толку сте шармантни денес што никаде нема да останете незабележани. Само пазете се од некој што ви се додворува или ласка на работа, но всушност сака некаква корист од вас. Пијте повеќе вода.

Девица
Ви се смешкаат некои добивки, добар ден за игри на среќа – ѕвездите ви се наклонети! Некои колеги на работа се обидуваат да префрлат дел од својата работа на вас, но застанете во одбрана. Ве очекуваат убави и романтични моменти со партнерот.

Вага
Конечно ќе можете да ги залечите старите рани од претходната врска. Вашата самодоверба расте бидејќи насекаде имате додворувачи, но не брзајте во врската само затоа што не сакате да бидете сами. Бидете повнимателни на вашата исхрана.

Шкорпија
Ве очекува голем успех на работа и конечно почнувате да ја разбирате вашата вредност. Можни се дури и некои нови деловни понуди, размислете добро, консултирајте се и со вашите пријатели. Подгответе убаво изненадување за вашиот партнер.

Стрелец
Можни се мали несогласувања на работа, застанете во одбрана, но внимавајте да не кажете нешто за што подоцна ќе зажалите. Слободни, некоја личност со која сте имале врска во минатото ќе сака да се обидете повторно. Ви треба пауза.

Јарец
Некои луѓе кои ве повредиле во минатото ќе се извинат. Не сте сигурни како да реагирате, но најдобро е да го слушате своето срце. Одлично ви оди на работа, сè завршувате на време.

Водолија
Разговорот со блиска личност ќе ве наведе да ја погледнете ситуацијата што ве мачи од поинаков агол и полесно да најдете решение. Можни се помали финансиски проблеми, погрижете се да не трошите пари на непотребни работи. Добивате неочекувана понуда за патување.

Риби
Денес е ден за одмор или барем што помалку работа бидејќи претходните денови сте се труделе. Направете нешто што ве исполнува, поминете време со пријателите, одете на кратко патување… Од пријателите добивате одлична идеја за некои идни работни места.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Дневен Хороскоп за недела (19 март)

Објавено пред

на

ОВЕН
Можете да ја процените поволната ситуација на деловната сцена и да смислите добар настап или редослед на потези пред соработниците. Обрнете внимание на различните опции за партнерство што ги имате. Важно е да прифатите работни места за кои имате доволно знаење или искуство. Во љубовниот живот не можете да останете рамнодушни на нечие влијание или постапки, лесно ја губите емоционалната контрола. Сепак, сè оди кон позитивен исход. Покажете дека имате поголема доверба во партнерот.

БИК
Треба да смислите добар план и да останете доследни во секоја фаза од имплементацијата, особено кога сте пред соработниците кога ве предизвикуваат. По долгото деловно убедување, ситуацијата ќе се промени во ваша корист, но ќе мора да останете упорни и доследни. Преплавени сте со различни мисли и емоции, па внимателно ја одмерувате добрата можност во која можете да ги изразите сите ваши рани желби. Партнерот искрено ве поддржува и ве поттикнува да преземете активна улога.

БЛИЗНАЦИ
Добрите идеи што ги имате бараат и поширока поддршка од онаа во која моментално уживате во кругот на соработниците. Можете да постигнете сè што сакате, но со нечија помош и поддршка. Бидејќи одлично работите во партнерство, обидете се да соберете луѓе од доверба или углед околу себе. Доволно сте вешти или снаодливи за да ја убедите саканата личност на некои ваши идеи. Нема причина да заминете расположени, на чекор сте до заедничката среќа.

РАК
Вложувате многу труд за да постигнете позитивни резултати во професионалното изразување, но има ненадејни ситуации кои ги нарушуваат вашите планови и бизнис концепт. Треба да се ослободите од дополнителни обврски, немате доволно енергија да се вклучите во неколку забави истовремено. Склони сте кон чести промени во емоционалното расположение, особено во ситуации кога вашиот партнер изгледа отсутен или незаинтересиран за вашите идеи. Сакате повеќе нежност.

ЛАВ
Поминувате низ различни фази на креативно расположение и се грижите да си обезбедите оптимални услови. Обрнете внимание на реакцијата на блиските, бидејќи понекогаш не сакате да прифаќате коментари кои ги доживувате како остри критики. Во врската со љубовниот партнер често заземате активна улога и подготвени сте да промените некои вообичаени навики кои ве кочат. Инстинктивно можете да го препознаете вистинскиот момент и добар ритам.

ДЕВИЦА
Постојат важни цели кои можете да ги постигнете во различни фази или во некое заобиколување. Се грижите да смислите добра деловна стратегија врз основа на која успешно ќе реализирате речиси се што сте замислиле. Продолжете да дејствувате доволно претпазливо за да ги процените вистинските вредности. Ве очекува позитивен пресврт во љубовниот живот, партнерот ќе ве изненади на посебен и убав начин. Препуштете се на вашите чувства за да ве водат.

ВАГА
Совесно го исполнувате својот дел од обврските и делувате многу ажурно при исполнување на разни договори што ги имате со соработниците. Реално ги базирате сите ваши одлуки и нема причина некој да влијае на вашата професионална несигурност. Во врската со партнерот нема потреба упорно да се повторуваат ситуации кои не го носат посакуваниот ефект.

ШКОРПИЈА
Имате добро чувство и успехот е на дофат на раката. Ќе бидете најзадоволни од финансиското подобрување и подобриот материјален стандард. Не само што имате добри деловни оценки, туку добивате и нов број на поддржувачи, па во повеќето ситуации поминувате полесно или подобро од другите. Чувствувате дека сте на емотивен пресврт и со задоволство прифаќате различни предизвици. Љубовните настани што ги предвидувате имаат свој необичен шарм и ве исполнуваат со позитивно расположение.

СТРЕЛЕЦ
Во одлична форма сте и многу оптимисти сте за секоја деловна тема предложена од вашите соработници. Благодарение на веродостојните информации што ги добивате, сега можете да планирате преку заеднички активности кои наскоро ќе ви донесат одлични резултати. Често имате добро чувство, бидејќи сте исполнети со романтични мисли и расположение. Разубавете го вашиот љубовен и интимен живот со тоа што ќе постапите по вашата сакана во согласност со вашата инспирација.

ЈАРЕЦ
Деловните проблеми со кои моментално се соочувате бараат дополнителен напор или добра концентрација. Нема потреба да реагирате набрзина и да ги преценувате своите можности пред околината. Најдобро е да оставите доверливи луѓе да одлучуваат за некои заеднички интереси. Добрата љубовна стратегија подразбира и подготвеност постојано да ги надминувате различните ограничувања низ кои поминувате во односот со партнерот.

ВОДОЛИЈА
Во зависност од вашиот личен интерес и мотивација, смислете некои нови или модифицирани решенија кои ќе ви донесат најдобри резултати. Потребни ви се различни дипломатски манири или компромисна варијанта, како успешна формула која носи корисни и долгорочни резултати. Уживате во различни ситуации во љубовниот живот. Во врската со саканата личност, сè станува возможно кога вашите чувства и мисли се преклопуваат.

РИБИ
Ненадејните промени на деловната сцена делуваат како дополнителен психолошки притисок и бараат од вас добра концентрација за навреме да се прилагодите на очекувањата. Понекогаш е тешко да ги усогласите различните интереси и афинитети кои ве придружуваат, но во име на заедничката среќа се е можно. Вашата лична среќа произлегува од внатрешната потреба, сите убави мисли и топли чувства секогаш да се споделуваат или разменуваат со блиска личност.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Кичево7 минути

(ФОТО) Дечињата од кичевското ООУ Др „Владимир Полежиноски“ со цветни бомби ја најавија пролетта

Во денешната акција дел од учениците од ООУ Др „Владимир Полежиноски“ од Кичево фрлаа цветни бомби низ градот и ги...

Скопје2 часа

(ВИДЕО+ФОТО) Спречено организирано бегство од затворот Идризово, откриен тунел

Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна безбедност, Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Агенцијата...

Кичево3 часа

Тешка сообраќајка предмалку била случена на излез од град Кичево према Македонски Брод

Предмалку се случила тешка сообраќајна несреќа на излез од град Кичево према Македонски Брод на клучката кај с.Србјани. Од извори...

Спорт7 часа

Од денес на нови дресови гордо ќе свети македонското сонце на градите од фудбалерите на Македонија!

Фудбалската федерација на Македонија и техничкиот партнер ЈАКО го претставуваат новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација. Препознатливото сонце истакнато на...

Lifestyle8 часа

Доаѓа пеколот, подгответе се: Научниците објавија водич за преживување на климатска катастрофа

Владите претходно се согласија да работат заедно за да се избегне пораст на глобалните температури од 1,5 Целзиусови степени. Но,...

Магазин8 часа

Apple подготвува уред со флексибилен екран – ќе има иновативна технологија

Веќе слушнавме информации дека Apple планира да влезе во пазарната трка во областа на уреди со флексибилен екран, а новиот...

Видео8 часа

Магичен трик од кој ќе ве боли глава! (ВИДЕО)

Магичен трик од кој ќе ве боли глава! Можете ли да откриете како девојката завршила на столот? Видеото собра повеќе...

Автомобили8 часа

Во зимски услови, опсегот на електрични автомобили опаѓа и до една третина

Растојанието што електричните автомобили можат да го поминат во зима со полна батерија е за една третина помалку од рекламираното,...

Магазин8 часа

Еве што Xbox Series X може да направи, а PlayStation 5 не може

Долго време се води дебата за тоа дали Xbox Series X е подобра конзола од Sony PlayStation 5. Колку и...

Магазин8 часа

Повеќе од 150 милиони корисници би можеле да останат без TikTok

Кинеската социјална мрежа TikTok објави дека има 150 милиони месечни активни корисници во САД, што е за 50 отсто повеќе...

НАЈЧИТАНИ