Следете не

Хороскоп

Месечен Хороскоп (март 2022)

Објавено пред

на

ОВЕН
Во текот на февруари го поддржавте партнерот во новите животни предизвици и навистина го цените вашиот труд и посветеност. Претходниот период ве зближи и партнерот се трудеше да биде романтичен и да ве потсетува на божествените моменти од вашата врска и често да ве насмее. Навистина ќе уживате во март, можете да се опуштите и конечно да се одморите од стресниот деловен период во прегратките на саканата личност. Слободните припадници на знакот се пред одлуката, дали да стапат во врска со личност која им се допаѓа подолго време или да уживаат во својата слобода и независност. Ѕвездите ви даваат позитивна енергија, време е да го слушате своето срце.

Секогаш сте подготвени за договор, но тоа нема да биде возможно во првата половина од месецот. Ве очекува напната деловна атмосфера и ќе ви треба малку мир кога ќе се вратите дома за да се опуштите и да го ослободите насобраниот стрес. Втората половина од месецот е исклучително продуктивна за вас, можете да очекувате покачување кое ќе ви даде сила да продолжите да се борите и да ве поттикне да прифатите нови деловни предизвици.

Можни се проблеми со видот, проверете ја диоптријата.

БИК
Вистинско време е да се опуштите и отворено да разговарате со партнерот за ситуациите кои ве мачеле во претходниот период. Нема причина за грижа, планетите не се ретроградни и на тој начин влеваат надеж и ви испраќаат позитивна енергија која ќе ве турне кон успехот. Слободните Бикови на крајот на март ќе запознаат интересна личност која често е во странство и со која може да помине незаборавни моменти. Се зависи од вас, врската во која ќе влезете им дава потенцијал да успеат!

Успеавте да го постигнете она што сте го зацртале, иако со напорна работа и посветеност, но за вас во моментов нема поголемо задоволство. Нема причина да престанете, ви се овозможени нови деловни можности кои треба да ги искористите за да остварите финансиска добивка во наредните месеци. Обидете се да се одморите во средината на месецот и накратко отпатувајте со партнерот за да соберете сила за нови деловни обврски.

Добро се чувствувате, имате енергија и енергија. Имунитетот е силен.

БЛИЗНАЦИ
Уживате во времето што го поминувате сами, што е прекрасно и што значи дека се сакате и почитувате себеси. Месецот март е идеален за работа на себе и грижа за вашето тело, што ќе се одрази на вашата самодоверба и ќе го подобри односот со партнерот. Слободните Близнаци ќе бидат посветени на роднините и блиските членови на семејството, им треба вашето внимание и поддршка во моментов. Ако излезете и се дружите на крајот на март, ве очекува љубов на прв поглед.

Почетокот на годината беше стресен, но сега е вистинско време за одмор, искористете го март за што повеќе одмор. Соберете впечатоци и запишете ги вашите желби и цели, следете ги во наредните месеци. Доколку во изминатите два месеци сте одложиле одредени деловни задачи, ослободете се од нив или ослободете се од нив во текот на првата половина на март. Стремете се кон рамнотежа во животот, што е одлична вест и што ќе ви донесе просперитет во бизнисот.

Вашите сетила ќе бидат особено изразени, можете да се опуштите со пријатни мириси и ароматични купки – одморот ќе ви ја зајакне психичката состојба.

РАК
Посветени сте на семејството, навистина ви треба малку за среќа. Во текот на март партнерот ќе се труди да ви ги исполни желбите, се со цел да ја задржи насмевката на вашето лице. Ќе бидете фокусирани на вашите најблиски и ќе уживате во позитивната енергија внатре во домот. На слободните Ракови им недостасува излегување и дружење, не чекајте пријателите да ве поканат, бидете главен и одговорен организатор. Почнете драги луѓе, ќе уживате во музика, вкусни јадења и неколку чаши вино!

Во минатото избегнувавте конфликти, не сакавте да ги навредувате луѓето од вашата поблиска околина. Доколку одредени деловни ситуации ве задушуваат, навистина треба да разговарате за нив, за да не ви создаваат сериозни проблеми. Останете смирени, обидете се да ги исклучите емоциите и заземете крајно професионален став за да се изборите за себе и да ви донесете уште поголем финансиски просперитет во наредните месеци.

Доколку не сте почнале, сега е вистинското време за физичка активност и тренинг!

ЛАВ
Март е месецот кој ќе ви ја разбуди позитивната енергија, планетата на љубовта Венера е во директен тек кој најмногу и одговара и кој поттикнува позитивни промени. Ова е можност искрено да разговарате со партнерот за емоциите, да ја доведете вашата врска до совршенство и да ја зајакнете. Слободните Лавови во првата половина на март ќе имаат можност да освежат познаник од минатото, со личност која долго време им се додворува.

Повеќето Лавови во текот на февруари успеаја да се справат со голема количина на деловни обврски, сега влегувате во мирен месец во кој не ве очекуваат турбуленции. Во средината на месецот можна е поголема финансиска добивка, покачување или бонус, што ќе биде награда за вашата трудољубивост. Искористете ги парите за уживање и, доколку е можно, резервирајте патување за да се одморите од стресниот почеток на 2022 година.

Здравјето ви е добро, нема поголеми промени.

ДЕВИЦА
Бевте особено романтични во текот на февруари, со целото срце сакавте да му угодите на партнерот за да може да се опушти и да сфати колку сте жртвувани. Сега е време да се опуштите и да уживате во малите нешта кои ве прават среќни, излегувањето со пријателите, прошетката и попладневниот одмор. Месецот март ќе им донесе моменти на мир и радост на слободните, во кои ќе можат да се одморат и нептунски батерии за нови победи!

Размислувате за промена на работните места и месец март може да ве поттикне да донесете храбри и храбри одлуки. Доколку ви претстои патување во странство, ќе почувствувате поголем стрес и одговорност. Не грижете се, ѕвездите ви испраќаат поддршка, нема ретрограден потег што може да ги наруши деловните планови, па вреди да бидете храбри и да се борите за себе.

Внимавајте при тренинзи и одење, можни повреди на зглобовите.

ВАГА
Вагата е во фокусот на самоанализата, ќе се обидете подобро да се запознаете себеси и да ги разберете вашите животни одлуки. Ќе уживате во разговорот со луѓе од различни култури, не го занемарувајте партнерот, ова е можност да се зближите и уште подобро да се запознаете. Слободните Ваги во првата половина на март нема да бидат расположени за излегување, додека втората половина може да ви донесе интересно запознавање со личност од странство.

Вашите деловни активности моментално не се во фокусот, запишете ги обврските кои не можете да ги избегнете за да не ги превидите и да не создадете проблем за целиот тим. Останувањето фокусирано, здравата храна и престојот во природа може да ви помогнат да го исчистите умот и да ја забрзате концентрацијата. Во текот на март финансиската состојба е стабилна, нема да има поголеми проблеми.

Можна мигрена.

ШКОРПИЈА
Во март влегувате борбено, сакате да му докажете на партнерот дека сте рационални и дека вашето гледиште за животот е најдобро. Обидете се да се опуштите, не можете секогаш да ги ставате вашите желби пред партнерот и повторно и повторно да докажувате колку се важни. Обидете се да најдете компромис! Слободните Шкорпии ќе ја насочат својата енергија на деловни потфати во желбата да ги развијат своите кариери – само напред.

Скорпиите сфатија дека немаат време за губење, ве прати ентузијазам и желба за успех. Запишете ги вашите цели на хартија и не се откажувајте од нив во текот на март, ви претстојат деловни успеси кои ги посакувате подолг временски период. Може да чувствувате голем стрес, да останете физички активни и да се храните здраво за да не ви ослабне имунитетот.

Време е да прифатите здрави навики.

СТРЕЛЕЦ
На Стрелците им претстои мирен месец во кој ќе можат да се опуштат и да уживаат во вниманието на спротивниот пол. Додворувањето ќе им одговара на слободните Стрелци, а зафатените може да создадат мали проблеми и да предизвикаат љубомора кај партнерите. Нема причина за кавга, фокусирајте го вашето внимание на продуктивни разговори и планови за иднината. Втората половина на март ви носи повеќе можности за дружење, со задоволство ќе поминете време со пријателите.

Се трудите да внесете доза на оптимизам и радост во деловното опкружување и на тој начин да го намалите стресот што го чувствуваат вашите колеги. Ќе им бидете голема поддршка на вашите блиски колеги и вашиот позитивен поглед на светот и идеите кои ќе им ги олеснат деловните потфати навистина ќе им значат. Ова е месецот во кој ќе дадете се од себе во деловната сфера, ќе ви се врати повеќекратно!

Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ
Јарците претрпеа лоши планетарни аспекти во текот на јануари и почетокот на февруари, тешките планети беа во ретроградно движење и носеа трикови на љубовниот план. Вистинско време е да се разбудите во текот на март и да се издигнете како феникс од пепелта – да му ги претставите на светот вашата сила, интелигенција и убавина. Дружете се и уживајте во вниманието на луѓето од блиската околина, март ви носи позитивна енергија која треба да ја вложите во добри односи со партнерот и пријателите.

Имате чувство дека сте трпеле неправди со месеци, но размислете двапати, можеби тоа е само ваша гледна точка. Разговарајте со колегите и обидете се да ги решите несогласувањата на смирен начин. Ќе се изненадите кога ќе ја слушнете нивната страна од приказната и ќе сфатите дека не е сè како што изгледа на прв поглед. Во текот на март нема поголеми деловни промени, фокусирани сте на приватниот живот!

Со здрава исхрана обидете се да го доведете телото во рамнотежа, да се движите повеќе.

ВОДОЛИЈА
Месецот на љубовта е при крај, но вие влегувате во март подеднакво расположени и трудете се да поминете што повеќе слободно време со партнерот. Партнерот ја цени вашата посветеност, размислете за заедничките хоби кои ќе внесат свежина во вашето секојдневие и врска. Слободните Водолии се фокусирани на себе, ќе се обидете да се одморите во првите недели од март за да ја соберете силата што ја изгубивте во првите два месеци од 2022 година додека се борите за вашата деловна позиција.

Ставете ги вашите планови во дело и се чини дека никој не може да ви застане на патот. Останете фокусирани на нови проекти, прифатете ги предизвиците што ви претстојат. Водолијата бара деловен период, но ќе можете да се организирате и да си посветите време на себе, на партнерот, но и на пријателите и роднините. Во текот на март, вашите мисли и постапки се во совршена рамнотежа!

Чувствителност на забите и непцата.

РИБИ
Март е месец на Рибите, ќе уживате во друштво на драги луѓе и роденденски честитки. Деловен соработник ќе ве изненади и ќе ви ги признае своите чувства. Рибите во брак и долга врска уживаат дома со партнерот, ќе бидете романтични и ќе започнете разни интересни теми за разговор кои ќе ве инспирираат и ќе ја зајакнат вашата врска. Нема потреба да се грижите, конечно можете да се опуштите и да уживате во љубовта што ја чувствувате!

Во првата половина од месецот ве очекуваат нови деловни обврски и поголема одговорност. Потпрете се на искусни деловни соработници, учете од колегите за да напредувате во наредните месеци. Сакате позитивни промени, нема да дозволите нови можности да ве изгубат и со ентузијазам ќе ја изненадите околината. Избегнувајте поголеми набавки во текот на март, размислете двапати пред да купите домашни апарати.

Не ве очекуваат поголеми промени, вашето здравје е стабилно.

/среќа

Хороскоп

Дневен Хороскоп (26 мај) – четврток

Објавено пред

на

ОВЕН
Оваа недела Овенот веројатно ќе сака да има пријатно искуство. Ова е вистинско време за ова, особено за викендот. Астролозите забележуваат дека оваа недела може да биде време на исполнување на желбите и динамиката. Марс ќе го поттикне Овенот да работи. Важно е да останете објективни и да не дозволите алчноста да расипе се. Не мора да си најбогат за да бидеш среќен. Овните се најуспешните жени од Зодијакот на финансиски план, па до вторник ќе можат целосно да ги откријат своите таленти.

БИК
Бикот ќе стекне драгоцено искуство. Тие можат и мора да ги прошират своите хоризонти и свест. Ќе мора да се прилагодите на некои нови услови, да се согласите со нешто, да прифатите нешто и да промените нешто. Секој кој бара партнер од соништата или сака да ја подигне љубовта на ново ниво, може да користи афирмации за да привлече љубов. Под активно влијание на Венера, претставниците на Бик ќе станат поуспешни и посветли во сите области од животот. Како што наближува јуни, така и интуицијата на Бикот ќе станува се посилна секој ден.

БЛИЗНАЦИ
Близнаците нема да имаат енергетски проблеми, но некои денови ќе бидат ризични – на пример, понеделник и недела. Овие денови може да се случат негативни настани, за кои мора да бидете подготвени. Од 23 до 29 мај, астролозите ги советуваат жените од овој хороскопски знак да се придржуваат до дневните рутини, бидејќи тоа одлично влијае на биофилдот. Тешкотиите во овој случај често ќе ги заобиколат. Оваа недела близнаците ќе можат да го најдат одговорот на важното прашање дали е можно да се размислува за загуба во ситуација во која сите страни го добиваат тоа што го сакаат. Ќе се соочат со таква ситуација.

РАК
Силниот и позитивен Марс укажува дека понекогаш компромисите не водат до победи, па планетата го поттикнува Ракот да оди напред и да ги преземе своите. Пазете се од конфликти и не преминувајте ничиј пат. Од 23 до 29 мај пожелно е Раковите да дејствуваат самоуверено и без страв. Марс ќе помогне да се промени она што претходно беше невозможно да се промени. Оваа недела е одлична за чистење и подготовка на вашиот дом за новата сезона.

ЛАВ
Лавовите чекаат големи победи на сите фронтови во животот. Пазете се од негативни луѓе и нивните коментари. Главниот помошник на Лео сега е Марс. Планетата нема да дозволи да паднете во стапицата на туѓото влијание. Ако долго време не сте во можност да започнете нов живот, се препорачува да се обидете повторно во вторник или кој било ден потоа освен недела. Напната конјукција на Марс и Јупитер ќе се случи на 29 мај.

ДЕВИЦА
Ѕвездите се наклонети кон Девиците. И покрај фактот дека нивниот главен покровител пред Меркур ќе стане уште понегативен, многу Девици ќе можат да се ослободат од мислите кои ги програмираат на неуспех. Сè за што сонуваат жените Девици постепено ќе почне да се остварува оваа недела. Најважно е да не го пропуштите моментот и да ја фатите среќата за опашката. Сега многу зависи од правилниот напор. Ако покажете нежност таму каде што е потребна решителност, можете да изгубите. Но, ако успеете да покажете сила, лошите мисли ќе исчезнат, исто како и пречките на патот.

ВАГА
Активно поминувајќи ја работната недела, се препорачува силата да ја оставите за викендот, за да не се мачите со обесхрабрување цела сабота, туку да се опуштите и да се забавувате. Негативното влијание на Меркур и поволното влијание на Венера може да ве натераат да имате попозитивна перцепција. Нема да има средни опции, што нема да има особено поволен ефект врз комуникацијата со луѓето. Ова е добро време да донесете сериозни одлуки и да излезете од вашата комфорна зона. Астролозите советуваат да се размислува за чувствата на другите луѓе преку поврзување на емпатијата.

ШКОРПИЈА
Шкорпиите треба да бидат малку повнимателни во понеделник и недела. Можно е вознемирувачките мисли да им ја наполнат главата. Специјалната медитација ќе им помогне да го надминат чувството на страв и вознемиреност овие денови. Преостанатите денови кои потпаѓаат под влијание на Венера во Бик ќе бидат успешни за љубовни авантури, состаноци, како и за работни и службени патувања. Во финансискиот сектор треба разумно да ги процените ризиците и да не започнувате важен бизнис без да размислувате за ништо. Доколку Скорпиите наидат на проблеми, Марс ќе им помогне да не се откажуваат.

СТРЕЛЕЦ
Уште поголемото активирање на негативниот Меркур е настан кој ќе натера многу Стрелци да се повлечат во себе и да уживаат во самотија. Но, во моментов, интроспекцијата и осаменоста не се најдобрата стратегија. Астролозите ве советуваат да не подлегнувате на провокациите на планетите. Марс, од друга страна, ќе помогне да се решат сите контроверзни прашања во ваша корист. Оваа недела пожелно е да направите планови за иднината. Како одмор, подобро е да изберете гледање филмови кои позитивно влијаат на енергијата, читање книги, слушање музика.

ЈАРЕЦ
Јарците не треба да привлекуваат премногу внимание кон себе. Оваа недела овој пристап дефинитивно нема да им помогне. Астролозите ве советуваат да се уверите: дали околу вас има луѓе кои ви пренесуваат негативна енергија. Избегнувајте конфликти. Ќе се решат нерешените проблеми.

ВОДОЛИЈА
Родените во хороскопскиот знак Водолија можат да имаат проблеми дома и на работа. Ова се последиците од влијанието на Меркур. Марс, кој во вторник ќе стане силен и креативен, ќе помогне во решавањето на сите неволји. Единствениот проблем е што енергијата може да исчезне. Од таа причина, важно е да се грижите за вашето здравје и навремен одмор. Во овој поглед, медитацијата за добар сон може да биде корисна. Астролозите ве советуваат да ја напуштите работата кога сте дома, но опуштете се и одморете се во вашиот дом.

РИБИ
Марс на жените Риби им дава силен поттик кој ќе отвори нови можности за развој во бизнисот и личен раст. Овие жени ќе можат да се справат со своите желби и да разберат што сакаат од животот. Не треба да се оди во крајности, да се препушта на своето его и лошите навики. Исто така, не земајте заслуги за туѓите успеси. Духовниот раст и посветеноста на нивните идеали ќе им помогнат на Рибите да излезат како победници од секоја ситуација, дури и ако на почетокот сите околности беа против нив.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за 25 мај (среда)

Објавено пред

на

ОВЕН
Во изминатиов период бевте доста фокусирани на домот и семејството. Овој викенд ќе сакате да се релаксирате во позната и пријатна атмосфера. Ќе дискутирате околу поправки во домот.

БИК
Ќе му верувате на вашите инстинкти. Се чини дека вашите чувства го знаат најдобриот пат. Ќе сакате да подучите и посоветувате некого околу некоја работа. Ако имате нешто кое одамна сакате да го искажете, сега е вистинското време.

БЛИЗНАЦИ
Ќе се впуштите во шопинг и голема е можноста да купувате со вашите чувства отколку со вашиот ум. Можно е да купите непрактични нешта само поради тоа што ги сакате. Нивната функционалност е поголем проблем. Можно е да добиете идеи за подобрување на финансиската состојба.

РАК
Денес Сонцето, Месечината и Меркур се во вашиот знак. А тоа значи дека се ќе биде околу вас. Очеувјате доста среќни мигови. Може да се чувствувате особено емоционално, во некои ситуации ќе делувате со срцето а не со разумот.

ЛАВ
Ќе сакате малку приватност и нема да сакате да споделувате за она што ви се случува во вашиот живот. Ќе сакате да одморите и да се релаксирате. Разговорот со некој кој е креативен и уметник ќе ви годи.

ДЕВИЦА
Ова е одличен период да ги споделите вашите желби и соништа за иднината со некој пријател, можно е да е женска особа. Ќе бидете среќни што некој сака да ги чуе вашите идеи. Тоа ќе ви биде од голема помош затоа што таа личност ќе сака да даде се од себе за да ви биде поддршка.

ВАГА
Без непријатност ќе споделувате се што имате да кажете, дури и оние нешта кои другите не сакаат да ги изговорат. Но ова може да ве доведе до непријатности ако споделувате премногу интимни нешта со останатите луѓе.

ШКОРПИЈА
Овој викенд ќе се чувствувате опуштен и ќе сакате да запознавате нови луѓе од различна позадина. Ќе сакате да научите нешто ново. Ќе ви годи патување и проширување на хоризонтите. Ви претстојат среќни мигови.

СТРЕЛЕЦ
Ви претстојат разговори за наследство, осигурување, даноци и долгови.. Ќе сакате да ги организирате сите нешта и да направите детален план. Внимавајте на трошоците, можно е да се однесувате нерационално.

ЈАРЕЦ
Посветете се на некој кој ви е близок, пријател или партнер. Ќе бидете кооперативни и ќе сакате да им угодувате. Тоа не значи слабост, ќе ви биде особено пријатно во нивно друштво.

ВОДОЛИЈА
Ќе морате да ги ставите личните потреби на страна за да му помогнете на некој близок на кого му е потребна вашата поддршка. Прифатете ја ситуацијата со смиреност и немојте да се лутите поради тоа, вашето време ви стои и ќе можете да го искористите подоцна.

РИБИ
Овој викенд ќе го поминете лудо и незаборавно. Уживајте во социјалните дружења, забавните активности со децата, романтичните авантури. Спортските настани исто така ќе ве привлекуваат. Ви претстои забавен период.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Денешен Хороскоп (24 мај) – вторник

Објавено пред

на

ОВЕН
Денес е идеален ден за Овенот да се посвети на прашањата кои ве мачеа изминативе неколку недели. Обрнете посебно внимание на работите поврзани со вашата емоционална состојба. Доколку моментално сте во врска која не ве задоволува, не плашете се да ја прекинете. Само бидете храбри, не отстапувајте, застанете цврсто и не се откажувајте.

БИК
Следните неколку недели Биковите ќе бидат подобри и подобри за вас, иако денес можеби ќе се чувствувате малку побавно. Зголемениот стрес нема да ве мотивира доволно да работите. Не грижете се за тоа. Ова чувство брзо ќе помине и ќе бидете какви што сте биле, фокусирани и продорни како што само вие знаете.

БЛИЗНАЦИ
Близнаците денес може да се чувствуваат помалку енергично на деловен план. Немојте да се изненадите ако чувствувате притисок на одговорност на вашиот грб. Времето на мир и размислување е многу важно во природниот циклус. Немојте да мислите дека секогаш треба да одите напред за вистински да напредувате. Опуштете се малку, не мора веднаш да одите со полн гас.

РАК
Раковите его и физичката сила ќе добијат ветер во грб денес. Држете се до стабилна енергија која ве охрабрува кога се во прашање вашите емоции. Бидете свесни за фактот како вашето лошо расположение влијае на луѓето што ги сакате. Не повредувајте некого само затоа што ќе ви прости, обидете се да се воздржите

ЛАВ
Денес можеби ќе им биде потешко на Лавовите да го најдат точниот пат по кој би тргнале. Се чини дека силна сила ве притиска да забавите и да бидете попрактични со енергијата што ја поседувате. Можеби не сакате да го слушнете ова, но треба да го следите. Светот не се врти околу вас, без разлика колку го сакате, а деновите како овој се направени за да ве натераат навистина да го разберете тоа.

ДЕВИЦА
Токму кога Девиците се чувствуваат безбедно во врска со нивниот план, некој би можел да налета на приказната и да промени сè. Ќе ви се чини како денес да правите еден чекор напред, два назад. Можеби сепак има мал црв на сомнеж во тебе. Обидете се да не кукате многу бидејќи само ќе забавите уште повеќе, гризнете си го јазикот ако треба.

ВАГА
Денеска Вагите ќе имаат многу проблеми со ограничувањата. Има некои детали што ќе треба да ги направите денес. Веројатно треба да воведете дополнителна дисциплина во вашиот живот. Не плашете се од промени и не дозволувајте чувството на одговорност да ве кочи. Ова е важно време за вас, затоа не трошете енергија на непотребни ситници.

ШКОРПИЈА
Скорпиите денеска ќе имаат многу проблеми со ограничувањата. Има некои детали што ќе треба да ги направите денес. Веројатно треба да воведете дополнителна дисциплина во вашиот живот. Не плашете се од промени и не дозволувајте чувството на одговорност да ве кочи. Ова е важно време за вас, затоа не трошете енергија на непотребни ситници.

СТРЕЛЕЦ
Еден аспект од животот на Стрелецот што го запоставивте денес може да ве прогонува. Подмирете ги сите обврски на време. Работите би можеле да достигнат драматична кулминација и ќе се најдете на важен крстопат од вашиот живот. Нервозната енергија ќе ве одведе во луда трка по вистинските одговори. Не бидете неодлучни.

ЈАРЕЦ
Денес Јарците лесно ќе комуницираат со другите. Енергијата ќе ве поврзе со луѓе со кои долго време не сте слушнале. Ова може да донесе нова перспектива во вашиот живот што ќе ве изненади со својот квалитет. Излезете и дружете се, време е да ве потсетиме на некои работи што сте ги направиле многу подобро кога сте биле помлади.

ВОДОЛИЈА
Водолија, ќе откриете дека дисциплината е најдобриот излез од лошото расположение во кое се наоѓате. Останете фокусирани на вашето патување. Ако правилно ги играте картите, денес ќе постигнете многу. Не грижете се за деталите, погледнете ја пошироката слика како што само вие ја знаете и направете одлучувачки чекор напред.

РИБИ
Денес одлуките на Рибите ќе бидат уште потешки од вообичаено. Чувствувате потреба за стабилност, но енергијата ве тера на сто други работи одеднаш. Сакате нови средби и искуства. Нервозната енергија ќе ве поттикне да се движите, затоа обидете се да најдете рамнотежа помеѓу овие две работи, добро би било ниту едната да не преовладува.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Хороскоп11 часа

Дневен Хороскоп (26 мај) – четврток

ОВЕН Оваа недела Овенот веројатно ќе сака да има пријатно искуство. Ова е вистинско време за ова, особено за викендот....

Скопје13 часа

Следните скопски реони утре со времен прекин на електрична енергија поради работа на ЕВН

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа, утре 26 мај – 2022 година – четврток, ЕВН Скопје ќе работи на терен, така што прекини...

Автомобили14 часа

„VW“ се согласи да плати отштета на 91,000 британски возачи поради погрешно прикажување на загадувањето на возилата

Германскиот производител на автомобили Фолксваген се согласи да плати отштета од 193 милиони фунти на 91.000 британски возачи за кои...

Спорт20 часа

Судиска анализа од бараж натпреварите одиграни во неделата

Судиска комисија ги разгледа спорните моменти од бараж натпреварите за ПРВА МФЛ 22/23 година и ги донесе следните заклучоци: На...

Магазин23 часа

Xiaomi ги претстави Redmi Note 11T Pro и Pro +, врвните модели од линијата Note

Xiaomi ги претстави најновите претставници на серијата на мобилни телефони Redmi Note 11 – Redmi Note 11T Pro и Redmi...

Магазин24 часа

Збогум на Internet Explorer

Internet Explorer не беше првиот прелистувач. Пред него се појавија TheWorldWideWeb, Lynx и Mosaic и секој од нив го заслужува...

Магазин24 часа

Youtube отстрани бројни канали и видеа поврзани со војната во Украина

Откако Русија започна инвазија на Украина во специјална операција кон крајот на февруари, Youtube отстрани повеќе од 70.000 видеа поврзани...

Македонија1 ден

ЕВН Кичево за утре најави времен прекин на електрична енергија во реонот на М.Брод, потточно во овие македонски села

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа, утре 26 мај – 2022 година – четврток, ЕВН Кичево ќе работи на реонот кон Македонски...

Занимливости1 ден

Среќен 15-ти роденден на „Google Street View“

Во 2007 година Google ги објави првите фотографии на Street View од Сан Франциско, Њујорк, Лас Вегас, Мајами и Денвер....

Временска прогноза1 ден

Во следниот период екстремно топли денови, ова се најновите метео вести

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од...

НАЈЧИТАНИ