Следете не

Кичево

(ФОТО) Вчера во Кичево официјално стартува со работа бутик за женска и детска облека „Liliah“

Објавено пред

на

Вчера бевме дел од официјалното стартување со работа на кичевскиот бутик „Liliah“, ваша најнова дестинација за стилска и достапна женска и детска облека! Специјализираната продавница се наоѓа на ул. „Борис Кидриќ“ ламела 2 зграда 1.

Во огромниот број на гости, успеавме да поразговараме со сопственикот на „Liliah“ кој преку нашиот медиум истакна неколку информации за својот стор.

Веруваме дека модата треба да биде достапна за сите. Затоа нудиме широк избор на облека за жени и деца на цени кои немат да го истрошат Вашиот буџет. Нашата цел е да Ви помогнеме да изгледате и да се чувствувате најдобро без да го жртвувате Вашиот буџет.

– Нашиот слоган „We help you bloom“ (Ви помагаме да процветате) го претставува нашето его кон жените и децата кое може да се изрази преку модата. Независно дали барате нова облека за посебна свечена манифестација или само сакате да додадете нови парчиња во Вашиот гардеробер, нашиот тим е тука да Ви помогне да го најдете тоа што Ви треба.

– Веруваме дека купувањето треба да биде забавно и пријатно и со нетрпение ве очекуваме да ве пречекаме со насмевка и топол прием. Нашите вработени се страстни за модата и секогаш се тука да Ви пружат совети и помош за постигнување на саканиот изглед. Посетете нѐ во „Liliah“ и погледнете што имаме да Ви понудиме. Сигурни сме дека ќе најдете нешто што ќе го засакате и ќе го напуштите нашиот бутик чувствувајќи се самодоверени и стилски уредени – на кратко избега од гужва и ни истакна сопственикот на „Liliah“, г-дин Симоноски

Во продолжение преку нашиот објектив, погледнете ја официјалната галерија на овој прекрасен бутик „Liliah“ кој сигурно нема да ве остави рамнодушни. Посетете го уште веднаш!

GPS навигација до бутикот – ТУКА

Welcome „Liliah“

Кичево

Тешка сообраќајка предмалку била случена на излез од град Кичево према Македонски Брод

Објавено пред

на

Предмалку се случила тешка сообраќајна несреќа на излез од град Кичево према Македонски Брод на клучката кај с.Србјани.

Од извори на терен пмв „Yugo“ со кичевски регистарски ознаки, поради непознати причини изгубило контрола на движење и излетало од коловозот.

Неофицијално има повредени. На терен се забележуваат екипи на ОВР Кичево, лица од Медицински центар Кичево, додека на помош/интервенција била повикана и ТППЕ Кичево.

Прочитај повеќе...

Кичево

Вчера во Кичево настанал пожар во зграда, каде за среќа нема повредени, интервенирала ТППЕ

Објавено пред

на

Вчера на 19.03.2023 година во 20:30 часот, во ОВР Кичево пријавено е дека во зграда лоцирана на улицата „11 септември“ во Кичево, настанал пожар во кој, нема повредени лица.

Интервенирала Територијалната противпожарна единица од Кичево, извести портпаролот на СВР Охрид, г-дин Стефан Димоски.

Прочитај повеќе...

Кичево

Денес уште еден несреќен случај на кичевскиот автопат, настрада жител на Демир Хисар

Објавено пред

на

Денеска (18.03.2023) е пријавено дека околу 10.20 часот, на новиот автопат кај селото Лавчани, кичевско, С.К.(33) од Демир Хисар, додека работел на изведување на градежни работи, се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Кичево, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Полициски службеници од ОВР Кичево излегле на местото и извршиле увид.

За порта извести портпаролот на СВР Охрид, г-дин Стефан Димоски.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Скопје2 часа

(ВИДЕО+ФОТО) Спречено организирано бегство од затворот Идризово, откриен тунел

Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна безбедност, Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Агенцијата...

Кичево2 часа

Тешка сообраќајка предмалку била случена на излез од град Кичево према Македонски Брод

Предмалку се случила тешка сообраќајна несреќа на излез од град Кичево према Македонски Брод на клучката кај с.Србјани. Од извори...

Спорт7 часа

Од денес на нови дресови гордо ќе свети македонското сонце на градите од фудбалерите на Македонија!

Фудбалската федерација на Македонија и техничкиот партнер ЈАКО го претставуваат новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација. Препознатливото сонце истакнато на...

Lifestyle7 часа

Доаѓа пеколот, подгответе се: Научниците објавија водич за преживување на климатска катастрофа

Владите претходно се согласија да работат заедно за да се избегне пораст на глобалните температури од 1,5 Целзиусови степени. Но,...

Магазин7 часа

Apple подготвува уред со флексибилен екран – ќе има иновативна технологија

Веќе слушнавме информации дека Apple планира да влезе во пазарната трка во областа на уреди со флексибилен екран, а новиот...

Видео7 часа

Магичен трик од кој ќе ве боли глава! (ВИДЕО)

Магичен трик од кој ќе ве боли глава! Можете ли да откриете како девојката завршила на столот? Видеото собра повеќе...

Автомобили7 часа

Во зимски услови, опсегот на електрични автомобили опаѓа и до една третина

Растојанието што електричните автомобили можат да го поминат во зима со полна батерија е за една третина помалку од рекламираното,...

Магазин8 часа

Еве што Xbox Series X може да направи, а PlayStation 5 не може

Долго време се води дебата за тоа дали Xbox Series X е подобра конзола од Sony PlayStation 5. Колку и...

Магазин8 часа

Повеќе од 150 милиони корисници би можеле да останат без TikTok

Кинеската социјална мрежа TikTok објави дека има 150 милиони месечни активни корисници во САД, што е за 50 отсто повеќе...

На денешен ден12 часа

На денешен ден – 21 март | Денес и официјално започнува пролетта, а бележиме и ден на Екологијата..

21 март е вообичаената дата на која настапува пролетна рамноденица (првиот ден на пролетта) на северната полутопка, односно есенска рамноденица...

НАЈЧИТАНИ