Следете не

Хороскоп

Месечен Хороскоп (јануари 2024)

Објавено пред

на

ОВЕН

Работа – Пред вас е малку потежок месец, полно со искушение што се однесува до работата и работната атмосфера. Бидете внимателни во комуникацијата со колегите и партнерите, бидејќи во вашето опкружување постојат луѓе кои само чекаат на некоја ваша грешка, или било што, што би можело да се нарече грешка. Не дозволувајте никој да ве изманипулира, измами и натера да направите нешто што не би требало да го направите бидејќи би можело да се употреби како аргумент против вас. Не им верувајте ниту на оние кои добро и долго ги познавате.

Љубов – Се` што треба да биде, ќе биде одлично бидејќи Уран ви донесува мир и стабилност во љубовта. Секако, секоја врска ја прават убава и оние помалку убави работи, такашто во текот на месецот ќе имате мали несогласувања со партнерот, но се` ќе се реши онака како што вие би сакале. Овој месец ќе имате помош од ѕвездите во решавањето на сите љубовни проблеми. Слободните Овни во Новата година треба да влезат ослободени од сите предрасуди, особено предрасудите кои ги имаат кон луѓето, поради што моментално се слободни.

Здравје
 – Првиот здравствен совет е нешто што сте го слушнале повеќе пати, но обидете се сега да го сфатите сериозно – за сите проблеми кои ќе се појават консултирајте се до доктор. Не си дозволувајте себеси овој месец ништо да не ве мачи.

БИК

Работа – Овој месец не можеме да го сметаме за сериозен период на планови, па и вас ве очекува истата судбина во текот на наредните денови. Ако треба да се сконцентрирате на нешто во текот на јануари, нека тоа бидат плановите за иднина, и тоа плановите кои ќе ги донесете врз основа на грешките кои сте ги правеле во текот на минатата година.

Љубов – Период во кој можни се проблеми на поле на љубовта. Во текот на средината на месецот, можни се конфликти со партнерот, несогласувања околу животните работи (трошоци, пријатели, семејство, секојдневни ситници). За работите да се полоши, можни се и неоправдани изливи на љубомора, како партнерот кон вас, така и вие кон партнерот. Ако сте слободни, тогаш добро ви би дошол флерт кон крајот на јануари.

Здравје – Во јануари актуелни се сезонските вируси и болести, па трудете се да внимавате на имунитетот, поточно да го зајакнувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа– Годината ќе ја започнете со доста елан и работна сила, па добро би било да ги искористите за да направите некои резултати поради кои на крајот на годината ќе имате насмевка на лицето и плус денар в џеб. Имате одлични аспекти за добар месец, па реализирајте ги како знаете и умеете. Потребно е да сфатите дека ова не е месец кога ќе направите големи пари, планетите само ви се во позиција на полето на парите.

Љубов – Што се однесува до љубовта, тензиите кои сте ги имале во претходниот период ќе исчезнат. За слободните Близнаци никако поволен период кој ќе им тргне. Иако постоеше надеж, сепак нема некој поволен партнер кој ќе ве воодушеви.

Здравје – Чувајте го вашето здравје, затоа што овој месец потешко ќе поминат Близнаците кои имаат хронична болест.

РАК

Работа – Ако дадете се` од себе и тргнете со максимална напор, успехот е загарантиран. Дајте се` од себе за да започнете некои нови работи. Ви претстојува прекрасен период, од кој и тоа како ќе ги берете плодовите. Доста другите земаа пари, време е и вие да заработите нешто. Соберете храброст, одете во поход бидејќи вие и тоа како имате сила да успеете. Ако не сакате да ризикувате работете го она што го работите, и ќе добиете пофалби.

Љубов – Јануари и не е така идеален месец за љубов, но ништо што претходно не сте го доживеале или преживеале. Ова е месец кој ќе биде обележан со ситни расправии со партнерот, несогласувања, неможност за договор околу било што. За слободните ова е идеален период за запознавање на нови луѓе, можеби и идниот партнер – никогаш не се знае.

Здравје – Вашето здравје треба да ви биде најважно на целиот свет, па добро би било да посветите повеќе време и малку да размислите за вашите лоши навики.

ЛАВ

Работа – Очекувајте позитивен тренд што се однесува до работата. Лавовите се познати како луѓе кои секогаш тежнеат кон подобро, кон напредок, а што се однесува до ситуацијата на работа, овој месец ќе бидете забележани, па вашата работа сигурно ќе донесе резултати – затоа изолирајте се од сите и бидете вредни. Имате доста енергија за работа. Она на кое треба да внимавате се преголемите желби; треба да сфатите дека не можете баш се` наеднаш на направите.

Љубов – Што се однесува до љубовта, линијата на вашиот љубовен графикон оди нагоре. Ситуацијата е многу подобра отколку претходните месеци, па ако сте имале било какви проблеми со партнерот, сега сигурно можете да ставите крај и повторно да се вратите во нормална комуникација, каква што треба да имаат две заљубени души. За оние кои се слободни, пред вас е ризичен период за влегување во емотивна врска, како за вас, така и за оние кои неодамна започнале во врска, па потребно е добро да размислите за нешто посериозно.

Здравје – Одлична здравствена слика.

ДЕВИЦА

Работа – Додека припадниците на останатите хороскопски знаци мака мачат со работните проблеми овој месец, вам ѕвездите ви се насмевнуваат и имате одлични шанси на работа. Само треба да ги искористите. Периодот е и така поволен за нови зделки, разработка на старите, зајакнување на активностите на постоечкото работно место. Одлично е и за сите оние кои на било кој начин работат со странство, на сите чијашто работа е тесно поврзана со луѓе. Комуникацијата ќе биде на доста високо ниво, па поради тоа дајте се` од себе за да ги искористите шансите.

Љубов – Убав период што се однесува за заљубените Девици. Ако веќе подолго време сте во врска, сега е вистинскиот момент да ја доведете на едно ново повисоко ниво – брак и семејство. Оние кои веќе навлегле во овие води ќе уживаат пред се` во поддршката од партнерот, такашто сите останати проблеми паѓаат во вода бидејќи имате покрај себе некој кој е повреден од сето она поради кое се нервирате. Затоа, ако сте во можност да го изненадите партнерот со убав гест, кратко патување, макар и на еден ден, тоа дефинитивно треба да го реализирате.

Здравје
 – Првиот дел од месецот е добар, а вториот малку полош. Ќе бидете подложни на сезонски болести, настинки, проблеми со грлото, грип па дајте се` од себе да ви биде подобро.

ВАГА

Работа – Започнуваме со одлична прогноза, која се однесува на резултатите на работа во јануари – еден од најдобрите, ако не и најдобриот месец во текот на првата половина на 2020 година. Додека другите ќе одмараат, вие заборавате на забавувањето и се фрлате на работа. Макар и да сте сами во канцеларијата, додека другите слават, вие ја прифаќате работата и сте вредни. Овој месец е одличен за подобрување на постоечката работа и создавање на нови бизнис зделки.

Љубов – Во љубовта, за разлика од работата, нема да ви биде се` и така добро. Стандарден месец, а во текот на овој месец обидете се што повеќе време да го поминувате со партнерот и да му се предадете 100% бидејќи може да дојде до несогласувања и проблеми во односот доколку партнерот се почувствува запоставено. Ова е период на потенцијални авантури и забранети врски во кои би можеле да упаднете.

Здравје – Одлично. Можно е мало чувство на замор или краткотрајна депресија, која ќе исчезне исто како што дошла.


ШКОРПИЈА

Работа – Се надеваме дека не се потрошивте многу минатиот месец, бидејќи во текот на јануари ќе има трошоци, а во вашето поле на финансии е опасниот Сатурн кој само ве тера и тера на трошоци. Затоа, во секоја можна прилика запрашајте се дали баш нешто морате да купите или пак можете да поминете и без тоа. Јануари дефинитивно не е ваш месец, но за среќа брзо ќе помине па на крајот на месецот се` ќе тргне на подобро. Обидете се во овие 20-тина дена да ги завршите ситните работи кои ве очекуваат и да започнете комуникација и планирање на некои обврски кои од март ќе треба да ги имате завршено.

Љубов – Убав месец пред вас, барем на љубовно поле. Уживајте на сите можни начини и потрудете се вашата врска да ги усовршите работите, макар биле веќе 50 години во брак, не постои ништо поубаво од секојдневното заљубување и секојдневното докажување на оваа љубов. Нема да имате никаква препрека во текот на првиот месец од новата година, па не постои причина за загрижување. Слободните Шкорпии можат да очекуваат мирен месец и период кога нема да има никакви нови случувања, но главата горе, мора да биде подобро.

Здравје – Во текот на јануари вашата здравствена состојба треба да биде солидна, без поголеми проблеми. Она што постојано ве мачи е последица од стресот и уморот, па гледајте што повеќе да одморите и поквалитетно да се наспиете.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Како што стојат работите, на работно поле треба да биде добро, а истото е и на финансиско поле. Особено првите 15-20 дена, па потрудете се со сите сили да работите повеќе од останатите. Вие нема да сонувате, туку ќе се обидете да ги реализирате и да ги живеете вашите соништа – потрудете се да ја искористите секоја шанса што ќе ви се овозможи за да можете да заработите убави пари. Со самото тоа финансиските ефекти од јануари треба да бидат добри, можеби ве очекува некаква добивка до крајот на месецот и до крајот на наредниот период.

Љубов – Ви претстои и одличен период. Ве очекуваат бурни 20-тина дена. Оние кои неодамна се заљубиле и стапиле во врска, би можеле да се преиспитаат дали тоа е всушност вистинската работа. Мал број на Стрелци ќе имаат влијание од Венера, па ќе се впуштите во флертување и тајни врски и тоа во најблиското опкружување. Ако е веќе така, нека остане се` на флерт. За слободните Стрелци, Венера си поигрува со вашиот знак, па очекувајте интересен месец. Можно е да стапите во некоја врска или комбинација со поранешниот партнер, но ако барате вистинска љубов – тука нема да ја најдете.

Здравје – Внимавајте на имунитетот, ослабен ви е, и доста сте под стрес.

ЈАРЕЦ

Работа – Веднаш да ви ја пренесеме позитивната енергија – овој месец би можел да биде доста добар. Иако овој месец ефективно ќе биде пократок поради празниците и опоравувањето од истите, оној работен дел ќе биде доста добар, и ѕвездите ќе бидат со вас. Очекувајте помош од сите, од оние со кои работите и оние за кои работите. Дури и ќе имате поголема поддршка од оние над вас, што дотогаш не беше случајот. Секако, на вас останува сето тоа да го искористите на најдобар можен начин, пред се` со вредна работа.

Љубов – Што се однесува до љубовта, овој месец ќе ви се случат неколку флертови, тајни размислувања за некоја личност, а оние со повеќе авантуристички дух би можеле да стапат во некои тајни врски. Периодот од средината на јануари ќе го обележат мали расправии со партнерот, па бидете спремни на компромиси и тишина. Слободните Јарци во текот на месецот ќе се враќаат во минатото, што се однесува до љубовта.

Здравје – Здравјето ќе ви биде одлично и цел месец нема  да имате никакви проблеми.

ВОДОЛИЈА

Работа – Влегуваме во јануари, месец кој најбрзо ни поминува, а покрај тоа, месец во кој трошиме најмногу пари. А бидејќи овој јануари нема дефинитивно да имате убави спомени што се однесува до работата, првиот совет би било во никој случај да не вложувате пари во било што. Овој период кога би можеле да имате непријатности на работа, непријатности со луѓето кои отсекогаш сте знаеле дека се се`, само не луѓе, па обидете се да стоите настрана од нив. Вратете се на работата, дајте се` од себе да го направите она што се очекува од вас, и вашите финансии ќе бидат подобри.

Љубов – Би можел да ве дочека лош месец, а проблемите би можеле да бидат во врска со партнерот поради некои работи што тој ќе ги дозна за вас. Дали постои нешто што криете веќе подолго време од партнерот? Ако постои нешто вакво тогаш подгответе тактика за да го објасните сето тоа, а ако не постои тогаш партнерот е оној кој има своја тајна која и не би ви се допаднала. Ако сте слободни ќе ви одговара друштвото и вниманието од еден Лав, па ќе ве натера да се чувствувате романтично во текот на целиот месец.

Здравје
 – Внимавајте на сезонските болести.

РИБИ

Работа – Што се однесува на почетокот на годината, не е лошо. Првите 15-тина дена ќе спиете во зимски сон, а тогаш ќе се пробудите и тоа нагло. Во текот на средината на месецот ви доаѓа добар период – како за работни, така и финансиски планови кои ги имате. Во текот на месецот ќе имате поддршка од соработниците, шефовите… Она што ви препорачуваме е да ги вложите паметно парите, за да добиете плод.

Љубов –
Што се однесува до емотивните односи, вашиот брод навлегува во мирна пловидба. Не би требало да има проблеми, па можни се изненадувања. Дружењето со пријателите, семејството баш како и што требало да биде јануари – прекрасно, па искористете ја можноста да ги подобрите односите кои и баш не ви се најдобри. Ако сте слободни, љубовта во текот на јануари нема да ја пронајдете. Затоа, фрлете се на работа, бидејќи љубовта нема да ви цвета.

Здравје – Здравјето е на исто ниво како претходните неколку месеци, па така ќе продолжи и во текот на целиот јануари. Не треба да се грижите за ништо.

Хороскоп

Хороскоп за недела (16 јуни)

Објавено пред

на

ОВЕН
Нови можности се на повидок и шанса за подобрување на вашата финансиска состојба. Иновациите кои ги изнесувате ќе бидат пофалени и наградени. Но немојте да очекувате дека засекогаш ќе бидете фалени поради нив, ви претстои уште многу труд. Соберете ја својата сила и чекорете цврсто напред.

БИК
Денес ќе имате одлична комуникација со вашите соработници а можно е и стекнување на нови пријатели. Голем број луѓе ќе сакаат да разговараат со вас. Внимавајте да не се посветувате на повеќе работи одеднаш тоа ќе ја ослаби вашата енергија. Одморете и уживајте во друштвото.

БЛИЗНАЦИ
Некоја женска личност во вашето опкружување особено ќе ве иритира и ќе ве направи да размислите подобро за љубовта која ја имате спрема неа. Сега не е вистинско време за да бидете исполнети со горчина. Ќе имате сакате да направите некои поправки за да го подобрите домот. Чувајте ја вашата енергија за активностите кои ви годат наместо за препирки.

РАК
Во последниот период можеби мислите дека вашиот сакан се оддалечил од вас, но ако забележите подобро ќе сфатите дека всушност го следи својот пат и тоа е најдоброто за него. Бидете трпеливи. Наскоро ќе ги проширите вашите хоризонти преку нови познанства и врски кои ќе ви помогнат да научите доста корисни нешта.

ЛАВ
Сте одлучиле да одите во одредена насока пред долго време, но сеуште постои можност да го смените вашето мислење. Немојте да се изненадите ако другите сметаат исто затоа што тие ве следат вас како водач. Ги имате симпатиите на сите околу вас.

ДЕВИЦА
Имате толку нешта на ум кои сакате да ги кажете а толку малку време. Ќе сфатите дека материјалната сигурност не е најважното нешто, во иднина ќе морате да бидете подготвени за поголеми предизвици.

ВАГА
Периодов сте доста зафатени и како што изминува времето обврските ве преплавуваат. Се ви стои на располагање, резултатите од вашиот труд се тука и ќе бидете доста задоволни. Може да се чувствувате изморено но бидете сигурни дека ќе научите важна лекција која ќе ви помогне следниот пат да бидете уште поподготвени.

ШКОРПИЈА
Денес е одличен ден да се посветите на финансиските побарувачки кои ви претстојат и сѐ уште не сте одлучиле што конретно треба да биде направено. Важна информација ви пристигнува која ќе ви олесни некој тежок проблем.

СТРЕЛЕЦ
Ќе морате да донесете некои важни одлуки и да извршите тешки задачи наредните денови, денес подгответе се добро за кога ќе дојде вистинскиот ден да завршите се успешно. Наместо да се грижите за тоа што во минатото тргнало наопаку, потрудете се да го промените тоа што во овој момент сеуште може да биде променето.

ЈАРЕЦ
Некои ваши желби се подготвени за да се исполнат. Денес ќе бидете ослободени од обврски и ќе можете конечно да одморите и да си посветите време на себе. Но некоја важна задача полека пристигнува и ќе морате да ја завршите во краток рок.

ВОДОЛИЈА
Доколку сте имале планови за да отпатувате некаде, најдобро е да почнете со подготовките и да го направите тоа што поскоро. Ништо друго нема да може да ви го подигне расположението како малку промена на опкружувањето. Професионално дадете си малку одмор од обврските за да се вратите назад на своите должности со нови свежи идеи и полни со енергија.

РИБИ
Денес е важно да бидете колку што е можно покреативни, поимагинативни и романтични без оглед на тоа што луѓето околу вас бараат од вас. Што се однесува до деловните работи, важно е да зборувате што мислите, на другите им е важно што имате да кажете.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за сабота (15 јуни)

Објавено пред

на

ОВЕН
Неочекувани препреки ќе излезат неочекувано на вашиот пат. Но немојте да паничите. Тоа не е лоша среќа, само потсетување да го успорите вашето темпо и да здивнете. Напредокот кој долго го очекувате се наоѓа пред вас, очекувајте напредување до 29 Септември. Искористете го овој ден за да размислите добро за вашиот следен чекор.

БИК
Ќе морате да откажете некое ваше патување и да преиспитате некој план на професионално ниво. Време е да се ослободите од сето она кое ве кочи во секојдневниот живот. Вие сте личност која поседува свои одредени навики и понекогаш вашиот ум работи многу побрзо од тоа што вашето тело може да престигне. Искористете го овој ретрограден период да се ослободите од нештата од минатото кои ви го отежнуваат секојдневието и да се насочите кон иднината.

БЛИЗНАЦИ
Иако важите за социјална пеперутка која е постојано зборлеста и енергична, време е да ги ставите вашите крилја на краток одмор, започнувајќи од денес. Време е да се посветите на себе. Можеби сеуште не забележувате колку очајно вашата душа бара од вас да се исклучите од секојдневните обврски кои ве преоптеретуваат и да си дадете малку пауза и одмор, а сега е вистинскиот период за тоа.

РАК
Денес е ден кога морате да се посветите на подлабоко размислување за нештата кои ве опкружуваат. Можно е да посакувате подлабоко поврзување и чувство на поголема сигурност со вашиот партнер. Многу Ракови во овој период ќ се чувствуваат дека мораат да прават компромиси на љубовен план. Бидете внимателни пред да прифатите сешто, размислете добро.

ЛАВ
Претерано трошење може да ве доведе до проблеми. Ако чекавте некој знак кој ќе ви даде до знаење дека е време да се ослободите од својата лоша навика – ова е тој!
Време е да се посветите на вашето здравје, тело и благосостојба. Денес е одличен ден да започнете со тренинзи кои долго време ги одложувате. Еднаш кога вашето тело ќе го почувствува движењето ќе почнете повторно да се чувствувате енергично и активно.

ДЕВИЦА
Ако сте одложиле некој креативен проект поради тоа што сте се препуштиле на некоја романтична авантура, сега е време да се вратите назад во колосек. Поставете реалистични очекувања. Престанете да се трудите да ги пронајдете одговорите на сите прашања и препуштете се на спонтаноста.

ВАГА
Ако некои деловни работи ве прават да се чувствувате неорганизирано и без баланс, денес е идеалниот ден да доведете се во совршен ред. Ако сте избегнувале одредени разговори со вашето семејство, сега е идеалниот период да ги изнесете на површина. Можеби ќе посакате да избегнете разговор околу поделбата на одредени активности, но не плашете се и отворено зборувајте за вашите планови кои веројатно можат да подобрат многу нешта.

ШКОРПИЈА
Внимавајте на вашите реакции на вербално ниво, можеби реагирате премногу бурно на некои обични нешта. Вашите зборови имаат голема тежина и можат да имаат трајни последици, добро размислете пред да кажете нешто. Кога ќе почувствувате наплив на негативни чувства, насочете се на нешто кое ве опушта и ви го намалува стресот.

СТРЕЛЕЦ
Наместо да размислувате за тоа што губите кога вложувате во вашите цели, размислувајте за тоа колку повеќе ќе добиете, не се изгледа толку негативно. Внимавајте на вашите навики на трошење и бидете порационални со вашите финансии затоа што од нив зависи вашиот успех и остварувањето на вашата посакувана цел. Останете мотивирани, не плашете се да сонувате големо.

ЈАРЕЦ
Вие сте одлични во поставување и остварување цели, но сега е одличен период да застанете и да направите евалуација на тоа кои се вашите долгорочни планови. Овој период е одличен за да направите ретроспектива на вашиот развој. Помеѓу вашите приоритети на деловен план не заборајвате да си посветите време и на себеси.

ВОДОЛИЈА
Ако сте чекале поволен период да здивнете од работата и да се посветите на сопствените желби, денес е одличен ден за тоа. Времето за самите себе ќе биде вистинско освежување за вашите мисли и ќе направии да се преиспитате себеси и вашите желби. Сега е идеален период да се псоветите на медитација и спиритуална практика.

РИБИ
Можно е да забележите некои пропусти во некој ваш проект или нешто на кое сте работеле долго, но немојте да трошите време на нивно исправање. Некои нешта не изгледаат толку лошо колку што мислите. Оставете ги другите да превземат одговорност за сопствените акции а вие продолжете да се фокусирате на себеси и сопствената работа.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за петок (14 јуни)

Објавено пред

на

ОВЕН
Денес, ќе добивате разни сигнали од луѓе со кои работите и пријатели, па затоа не е изненадувачки што ќе бидете збунети во одредени моменти. Внимавајте да не паднете во стапицата на личноста која се обидува да ве убеди да направите повеќе отколку што навистина треба. Во љубовта, може да се чувствувате лошо ако се премислите.

БИК
Посериозно размислете што правите во моментов и како заработувате бидејќи тоа е единствениот начин да се охрабрите и да започнете нови предизвици кои ќе ви се исплатат многу брзо. Можете да најдете мотивација во секојдневната средина, фокусирајте се на оние луѓе со кои не сте во чест контакт. Ќе уживате во обични разговори.

БЛИЗНАЦИ
Размислете за се што ве прави среќни, а потоа обидете се да го имплементирате во вашата секојдневна рутина. Денот е идеален за наоѓање дополнителни извори на приход и за сите промени поврзани со општествениот живот. Не се опуштајте премногу и оставете ги другите да донесуваат одлуки за вас, туку свртете ги работите како што ви одговара.

РАК
Ситуацијата ќе се промени од момент во момент, така што ќе бидете емотивно вознемирени и напнати повеќето денови. Што и да се случи, земете го како позитивен предизвик од кој треба да го извлечете најдоброто од тоа. Ситуацијата на љубовно поле ќе биде многу интересна, и ако се поставите правилно, од разговорот ќе се развие нешто возбудливо.

ЛАВ
Држете се до пријателите и луѓето со кои сте блиски или со кои знаете дека нема да ве измамат или разочараат. Не предавајте се на емоционална уцена бидејќи ќе бидете незадоволни од она што се случува утре и фрустрирани од обемот на работа. Во приватниот живот, покажете дека сте разновидни и подготвени да прифатите конструктивни предлози.

ДЕВИЦА
Можете да очекувате највисок квалитет на информации од луѓе што скоро не ги знаете. Познаниците ќе бидат среќни да ви помогнат и да застанат во одбрана на вашите цели, затоа слободно разговарајте отворено за вашите планови за во иднина. Внимавајте на луѓето кои се обидуваат да ве заштитат од се, иако ве сакаат и ви посакуваат најдобро, некои работи мора сами да ги поминете.

ВАГА
Кога станува збор за одлуки поврзани со преселба, купување недвижен имот или приватен живот, не ги донесувајте премногу брзо. Ситуацијата ќе се смени многу до вечерта и ако ги дефинирате работите прерано, ќе настане конфузија и несигурност. Ако мислите дека треба да размислите за нешто друго, избегајте се од секојдневниот живот.

ШКОРПИЈА
Патувајте само ако можете да се забавувате или да разговарате со некого што не сте го виделе долго време и да се грижите за работните или финансиските прашања во исто време. Оние од вас кои се во подолга љубовна врска треба да организираат романтична вечера додека оние кои се слободни најверојатно ќе ја сретнат вистинската личност навечер.

СТРЕЛЕЦ
Фокусирајте се на работата и заработката бидејќи со малку фантазија лесно ќе го разбудите интересот на околината и ќе започнете нешто ново. Не дозволувајте емоциите да ве попречуваат во вашите цели или да ве воздржува личност која ве разочарала во минатото. Можни се помали проблеми поврзани со здравјето на постар член на семејството, станете достапни.

ЈАРЕЦ
Исчистете ги мислите и не се замарајте со туѓите проблеми, бидејќи само така ќе можете да одредите што е најдобро за вас денес. Шансите се добри дека ќе откриете тајна што ве мачи долго време, но ќе бидете разочарани од тоа колку е банално. Не се ставајте во ситуација кога некој ќе поставува прашања што ве вознемируваат.

ВОДОЛИЈА
Мора да завршите се што сте започнале. Време е да се оди напред, но не смеете да бидете нетрпеливи или да брзате. Ако не се ослободите од опашките од минатото, нема да можете повторно добро да започнете бидејќи старите проблеми постојано ќе излегуваат на површина. Веројатно е нова понуда за работа со скратено работно време и некои ќе ги добијат парите што ги чекаа долго време.

РИБИ
Верувајте си, а не на личноста која се обидува да ве убеди дека работите ги правите поинаку. Ако одлучите да им претставите нова идеја на другите во кои сте сигурни, не очекувајте таа да биде автоматски прифатена, туку пристапете кон неа индивидуално и разјаснете се што гледате што не одговара на поединецот. Во љубовта направете чекор понатаму.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Култура2 часа

Денеска муслиманскиот свет го слави верскиот празник „Курбан Бајрам“ – Честит да е, за многу години!

Денес, муслиманскиот свет го слави верскиот празник Курбан Бајрам. Празникот се слави во текот на четири дена и курбанот, жртвеното...

Хороскоп8 часа

Хороскоп за недела (16 јуни)

ОВЕН Нови можности се на повидок и шанса за подобрување на вашата финансиска состојба. Иновациите кои ги изнесувате ќе бидат...

Временска прогноза11 часа

Во понеделник и вторник можно е краткотрајно невреме со пороен дожд

По стабилниот, сончев и сув викенд, во понеделник и во вторник во попладневните часови во Македонија ќе има изолиран развој...

Магазин20 часа

Adobe ги зголеми изгледите за оваа година, акциите скокнаа за 15%

Американската софтверска компанија Adobe ги зголеми очекувањата за деловните резултати за 2024 година, откако се поголем број корисници почнаа да...

Гејминг20 часа

Microsoft Flight Simulator 2024 излегува на 19 ноември

Microsoft Flight Simulator 2024 доаѓа на Xbox и PC на 12 ноември. Следниот дел од легендарната франшиза ќе вклучува возење...

Хороскоп1 ден

Хороскоп за сабота (15 јуни)

ОВЕН Неочекувани препреки ќе излезат неочекувано на вашиот пат. Но немојте да паничите. Тоа не е лоша среќа, само потсетување...

Временска прогноза1 ден

Метео анализа за лето 2024, пред нас пеколни горештини но и временски непогоди, ова се информациите

Со оглед на тоа дека летото сеуште календарски не е започнато, а од друга страна веќе се соочивме со првиот...

Lifestyle2 дена

Се почесто се појавуваат комарци и крлежи. Еве како да се заштитите ова лето

Комарците и крлежите можат да пренесат векторски болести кои се пренесуваат и се почесто се појавуваат. Лајмската болест е заразна...

Хороскоп2 дена

Хороскоп за петок (14 јуни)

ОВЕН Денес, ќе добивате разни сигнали од луѓе со кои работите и пријатели, па затоа не е изненадувачки што ќе...

Магазин3 дена

Никогаш не би погодиле: Дали знаете што значи зборот „Google“?

Google е основан во 1998 година од компјутерските научници Лари Пејџ и Сергеј Брин – но дали знаете што всушност...

НАЈЧИТАНИ