Следете не

Хороскоп

Месечен Хороскоп (Мај 2024)

Објавено пред

на

ОВЕН
Драги Овни, пред вас е еден месец во кој првенствено ќе се фокусирате на финансиите. Ќе имате поголеми трошоци, но исто така ќе бидете мотивирани да ја подобрите финансиската состојба. Комуникацијата од четврти мај доаѓа до израз, па затоа ќе се изразите на вистински начин во однос на деловните договори, бидејќи планетата на комуникација прави добар аспект на вашиот хороскопски знак. Втората половина на мај носи реализација на желбите и реализација на деловните планови. На полето на љубовта, ако сте во врска или сте во брак, во првите три недели од месецот има натпревар во ставовите помеѓу вашиот партнер и вас. Врската се стабилизира од 20-ти мај. Ако сте слободни, веќе на самиот почеток на мај, со поволниот аспект на Венера и Нептун, голем број припадници на вашиот знак се в inубуваат. Идеализацијата е нагласена и ова е приказна што ќе биде обвиткана во тајност на самиот почеток. Во областа на здравјето, обрнете внимание на имунитетот, но ова е месец во кој ќе бидете доста активни и витални.

БИК
Почитувани Бикови, ова е вашето време и голем број планети во вашиот знак ќе ви овозможат да се истакнете на вистински начин во работниот тим, тогаш, претпоставените ќе ви дадат поддршка и многумина од вас сега очекуваат унапредување, подобри услови за работа или поголема слобода е донесување одлуки. Исто така, ќе имате желба да ги наметнете своите ставови, кои ќе бидат прифатени овој пат. Beе бидете задоволни со вашите финансии, без оглед на фактот дека ќе бидете изложени на пониски трошоци. Ако сте во врска или сте во брак, присутни се пресврти, но во првата половина на месецот имате можност да ги измазните сите недоразбирања од минатото. Планирате патувања, кои ќе се одржат на крајот на месецот. Во текот на мај, слободните припадници на вашиот знак го менуваат својот емотивен статус затоа што во нивниот живот се појавува личност која ќе биде специфична, иако малку ексцентрична. Во областа на здравјето, месечниот хороскоп за мај 2023 година ве советува да ги земете предвид крвниот притисок и внесувањето на шеќер.

БЛИЗНАЦИ
Драги Близнаци, планетата за комуникација влегува во вашиот знак на четврти мај, па сега е време да се започне. Вашата способност за комуникација се враќа, но ќе бидете повремени и упорни, па дури и тврдоглави кога станува збор за наметнување лични потреби и ставови. Затоа е потребно да се воспостави рамнотежа и да се слуша советот што другите ви го даваат. Не мора да ги усвојувате, само слушајте ги. Последната недела од месецот носи добра деловна понуда, но добро размислете пред да ја прифатите, односно размислете за следниот чекор. Ако сте во врска или сте во брак, вие сте дистанцирани од вашата сакана и нема да најдете разбирање во комуникацијата. Планетата на loveубовта влегува во вашиот знак на 9ти мај, така што до крајот на месецот имате можност да ја усогласите вашата емотивна врска. Слободните припадници на вашиот знак се склони кон флертување но ќе ве интересираат две лица. Лицето кое не е од вашето место на живеење го има првенството. Врската започнува со допишување преку пораки, социјални мрежи и се потенцира интелектуална стимулација. Во областа на здравјето, водете сметка за вашата исхрана, бидејќи ќе има зголемен апетит, затоа се можни проблеми со дигестивниот систем.

РАК
Почитувани Ракови, планетата на акција е во текот на целиот месец мај, така ќе бидете исклучително мотивирани кога станува збор за работата. Ова е период во кој нема да имате трпеливост, па затоа е важно добро да размислите пред да кажете нешто за да не влезете во конфликти. Целокупната енергија фокусирајте ја конкретно на работните обврски и на тој начин добро ќе го искористите овој транзит. Избегнувајте сериозни дискусии со претпоставените, нема да најдете разбирање или другата страна едноставно нема да ве разбере на вистински начин. На полето на љубовта, ако сте во врска или сте во брак, вашата потенцирана енергија, но и агресија, предизвикува непријатност на спротивната страна. Емоционалните реакции од ваша страна се зголемени, му пренесувате на партнерот и сакате да предизвикате реакција. Препорачливо е да бидете потактични. Слободните припадници на вашиот знак запознаваат интересна личност преку пријател, со кого имате можност да започнете емотивна врска. Ова е време за тајни врски. Во областа на здравјето, одете на редовни прегледи кај стоматолог. Можни се повреди и избегнувајте изложување на голем физички напор.

ЛАВ
Драги Лавови, во текот на мај ќе бидете ориентирани на својата позиција во општеството, кариерата и важно ви е каков впечаток оставате врз околината. Бидејќи во првите три недели од месецот вашето природно поле на позиција е многу активно во транзитот на планети во знакот на Бик, јасно е дека ова е период на поволни можности, акцент во колективната… планетата на комуникација ќе бидете во вашето природно поле на планови и ќе треба да разговарате за тоа. На полето на љубовта, ако сте во врска или во брак, страда врската со вашиот партнер затоа што длабоко во себе ќе носите чувство на незадоволство што ќе се рефлектира на спротивната страна. Втората половина на месецот е поволна за помирување на разликите што постојат помеѓу вас и вашата сакана. Ако сте слободни, ќе ве интересира личност на висока позиција и со разлика во возраста до деветти мај. Втората половина на месецот носи поголема социјална активност и преку пријателите запознавате личност која ќе ве стимулира интелектуално и, според тоа, ве интересира. Кога станува збор за здравјето, вие сте витални, но многу лишени од сон. Лошиот сон влијае на вашето расположение.

ДЕВИЦА
Драги Девици, вашата владејачка планета престојува во вашето природно поле на кариера и статус во текот на мај, а сега оваа тема е многу важна за вас. Размислувате како да го подобрите вашиот бизнис, имате потреба и го сфаќате тоа, да разговарате со луѓето со кои работите. Можни се и пократки патувања кои имаат врска со вашата позиција во тимот. Поволниот аспект на транзитното Сонце на вашиот хороскопски знак во текот на првата половина од месецот, ви овозможува да реализирате планови, како и успешно да ги наметнете сопствените верувања. На полето на љубовта, ако сте во врска или сте во брак, разговарате со вашиот партнер за иднината на врската. Нема да ви се допаѓа начинот на кој спротивната страна ве третира и перципира и тоа е изворот на конфликтот во мај. Слободните припадници на вашиот знак, со планетата на љубовта во природното поле на судбината, исто така можат да очекуваат средба што ќе влијае на понатамошниот тек на нивниот емотивен статус. Една средба менува сè. Во областа на здравјето, обрнете внимание на колената, ‘рбетот и коските воопшто.

ВАГА
Почитувани Ваги, вашето природно поле на заеми, кредити и воопшто, поддршката на другите луѓе е исклучително нагласена во текот на мај, особено во првата половина на месецот. Потребна ви е поддршка, а ќе ја најдете кај оние од кои најмалку очекувате. Овие се луѓе во позиција, или едноставно се влијателни. Од друга страна, лице од непосредната околина ќе ве праша за совет, сепак, вашиот став сега е дека не сакате да се мешате во нечии одлуки. Не верувајте никому кога станува збор за вашите планови, за да не бидат осуетени. Еден долг од минатото, кој сте го заборавиле, излегува на површина. Ако сте во врска или сте во брак, вашиот партнер е драма за финансии. Овде станува збор за личен доход на спротивната страна, но нервозата ќе биде проектирана врз вас. Последната недела од мај носи стабилизација на односите, иако искри сепак ќе бидат присутни до одреден степен. Доколку сте слободни, ве чека исклучително динамичен период. Од самиот почеток на месецот, едно лице во непосредна близина се обидува да го предизвика вашето внимание. Ова ќе ви предизвика нервоза и дисхармонија, како и конфузија. Упорноста на другата страна ќе ве стави во позиција јасно да кажете што сакате. Напнатиот аспект на транзит на Марс кон вашиот хороскопски знак доведува до пад на виталноста. Месечниот хороскоп за мај 2023 година ве предупредува дека можни се повреди и расекотини.

ШКОРПИЈА
Почитувани Шкорпии, во следните недели ве очекуваат големи промени во областа на договорите, а некои припадници на вашиот знак се подготвени да стават крај на минатото и да свртат нов лист од неговите корени. Reе се радувате на ова, бидејќи вашата ексклузивна природа не толерира ништо што е нејасно или нејасно. Пристигнува понуда за нова деловна соработка, но добро е да се избегне донесување одлуки во последната недела од месецот. Ќе биде побарано да посредувате помеѓу двете завојувани страни, сепак, нема да ја прифатите поканата. Ако сте во врска или сте во брак, односот со вашиот партнер се менува од ден на ден. Веќе некое време имаше назадувања на ова поле, кои сега ќе кулминираат. Имате впечаток дека саканата личност не ги слуша вашите потреби и вие сте делумно во право, сепак, дали сте му јасни на вашиот партнер? Слободните припадници на вашиот знак влегуваат во одличен период кога станува збор за вашиот љубовен живот. Социјално сте активни и мај носи пријатни изненадувања на љубовно поле. Ненадејната покана за кафе, од страна на личноста што најмалку ја очекувате, може да означи почеток на нова романса што ќе има потенцијал да трае. Здравјето е стабилно, освен што ќе чувствувате повремени главоболки.

СТРЕЛЕЦ
Почитувани Стрелци, во првата половина на месецот ќе бидете фокусирани исклучиво на нови знаења, учење и ќе треба да се градите интелектуално. Ова е исклучително поволен период за запишување курсеви, што ќе ви овозможи да ја подобрите својата позиција во иднина. Втората половина на месецот е резервирана за семејни работи. Ако сте во процес на продажба на недвижен имот, втората половина на мај носи можност да ја реализирате. Исто така, има потреба од проширување на просторот за живеење, што значи дека многу припадници на вашиот знак ќе бидат зафатени со реновирање на домот во тој период. На полето на љубовта, зафатените припадници на вашиот знак, со планетата на комуникација во природното поле на партнерство, добиваат шанса да ги изедначат недоразбирањата што го загрозуваат квалитетот на врската. Покрај тоа, заедно со вашиот партнер планирате пократко патување, кое ќе ја освежи вашата врска. Од 4 мај, слободните припадници на вашиот знак ќе започнат комуникација со лице кое е неколку години помладо од нив и кое живее во друг град во однос на нивното место на живеење. Од десетти мај, можно е да влезете во врска. Во областа на здравјето, месечниот хороскоп за мај 2021 година ве советува да се грижите за репродуктивните органи и да избегнувате хируршки интервенции.

ЈАРЕЦ
Почитувани Јарци, поволниот аспект на планетите во земните знаци ви овозможува брзо решавање, односно надминување на пречките со кои се соочувате. Бидејќи сте навикнати на тешкотиите, ќе бидете пријатно изненадени од постигнатите резултати за кратко време. Ве чека динамичен деловен период од долгата недела во месецот. Пократки патувања се сигурни, а комуникацијата помеѓу вас и соработниците се интензивира. Сепак, финансиите ве загрижуваат, бидејќи очекувате да се одложат плаќањата. На полето на loveубовта, хармоничните и помалку хармонични денови се менуваат до деветти мај, за оние Јарци кои се во врска или брак. После тоа, ја спуштате топката и се обидувате да му угодите на вашиот партнер. Вие сте повеќе сервилни од вообичаеното, што другата страна ќе го цени. Слободните припадници на вашиот знак на самиот почеток на месецот може да бидат изненадени од изгледот на личност која ќе биде многу директна во изведбата, така што ќе бидете збунети на самиот почеток. Ова е некој што ќе знае да одговори на вашите високи, но реални критериуми. Кога станува збор за здравјето, проверете ги хормоните со кои може да имате проблеми.

ВОДОЛИЈА
Почитувани Водолии, во текот на следните неколку недели, максимално ќе се фокусирате на семејните односи, недвижнините и, воопшто, на сите прашања поврзани со домот. Еден член на семејството станува главна тема и има потреба од ваша поддршка. Водолијата што размислуваше за промена на просторот за живеење, сега ќе може да го реализира. Во областа на работата, постои конкуренција во однос на колегите. Совет е да дадете се од себе сега за да се ослободите од заостанатите долгови, сè што досега сте занемариле. Избегнувајте дебати бидејќи тие ќе кулминираат со конфликти. На полето на љубовта, ако сте во врска или сте во брак, се обидувате да одржите мир и хармонија. Сепак, ќе наидете на отпор. Другата страна нема да ги слуша вашите потреби и ова е период во кој ќе мора да направите компромиси за кои не сте подготвени. Слободните припадници на вашиот знак, со планетата на љубовта, ја шармираат околината и се појавуваат двајца многу слични кандидати кои ќе ве доведат во ситуација да се сомневате кога ќе одлучите. Вие комуницирате од двете страни паралелно и затоа можете да останете со празни раце. Чувствителен проблем со желудникот и дигестивниот систем.

РИБИ
Почитувани Риби, претстојат денови во кои, барем во првата половина на месецот, ќе се чувствувате прилично ограничени кога станува збор за работата. Ќе сакате да ја искажете својата креативност, но околностите налагаат да се држите до безбеден пристап. Од втората половина на месецот, вашата владејачка планета влегува во полето на вашата природна личност и ви отвора нови, одлични можности. Луѓето кои имаат висок статус, образование и се поврзани со странски земји влегуваат во вашиот живот. Ако сакавте да реализирате некои ваши скриени идеи, сега е време. Ако сте во врска или сте во брак, во првите десет дена од месецот, комуникацијата со вашиот партнер е исклучително добра, можни се пократки заеднички патувања. После тоа, вие му се посветувате на домот, ова е периодот до крајот на месецот, во кој ќе владее хармонија, под услов да избегнувате сериозни теми. Слободните припадници на вашиот знак на пократко патување, преку социјалните мрежи, но и со помош на блиски луѓе, членови на семејството, имаат можност да го променат својот емотивен статус. Во областа на здравјето, вашата виталност е вратена. Сепак, можно е зголемување на телесната тежина.

Хороскоп

Хороскоп за вторник (21 мај)

Објавено пред

на

ОВЕН
Денот е идеален за решавање на сите незавршени работи како и за дискусии поврзани со финансиски проблеми со личност која ја познавате подолго време. Слободно бидете искрени и директни, не треба да се плашите од недоразбирања или раскинувања. Згора на тоа, штом ќе се ослободите од се што е нејасно, ќе ви биде јасно дека иднината е сепак добра.

БИК
Денес лесно ќе можете да ги убедите другите дека ги гледаат или прават работите онака како што вие мислите дека е најпаметно. Ако имате шанса да направите нешто посебно со некој што го сакате, не одложувајте. Ако не сте сигурни како да ги завршите преговорите фокусирани на деловната иднина, размислете за патување кое ќе го комбинира удобното со корисното.

БЛИЗНАЦИ
Денес речиси сè ќе зависи од тоа како се однесувате кон другите луѓе. Доколку покажете дека сте лојални и не реагирате премногу бурно, се ќе биде во ред. Ако дозволите вашите емоции да ве совладаат или да покажете љубомора или сомнеж, нема да можете да го имате она што го сакате. Измерете ги внимателно вашите зборови во секое време.

РАК
Вложувајте малку повеќе време и труд во односите со колегите, соработниците и клиентите, бидејќи така најбрзо ќе ги постигнете посакуваните цели. Денес генерално ќе добиете нешто и на крајот од денот бидете горди на себе, барем кога е работата во прашање. Меѓутоа, кога станува збор за приватниот живот, ќе треба да покажете дека сте спремни да направите отстапки и да се приспособите.

ЛАВ
Денес ќе бидете доста субјективни, па склони сте да погрешно проценувате ситуации и луѓе. За да држите се под контрола, ќе треба да се потпрете на советите на луѓето на кои им верувате. Во попладневните часови можни се проблеми поврзани со семејството. Колку и да сте загрижени, понекогаш навистина е потребна промена за да можете да го добиете она што го сакате.

ДЕВИЦА
Излезете и забавувајте се. Денес ќе оставите одличен впечаток на личност која може да ви помогне во иднина. Дел од вас случајно ќе запознае личност од далечното минато, а тоа ќе доведе до интересен разговор и идеја вредна за оживување. Не оставајте ги вашите работи недовршени. Потрудете се, особено ако веќе сте ветиле нешто.

ВАГА
Ќе бидете многу продуктивни и ментално силни. Слободно извршувајте повеќе работи одеднаш, без страв дека ќе направите грешка или ќе се изморите премногу. Денот е поволен за сите оние разговори со кои планирате да им дадете до знаење на другите дека сте се одлучиле за поголеми промени. Ако сметате дека има нова можност, потрудете се и истражете ги информациите.

ШКОРПИЈА
Оние од вас кои неодамна ја промениле работната средина и сте во нов тим, треба да обрнат повеќе внимание на неформалните односи со колегите. Тие подоцна ќе ви бидат најголемата поддршка. Денот е одличен за дефинирање на планови поврзани со семејството, пријателите и пошироката заедница. Патувањето ќе ви донесе задоволство.

СТРЕЛЕЦ
Без разлика дали се работи за приватен или деловен живот, денес ќе привлечете интересни потенцијални партнери. Пред да изберете нешто или некого, прво проверете каква била ситуацијата во минатото. Нема сите да ви кажат сè, затоа обидете се сами да откриете што ве интересира или што прави да се чувствувате несигурни. Потпрете се на минатите искуства.

ЈАРЕЦ
Ќе имате одлични идеи и ќе бидете расположени поголемиот дел од денот, што ќе им се допадне на луѓето околу вас. Тоа ќе ви се исплати за вашето службено патување, затоа не избегнувајте состаноци лице в лице. Со вашиот хумор ќе можете да ги промените исходите од различни ситуации, но само ако добро го оцените вашиот соговорник. Ќе бидете изненадени од нечија промена на ставот.

ВОДОЛИЈА
Внимавајте како се однесувате со другите луѓе, особено во ситуации кога некој ги изразува своите желби за иднината или ви кажува за љубовни проблеми. Ако премногу се опуштите, може да навредите некого и да останете погрешно разбрани. Држете се до она што го знаете и не убедувајте ги другите за работи што не се реални.

РИБИ
Нема да погрешите ако денес ја пуштите вашата фантазија. Ќе бидете умерени и ќе ги фасцинирате другите луѓе со вашата визија за иднината. Некој ќе ви понуди пари или навидум добра деловна можност. Доколку сте заинтересирани, известете ме но и нагласете дека не треба да брзате. Ќе почувствувате конкретни подобрувања во приватниот живот.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за понеделник (20 мај)

Објавено пред

на

ОВЕН
Денот е идеален за решавање на сите незавршени работи како и за дискусии поврзани со финансиски проблеми со личност која ја познавате подолго време. Слободно бидете искрени и директни, не треба да се плашите од недоразбирања или раскинувања. Згора на тоа, штом ќе се ослободите од се што е нејасно, ќе ви биде јасно дека иднината е сепак добра.

БИК
Денес лесно ќе можете да ги убедите другите дека ги гледаат или прават работите онака како што вие мислите дека е најпаметно. Ако имате шанса да направите нешто посебно со некој што го сакате, не одложувајте. Ако не сте сигурни како да ги завршите преговорите фокусирани на деловната иднина, размислете за патување кое ќе го комбинира удобното со корисното.

БЛИЗНАЦИ
Денес речиси сè ќе зависи од тоа како се однесувате кон другите луѓе. Доколку покажете дека сте лојални и не реагирате премногу бурно, се ќе биде во ред. Ако дозволите вашите емоции да ве совладаат или да покажете љубомора или сомнеж, нема да можете да го имате она што го сакате. Измерете ги внимателно вашите зборови во секое време.

РАК
Вложувајте малку повеќе време и труд во односите со колегите, соработниците и клиентите, бидејќи така најбрзо ќе ги постигнете посакуваните цели. Денес генерално ќе добиете нешто и на крајот од денот бидете горди на себе, барем кога е работата во прашање. Меѓутоа, кога станува збор за приватниот живот, ќе треба да покажете дека сте спремни да направите отстапки и да се приспособите.

ЛАВ
Денес ќе бидете доста субјективни, па склони сте да погрешно проценувате ситуации и луѓе. За да држите се под контрола, ќе треба да се потпрете на советите на луѓето на кои им верувате. Во попладневните часови можни се проблеми поврзани со семејството. Колку и да сте загрижени, понекогаш навистина е потребна промена за да можете да го добиете она што го сакате.

ДЕВИЦА
Излезете и забавувајте се. Денес ќе оставите одличен впечаток на личност која може да ви помогне во иднина. Дел од вас случајно ќе запознае личност од далечното минато, а тоа ќе доведе до интересен разговор и идеја вредна за оживување. Не оставајте ги вашите работи недовршени. Потрудете се, особено ако веќе сте ветиле нешто.

ВАГА
Ќе бидете многу продуктивни и ментално силни. Слободно извршувајте повеќе работи одеднаш, без страв дека ќе направите грешка или ќе се изморите премногу. Денот е поволен за сите оние разговори со кои планирате да им дадете до знаење на другите дека сте се одлучиле за поголеми промени. Ако сметате дека има нова можност, потрудете се и истражете ги информациите.

ШКОРПИЈА
Оние од вас кои неодамна ја промениле работната средина и сте во нов тим, треба да обрнат повеќе внимание на неформалните односи со колегите. Тие подоцна ќе ви бидат најголемата поддршка. Денот е одличен за дефинирање на планови поврзани со семејството, пријателите и пошироката заедница. Патувањето ќе ви донесе задоволство.

СТРЕЛЕЦ
Без разлика дали се работи за приватен или деловен живот, денес ќе привлечете интересни потенцијални партнери. Пред да изберете нешто или некого, прво проверете каква била ситуацијата во минатото. Нема сите да ви кажат сè, затоа обидете се сами да откриете што ве интересира или што прави да се чувствувате несигурни. Потпрете се на минатите искуства.

ЈАРЕЦ
Ќе имате одлични идеи и ќе бидете расположени поголемиот дел од денот, што ќе им се допадне на луѓето околу вас. Тоа ќе ви се исплати за вашето службено патување, затоа не избегнувајте состаноци лице в лице. Со вашиот хумор ќе можете да ги промените исходите од различни ситуации, но само ако добро го оцените вашиот соговорник. Ќе бидете изненадени од нечија промена на ставот.

ВОДОЛИЈА
Внимавајте како се однесувате со другите луѓе, особено во ситуации кога некој ги изразува своите желби за иднината или ви кажува за љубовни проблеми. Ако премногу се опуштите, може да навредите некого и да останете погрешно разбрани. Држете се до она што го знаете и не убедувајте ги другите за работи што не се реални.

РИБИ
Нема да погрешите ако денес ја пуштите вашата фантазија. Ќе бидете умерени и ќе ги фасцинирате другите луѓе со вашата визија за иднината. Некој ќе ви понуди пари или навидум добра деловна можност. Доколку сте заинтересирани, известете ме но и нагласете дека не треба да брзате. Ќе почувствувате конкретни подобрувања во приватниот живот.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за недела (19 мај)

Објавено пред

на

ОВЕН
Околу Овенот ќе владее мир и ќе донесе хармонија во вашиот дом. Можеби се расправате со член на семејството кој е многу постар или помлад од вас, но и тоа брзо ќе помине. Ќе треба да докажете дека сте флексибилен вработен, бидејќи на работа доаѓаат промени, особено ако работите во канцеларија или имате проблеми со законот и законот. Бидете трпеливи ако барате нова работа. Одговорот на кој се надевавте сега нема да дојде од компанијата на која ја испративте вашата биографија.

БИК
Бикови, ништо не сфаќајте лично, дури и ако слушнете навредливи зборови упатени кон вас, знајте дека се е предизвикано од финансиската состојба, дека всушност никој не ве напаѓа. Избегнувајте ги сите конфликти колку што можете повеќе. И стремете се кон помирување да бидете страсни! Денот пред вас е исполнет со неизбежни обврски, кои од време на време ќе бидат прилично исцрпувачки; ќе мора да се смирите повеќе од еднаш. Секоја алатка што ќе ви олесни е добредојдена.

БЛИЗНАЦИ
Близнаците својата непријатност ќе ја прикријат со смеа, но порано или подоцна вашето лошо расположение ќе дојде до израз. Денес ризикувате да доживеете мали недоразбирања како резултат на разни одвлекувања. Нема да се концентрирате на нешто конкретно, туку размислувате за различни прашања и затоа вашите одговори може да бидат несоодветни. Доколку чекате одговор од новото работно место за кое сте аплицирале, денес не е најдобриот ден за тоа.

РАК
Раковите ќе бидат многу приемчиви и пристојни кон крајот на овој месец. Добриот карактер ќе ви ја отвори вратата за запознавање интересни луѓе доколку сте сингл, а таа љубов ќе ја најдете таму каде што најмалку очекувате. Ќе добиете некои новоочекувани вести за продажба на семеен имот што ќе ви донесе дополнителни пари, иако документацијата ќе трае долго.

ЛАВ
Лавови, неколку дена ќе имате впечаток дека не се справувате добро со чувствата. Сега планетата на љубовта е во фаза на сенка, а решенијата поврзани со вашите емотивни врски и семејни односи ќе треба да почекаат до крајот на јуни. Ова не е добар момент за поставување големи економски цели или за финансиски инвестиции. Погрижете се да заштедите пари и да трошите што е можно помалку додека среќата повторно не биде на ваша страна.

ДЕВИЦА
Ѕвездите и даваат на Девицата многу енергија и комуникациски вештини за да ги надмине негативните околности. Емотивните конфликти ќе ги решавате многу брзо и нема да создавате драми. Ќе имате судиска улога на работа: ќе мора да посредувате меѓу некои луѓе за да им помогнете да работат заедно. Обидете се да не обвинувате никого во случај еден од деловите да не работи толку ефикасно како другиот.

ВАГА
Денешното предвидување на љубовта вели дека средината на семејството Вага ќе биде топла и пријателска бидејќи сите членови на вашето семејство ќе живеат во хармонија. И најмалите ќе се снајдат добро во учењето и другите активности. Релаксирачка семејна атмосфера ќе ви донесе задоволство и радост. Исто така, ќе ви помогне да се поврзете подлабоко со партнерот и да ја подобрите врската. Вагите чија работа е поврзана со уметноста ќе имаат одлична…

ШКОРПИЈА
Ѕвездите покажуваат склоност да минуваат низ незгодни ситуации за Скорпиите. Ќе мора да се соочите со луѓе кои никогаш не извлекуваат лекција и мислат дека можат да ве измамат. Многу Скорпии денес може да откријат дека повторно ги излажале за нешто безначајно, што сепак ќе биде многу разочарувачко. Ќе имате многу интересен ден во кој ќе откриете дека има многу задачи за кои мислевте дека се незгодни и кои, напротив, испаднаа забавни и лесни.…

СТРЕЛЕЦ
Можеби Стрелецот ќе има тешко време да комуницира со другите денес. Погрижете се правилно и детално да ги пренесете вашите пораки. Ова ќе биде особено важно за оние кои се во врска. Многу сте зафатени обидувајќи се да работите на сугестиите на другите колеги, но на крајот сами ќе извлечете заклучоци. Ќе одлучите што вреди вашиот труд. Сепак, слушајте ги мислењата на другите луѓе, кои можат да ви помогнат. Вашите соработници можат да додадат нова перспетива.

ЈАРЕЦ
Вниманието кое денес Јарците го посветуваат на љубовните прашања ќе биде добро прифатено од вашиот партнер, а вселената ќе ве искушува. Треба да покажете што сте научиле во последно време за чувствата и време е да ја препознаете љубовта што секојдневно ви ја даваат. Ова е одличен ден за Јарците во однос на вашиот професионален живот. Ако сакате да ја откриете вистината во многуте измами што ги откривте во последно време, време е да ги откриете вашите лаги.

ВОДОЛИЈА
Вашата оригиналност на Водолија ви овозможува да му ги изразите најкреативните идеи на партнерот. Овој позитивен став и акција ќе даде малку свежина во вашата врска. Што се однесува до професионалната и економската област, се чини дека имате среќа. Веројатно неодамна сте започнале нова работа, а оваа работа ќе ве задоволи не само на професионален, туку и финансиски план. Во однос на здравјето, денешниот хороскоп предвидува прилично позитивен ден.

РИБИ
Сексуалниот живот се уште е многу важен за Рибите, особено затоа што полната месечина е во Близнаци за два дена. Уживајте во задоволството, но правете го тоа додека сте искрени со себе и со оние околу вас. Ако вчера беше лош ден за вас и би сакале да го заборавите ова утро професионално, ќе бидете многу проникливи во остатокот од денот. Објективно ќе набљудувате се што се случило и ќе можете да научите вредни лекции кои ќе ви помогнат.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Хороскоп2 часа

Хороскоп за вторник (21 мај)

ОВЕН Денот е идеален за решавање на сите незавршени работи како и за дискусии поврзани со финансиски проблеми со личност...

Македонија3 часа

Пред нас уште еден споен викенд, доаѓа Денот на сесловенските просветители Св.Кирил и Методиј, ова се останатите неработни денови до крај на годината

Овој петок, односно 24 мај – е Денот на сесловенските просветители св. Кирил и Методиј, неработен ден за сите граѓани...

Спорт10 часа

(ФОТО) Антонио Сталески од „ФК Кичево“ прогласен за „играч на турнирот“ во Швајцарија каде за ФК АП. „Брера Струмица“ кичевчани донесоа шампионски пехар!

Од рубриката спорт ја имаме таа чест да споделиме една ексклузивна вест со јавноста дека децата од генерацијата 2009 на...

Спорт11 часа

31-во финале во фудбалскиот Куп на Македонија, Тиквеш и Воска Спорт во битка за својот прв трофеј, истакнат и баражот на натпревари за пополнување на Прва и Втора МФЛ

Влезници за натпреварот може да се купат по цена од 200 денари преку продажната мрежа на МКТickets. Во среда од...

Македонија12 часа

Од ноќеска сите нафтени деривати со намалена цена, ова се новите малопродажни цени

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 1,50 ден/лит, во однос на малопродажната цена утврдени со одлуката за...

Магазин12 часа

Голем редизајн на Google Maps сега се тестира на Android

Големиот редизајн на Google Maps од февруари сега почна повторно да се појавува на некои телефони со Android, со нови...

Магазин12 часа

Ѕирнете во новиот iPad Pro (ВИДЕО)

Се појави видео кое ни дава подобар поглед на компонентите што ги содржи најновиот 13-инчен iPad Pro. Каналот на YouTube,...

Магазин12 часа

Колку често треба да ги исклучуваме нашите мобилни телефони?

Колку често треба целосно да го исклучувате мобилниот телефон? Овој проблем не е само за заштеда на батеријата. Исто така,...

Временска прогноза12 часа

Летото 2023 најжешко во последните два милениума

Годините на дрвјата потврдуваат дека поминаа 2.000 години откако на северната хемисфера имаше потопло лето од минатата година. Од времето...

Магазин12 часа

Се сеќавате ли на познатиот winamp? Еве како ќе изгледа најновата верзија на плеерот кој го обожававме

Популарниот плеер добива нова верзија, а во неговото создавање ќе помогнат програмерите со отворен код. Winamp објави дека го отвора...

НАЈЧИТАНИ