Следете не

Кичево

(ВИДЕО) 360 степени: Кичево втор град со најмногу исплати за отштета кон луѓе нападнати од кучиња скитници, решение велат ќе има..

Објавено пред

на

Град Кичево за 2022-ра година исплатиле вкупно 110,000 евра на име отштета, поради каснување луѓе, нападнати од бездомни кучиња. Доколку исплатените суми се поделат со бројот на жители, Кичево избива на прво место, односно 171 денар по глава на жител за изминатата 2022 година.

Од општината за „360 степени“ признаваат дека битката со уличните кучиња ги надминала сите граници, така што решение гледаат во отворање стационар, по што како што истакнаа во прилогот, се чека соработка со општина Македонски Брод, која би отстапила своја локација, спроведувајќи нацрт-проект финансиран и обработен од кичевската општина.

Повеќе и за останатите градови ќе погледнете во официјалниот прилог на колегата Михаил Милошевски од „360 степени“ во продолжение, додека целосната сторија прочитајте ја директно ТУКА:

Кичево

Вчера во Кичево настанал пожар во зграда, каде за среќа нема повредени, интервенирала ТППЕ

Објавено пред

на

Вчера на 19.03.2023 година во 20:30 часот, во ОВР Кичево пријавено е дека во зграда лоцирана на улицата „11 септември“ во Кичево, настанал пожар во кој, нема повредени лица.

Интервенирала Територијалната противпожарна единица од Кичево, извести портпаролот на СВР Охрид, г-дин Стефан Димоски.

Прочитај повеќе...

Кичево

Денес уште еден несреќен случај на кичевскиот автопат, настрада жител на Демир Хисар

Објавено пред

на

Денеска (18.03.2023) е пријавено дека околу 10.20 часот, на новиот автопат кај селото Лавчани, кичевско, С.К.(33) од Демир Хисар, додека работел на изведување на градежни работи, се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Кичево, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Полициски службеници од ОВР Кичево излегле на местото и извршиле увид.

За порта извести портпаролот на СВР Охрид, г-дин Стефан Димоски.

Прочитај повеќе...

Кичево

ЈОУДГ „Олга Мицеска“ – Кичево ве кани на гламурозна модна ревија овој петок со рециклирани материјали „Eco Fashion Show“

Објавено пред

на

Овој петок 17.03.2023 со почеток од 18:00 часот во НУЦК „Кочо Рацин“ – Кичево ќе се случи најпозитивниот настан оваа година. Благодарение на неуморната работа на сите дечиња, воспитувачите, негувателките и целата управа, ќе се одржи модна ревија со рециклирани материјали насловена како „Eco Fashion Show“.

Преку нашиот медиум од ЈОУДГ „Олга Мицеска“ – Кичево со особена чест ве покануваат да присуствувате на овој гламурозен настан и да дадеме заедничка поддршка на сите учесници.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Спорт2 часа

Од денес на нови дресови гордо ќе свети македонското сонце на градите од фудбалерите на Македонија!

Фудбалската федерација на Македонија и техничкиот партнер ЈАКО го претставуваат новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација. Препознатливото сонце истакнато на...

Lifestyle3 часа

Доаѓа пеколот, подгответе се: Научниците објавија водич за преживување на климатска катастрофа

Владите претходно се согласија да работат заедно за да се избегне пораст на глобалните температури од 1,5 Целзиусови степени. Но,...

Магазин3 часа

Apple подготвува уред со флексибилен екран – ќе има иновативна технологија

Веќе слушнавме информации дека Apple планира да влезе во пазарната трка во областа на уреди со флексибилен екран, а новиот...

Видео3 часа

Магичен трик од кој ќе ве боли глава! (ВИДЕО)

Магичен трик од кој ќе ве боли глава! Можете ли да откриете како девојката завршила на столот? Видеото собра повеќе...

Автомобили3 часа

Во зимски услови, опсегот на електрични автомобили опаѓа и до една третина

Растојанието што електричните автомобили можат да го поминат во зима со полна батерија е за една третина помалку од рекламираното,...

Магазин3 часа

Еве што Xbox Series X може да направи, а PlayStation 5 не може

Долго време се води дебата за тоа дали Xbox Series X е подобра конзола од Sony PlayStation 5. Колку и...

Магазин3 часа

Повеќе од 150 милиони корисници би можеле да останат без TikTok

Кинеската социјална мрежа TikTok објави дека има 150 милиони месечни активни корисници во САД, што е за 50 отсто повеќе...

На денешен ден7 часа

На денешен ден – 21 март | Денес и официјално започнува пролетта, а бележиме и ден на Екологијата..

21 март е вообичаената дата на која настапува пролетна рамноденица (првиот ден на пролетта) на северната полутопка, односно есенска рамноденица...

Хороскоп15 часа

Хороскоп за вторник (21 март)

ОВЕН Иако не треба да очекувате посериозни проблеми, ќе имате прилично тешко да ги држите работите под контрола. Не верувајте...

Спорт16 часа

(ВИДЕО) Најмладите најубаво знаат да ги пречекаат своите звезди од македонската фудбалска репрезентација со најискрени насмевки

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија Муамед Сејдини сподели видео каде дечињата ги пречекуваат фудбалерите на македонската репрезентација, каде истакна:...

НАЈЧИТАНИ