Следете не

Хороскоп

Редовен Хороскоп – среда (15 јуни)

Објавено пред

на

Овен
Оваа недела ќе бидете мотивирани и полни со енергија за остварување на вашите амбиции, успехот нема да изостане. Ова е исто така добро време да ја победите „конкуренцијата“ на работа и да се искачите на врвот. Напредокот е сигурен. Добар период за подигање кредит и инвестирање во бизнис. Ако не сте сигурни дали да започнете нова врска, немојте! Тоа е вистинско време за нова љубов. Најдобри денови ќе бидат вторник и среда.

Бик
Оваа недела ќе ги реализирате сите ваши идеи, а ќе бидете толку убедливи во презентацијата и одлучни во настапот што ќе ги воодушевите сите околу вас. Оние кои работат во јавниот сектор би можеле да ги сменат работните места. Можни се здравствени проблеми во семејството, важно е само да се биде во тек при барањето лекарска помош. Односот со партнерот е напнат оваа недела, можни се конфликти бидејќи ниту еден од нив не сака да се откаже. Најдобри денови ќе бидат четврток и петок.

Близнаци
Оваа недела внимавајте што зборувате, без разлика дали разговарате со претпоставените или со подредените, бидејќи секој погрешно протолкуван збор може да ја наруши вашата репутација. Исцрпени сте, а неочекуваниот пат само ќе ја влоши ситуацијата. Избегнувајте да бидете груби со членовите на семејството и да се воздржувате од доминантен став, ќе ги расипете односите и ќе ви треба долго време да ги вратите во нормала. Најдобри денови ќе бидат понеделник и недела.

Рак
Ова е време на уживање, напредување и успех, вашите напори ќе вродат со плод и ве очекува напредок во кариерата. Некои Ракови може да добијат и зголемување на платата. Ако имате можност да патувате, задолжително искористете ја, ќе профитирате. Одвојте време за партнерот, тоа е идеална можност да ја подигнете врската на повисоко ниво. Ова е вистинско време да експериментирате со нови режими на вежбање и исхрана. Најдобри денови ќе бидат вторник и четврток.

Лав
Во текот на оваа недела внимавајте на вашиот темперамент, можни се конфликти со семејството и пријателите. Вработените очекуваат промени на работното место или преместување. Доколку сте во партнерско-деловна врска, можни се несогласувања. Не е добар момент за инвестирање, а најважно е да ги одложите клучните одлуки. Сепак, можно е некој имотен спор да биде решен во ваша корист. Слободните имаат добри шанси да запознаат некој посебен. Најдобри денови ќе бидат среда и сабота.

Девица
Проблеми на работа, делумно поради тоа што сте исцрпени и ви опаднала концентрацијата, а делумно поради несоработката со колегите. Избегнувајте да донесувате избрзани финансиски одлуки, во спротивно може да претрпите огромни загуби. Што се однесува до љубовниот живот, бесот мора да го држите под контрола, обична „тепачка“ може да прерасне во тешка кавга. Можни се главоболки. Најдобри денови ќе бидат вторник и петок.

Вага
Самодовербата ви е многу ниска, што ќе ве кочи на работа и ќе ве спречи да го дадете својот максимум. Сепак, со напорна работа и посветеност ќе успеете да ја надминете конкуренцијата. Некои имаат службено патување во странство. Ако сте во правен процес, треба да се воздржите од донесување какви било одлуки во овој момент. Внимавајте со парите, бидејќи одредени непотребни трошоци можат да ве „осиромашат“. Најдобри денови ќе бидат четврток и петок.

Шкорпија
Ова е исклучително поволна недела за вас, а ѕвездите ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели. Можно е да добивате пари од различни извори, кои ќе ви помогнат да ја подобрите вашата позиција. Вашиот однос со претпоставените никогаш не бил подобар, ја имате нивната поддршка и голема шанса да напредувате. Постои можност да купите имот. Во љубовта мирно море и хармонија. Најдобри денови ќе бидат вторник и недела.

Стрелец
Го завршувате секој проект што го започнувате, вашето влијание врз работата станува повидливо. Веројатно ќе добиете признание и напредок на работа. Оние од вас кои работат во јавниот сектор ќе оставите одличен впечаток кај претпоставените, зголемувањето е сигурно. Браќата и сестрите ви помагаат во семејниот проблем. Очекувајте покана од поранешна симпатија, можно е да запловите во романса. Најдобри денови ќе бидат среда и недела.

Јарец
Можно е ривалство на вашето работно место, но ако работите напорно, ќе успеете. Претприемачите добиваат пари, користете ги паметно. Можна е средба со влијателна личност, што ќе се исплати во иднина. Во љубовта се е полно со страст, партнерот никогаш не бил позаљубен во вас. Слободните може да очекуваат интересна покана. Пазете се од сезонски инфекции. Најдобри денови ќе бидат вторник и недела.

Водолија
Бавниот напредок, неочекуваните промени и неможноста да ги постигнете поставените цели ќе ја нарушат вашата самодоверба и ќе поттикнат сомнеж во себе. Понекогаш сте малку агресивни во комуникацијата, што може да создаде непријатна работна средина. Партнерот ќе ви ја обезбеди потребната помош и поддршка. Уживате во заедничките моменти. Не би било лошо да го зголемите внесот на суплементи, лош ви е имунитетот. Најдобри денови ќе бидат понеделник и сабота.

Риби
Несогласувањата со претпоставените може да го попречат вашиот напредок на работа. Доколку сте во партнерско-деловна врска, можен е конфликт со партнерот. Ве очекуваат неочекувани трошоци, можни се дефекти во куќата. Односот со партнерот е сеуште напнат, избегнувајте кавги. Слободните луѓе би можеле да бидат разочарани – личноста која ги интересира ќе ги одбие. Најдобри денови ќе бидат петок и сабота.

Хороскоп

Денешен Хороскоп (6 јули) – среда

Објавено пред

на

Овен
Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не ја префрлајте вината на другите луѓе бидејќи тие ве лажат само онолку колку што сакате да ве лажат вие. Размислете, можеби сте принудиле некого на такви потези со вашите ставови.

Бик
Стравовите се вовлекоа во твоето срце. Не сте сигурни дали ве сакаат затоа што вредите како личност или затоа што имате моќ да им дозволите нешто, дури и материјално. Одговорот на оваа дилема треба да го барате во дното на душата која го знае одговорот.

Близнаци
Полни сте со себе и сте целосно свесни за патот по кој треба да тргне вашиот професионален развој. Не двоумете се, прифатете каква било понуда во овој момент, дури и ако тоа не е примамливо на прв поглед. Останете во играта бидејќи тоа е профитабилен бизнис.

Рак
Без разлика на сè што сте планирале, бидете подготвени да ги одложите повеќето активности. Сте ги прецениле своите можности, па сакале или не, ќе бидете принудени дел од одговорноста да им препуштите на блиските соработници. Користете го ова за кратка пауза.

Лав
Се што ви треба во моментов се пари. Пристигнува значителен прилив и значително влијае на сите планови, особено во моментот на големи продажби. За да не се прекомпензирате до крајот на денот, зауздајте ја својата мегаломанска природа и внимателно планирајте ги купувањата.

Девица
Уживате во наклонетоста на влијателните луѓе. Сепак, не се опуштајте премногу бидејќи тоа се луѓе кои за возврат очекуваат од вас безгранична лојалност. Може да се случи некој од нив да ве принуди на потези кои би ве ставиле во незавидна положба.

Вага
Работниот товар може да се претвори во опсесивна борба со ветерниците. Вашата упорност е доблест, но понекогаш е попаметно да престанете. На луѓето им замерувате што фантазираат, а не земате предвид дека и вие не сте рационален тип, а вашите одлуки често се ирационални.

Шкорпија
Потрудете се да слушате што ви кажуваат другите луѓе. Можеби ќе забележите дека некој се обидува да ви пренесе одлична идеја, но вие не одговарате. Ако ја дозволите можноста некој друг да смисли нешто корисно, ќе имате шанса значително да профитирате.

Стрелец
Имате многу планови и очекувате брза реализација. За жал, работите не се развиваат со посакуваното темпо. Додека чекате нешто да започне, губите драгоцено време, а можностите кои се побезбедни и можеби попрофитабилни отколку што сте замислувале, ви одминуваат.

Јарец
Денот го започнувате полни со енергија. Невообичаено сте креативни и самодовербата се заканува да се претвори во ароганција. Контролирајте ја вашата еуфорија бидејќи кога ќе се одлучи нешто важно, ќе ви треба мислење од луѓе кои не ги почитувате сега.

Водолија
Ќе имате шанса за активности кои можат да ве доведат до идеја да започнете приватен бизнис. Заладените односи со шефовите и лошата атмосфера ќе родат тим од луѓе со кои можете да планирате независен бизнис.

Риби
Вистинско време е да ги реализирате вашите планови, особено ако соработувате со странски земји. Освен тоа, ваквите транзити можат да најават и интересно запознавање со личност која е далеку, која ја запознавате на чуден начин, на пример, преку социјалните мрежи.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Хороскоп за вторник (5 јули)

Објавено пред

на

Овен
Во текот на оваа недела наизменично ќе се менуваат различни емоции – нежност и лутина, грижа и страст. Ќе има сè, вклучително и остри кривини, но можете да се справите со се што се случува. Марс ќе ве поддржи, ќе ви даде енергија да ги реализирате вашите планови. Ако веќе подолго време планирате да почнете да се занимавате со некоја физичка активност, сега е време да започнете – карате или бокс ќе одговараат на вашиот темперамент.

Бик
Активниот Марс го напушти вашиот знак. Одлично е ако успеавте да се опуштите во јуни, но сега е време да се зафатите. Важно е да донесувате одлуки со ладна глава и да не подлегнувате на возбудата. Оставете ги работите да тргнат по својот тек, без брзање и притисок. Одвојте повеќе време за вашите најблиски – им треба вашето внимание и грижа.

Близнаци
Оваа недела најмногу размислувате за промени! Претставниците на знакот кои не се среќни во љубовта, кои посакуваат личност која ќе им биде поддршка, треба да знаат дека сега е вистинскиот момент да раскинеме со се што е старо, кое не ограничува и попречува. Слободно пресечете ги синџирите и бидете активни во потрагата по некој кој ќе ве направи среќни. Романтичната Венера го следи вашиот знак и ви носи среќа во љубовта.

Рак
Бидете поодлучни во семејните работи, јасно кажете што ви пречи и што би сакале да видите поинаку. Кажете „не“ без да се грижите за совети, а во тоа ќе ви помогне активниот и бестрашен Марс. Искористете ја неговата моќ, следниот пат ќе биде во вашиот знак само за две години. Не ги одложувајте плановите за утре. Судбината ви подготви неочекувани работи!

Лав
Оваа недела е крајно незгоден момент доколку сакате да ги прекинете семејните или љубовните врски – судбината нема да ви оди во прилог. Од друга страна, овој период е добар за креативност – искористете го за да креирате, да смислите нови идеи, можеби хоби кое би можело да ви донесе профит.

Девица
Клучниот збор за вас оваа недела е мудрост и одржливост. Ако не сте сигурни во своите способности, не ризикувајте бидејќи можете да пропуштите многу. Ако планирате да започнете сопствен бизнис, побарајте партнери. Во овој момент тешко дека ќе можете сами да го направите тоа.

Вага
Не правете детални и долгорочни планови оваа недела. Ѕвездите ќе доведат до промени, кои може да ви го расипат тоа што сте го планирале. Но, тоа не мора да значи дека ќе биде лошо – всушност, ќе биде многу поинтересно отколку што сте можеле да замислите. Во средината на неделата ќе ве изненадат луѓе кои не сте ги виделе долги години.

Шкорпија
Оваа недела ве очекуваат многу комуникации и договори. Обидете се да бидете флексибилни бидејќи деловните партнери и блиските луѓе ќе направат многу промени во вашиот распоред. Нема да може да биде точно како што сте планирале. Не дозволувајте тоа да ве фрустрира. Слободното време искористете го да бидете покрај вода – тоа е природната средина на вашиот знак.

Стрелец
Оваа недела ви носи креативен ентузијазам, ќе бидете инспирирани да создавате, да менувате, да го разубавите вашиот дом. Збогатете го со уметнички дела, внесете позитивна енергија. Ќе сакате да го промените и вашиот изглед. Само биди умерени.

Јарец
Оваа недела ќе имате повеќе слободно време и можности за избор. Грижете се за она што ве прави среќни, што ве радува. Планирајте одмор, потребен ви е мал одмор од стресот и обврските. Не треба да се грижите за финансиите – се ќе биде во ред.

Водолија
Во текот на оваа недела, комуникацијата со другите ќе ви биде спонтана и лесна, а ќе уживате во дружењето со луѓето. Има добри шанси со некои од нив да имате добар однос. Можеби една од нив е вашата сродна душа.

Риби
Треба да размислите за промена на вашиот животен стил на подобро. Ослободете се од токсичните луѓе во вашата околина, променете ги штетните навики. Размислете да започнете да вежбате, да јадете здрава храна. Обидете се да размислувате позитивно, така ќе ви се случат само добри работи.

Прочитај повеќе...

Хороскоп

Дневен Хороскоп (4 јули) – понеделник

Објавено пред

на

ОВЕН
Во првиот дел од викедот сте порезервирани, несигурни како да постапите во одредени ситуации. Во попладневните и вечерните часови периодов веќе сте „присебе“ сто проценти, па ова е време активно да се вклучите во интересна комуникација или флерт.

БИК
Потребна ви е поголема самодоверба. Бидете свесни дека добро ви оди и дека нема потреба да се двоумите во некои ситуации. Во мислите ви се вовлекла личност која сте ја запознале преку пријател или преку деловен сегмент.

БЛИЗНАЦИ
Убедени сте дека сте во право и нема да дозволите другите да ја нарушат вашата самодоверба. Не изгледајте премногу нервозни во контакт со луѓе кои не го познаваат вашиот темперамент. Импулсивноста може накратко да ги наруши вашите емотивни односи.

РАК
Вашите претпоставени ве поттикнуваат да ги завршите обврските што е можно поскоро. Убедени сте дека ќе бидете на време, но работите под притисок. Во врската со саканата личност покажете повеќе внимание и посветеност. Не дозволувајте нервозата да влијае на вашиот однос со партнерот.

ЛАВ
Викедов ви е комплицирано да ги балансирате сите обврски. Ќе мора да одложите и пролонгирате некои договори. Емотивниот партнер покажува одлично разбирање за вашите деловни обврски, но сака и време за себе.

ДЕВИЦА
Овие дена сте доста нервозни, не сте сигурни дали ќе успеете да ги завршите обврските навреме. Нешто што изгледаше лесно почнува да се комплицира. Во врската со саканата личност ќе се трудите да бидете опуштени и весели.

ВАГА
Викендов не сметајте на помош од соработниците. Најкомплицираните задачи ќе мора да ги завршите сами. Можност за непланирани финансиски приливи. Кога ќе запознаете сакана личност, ќе бидете уморни и исцрпени. Сепак, страстите ќе бидат таму.

ШКОРПИЈА
Ќе ви биде тешко да се фокусирате на вашите обврски. Имате важни разговори и не можете да се фокусирате на ништо друго. Во емотивниот сегмент ќе бидете задоволни кога емотивниот партнер конечно ќе ви го даде потребното внимание.

СТРЕЛЕЦ
Слушајте го корисниот совет што ви го дава еден од соработниците. Исто така, викендов некој може да ви добие информации што ви се важни или да ви направи услуга. Во контакт со саканата личност, упорно избегнувате да одговарате на прашањата што тој ги поставува.

ЈАРЕЦ
Некој ќе ве вознемирува во работата што треба да ја завршите. Можеби нема да можете да го направите договорот што сте го замислиле. Со партнерот нема да бидете расположени за големи приказни. Доволно е само прегратка и присуство.

ВОДОЛИЈА
Брзо ќе ги завршите работите што ви се важни, а потоа ќе се обидете или да побегнете од работата или само да се преправате дека работите. Уморни сте и не сакате да трошите енергија. Попладнето и вечерта ги резервиравте за пријатели или за одмор. Можеби дури и за некој близок.

РИБИ
Ќе бидете во големи обврски. Можно е да се појават некои ситуации кои дополнително ќе ве попречат мирно и опуштено да пристапите на работата. Некој се обидува да ве анимира и да ве заинтересира, но во моментов имате само обврски на ум.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Кичево26 секунди

Викенд програма @Република 96250

Петок (08/07/2022) во Клуб Република 96250 уживајте во електронските звуци предводени од „Andreja Salpe“ со почеток во 21:00 часот. „The...

Магазин11 минути

TikTok се откажува од своите планови

Додека TikTok изгледа како незапирлива машина за забава, барем еден дел од понудата на компанијата не работи како што се...

Магазин22 минути

PayPal ги прекинува бесплатните Friends & Family плаќања за деловни сметки

PayPal одлучи да ја ограничи функцијата што им овозможува на корисниците да добиваат пари без да плаќаат дополнителни провизии. Од...

Автомобили24 минути

Автомобилите на Tesla конечно се подготвени за македонските патишта, ја добија опцијата за откривање дупки

Компанијата Tesla започна со испорачување на нова софтверска надградба која, барем теоретски, би можела значително да го подобри квалитетот и...

Хроника27 минути

Во близина на авто-камп Струга во охридско езеро, било забележано удавено лице, констатирано е насилство врз телото

Вчера на ден 05.07.2022 во 14.50 часот во СВР Охрид  пријавено е дека на плажа во близина на авто-камп кај...

На денешен ден13 часа

6 јули – На денешен ден

1415.- Чешкиот реформатор Јан Хус бил запален како еретик на клада во Констанца за неговото теолошко-полемичко дело „За црквата“. Бил...

Хороскоп14 часа

Денешен Хороскоп (6 јули) – среда

Овен Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не ја префрлајте вината на другите луѓе бидејќи тие ве лажат само онолку...

Македонија23 часа

Ноќеска бил пријавен украинец кој во охридски хотел агресивно се однесувал према вработените

Ноќеска на 05.07.2022 година во 01 часот во СВР Охрид е приведен Р.Ч.(42) од Харков-Република Украина. Тој, претходно во хотелски...

Магазин23 часа

Од Apple ќе се бара да поддржува USB-C полнач

Регулаторното тело на Европската унија најави дека сите производители на електронски уреди ќе треба да го усвојат стандардот USB-C до...

Кичево1 ден

Неколку кичевски населби утре ќе бидат со времен прекин на електрична енергија поради работа на ЕВН Кичево

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа утре 06.07.2022 година – среда, ЕВН Кичево ќе работи на терен, така што прекини во снабдување на...

НАЈЧИТАНИ