Следете не

Кичево

Вечерва сите патишта водат во „Република“ – Кичево на „ДБР Група“ која слави 25 години на сцена, DJ’s уметници кои потекнуваат од нашиот град

Објавено пред

на

ДБР – група е промотерска мултимедијална организација која е присутна на сцената од 1998 година. Група на уметници кои потекнуваат од Кичево, Македонија.
Инспирирани од сопствениот град, сивилото на улицата, но и желбата да се држи чекор со модерните електронски текови, креираат и придонесуваат во развојот на електронската сцена, клубскиот начин на живот, уметност и култура.

ДБР – група, позади себе има реализирано многу музички настани, радио емисии, музички изданија како и многу љубов за прогресот на современата музика и клубското живеење. Денес сме горди на она што останува како печат во нашиот мал град. За онаа оставена трага на различни генерации, од високите октави на вокалите од некогашните почетоци во Детроит, па се до денешните софистицирани експериментални мелодии во Берлин и насекаде во светот.

Позитивната енергија и упорноста, што ја добиваме од верната публика е мотивот и моторот што трпеливо ги турка ДБР напред. Тоа се луѓето кои заслужуваат слобода на изразување, без предрасуди, комплекси и бариери, наметнати од “фејк” општествените норми.

DJ SET: Martin Looper / Andreja Salpe / Martina Paneva / Robotnix / Dimitry DBR / Spectromanski / Dimitr / Milan / Ultimusa

Ние сме група на луѓе кои се отворени за соработка и промовирање на артисти, уметници и за сите оние кои сакаат да се изразат себеси, онака како што тие сметаат дека треба.

Нашата цел е да им дадеме поинаква опција на младите луѓе. Енергија, дух, визија. Наспроти пропагандата на квази промоторите, креаторите на кичот и искривените вредности во општеството.

– Што се однесува до времето, 25 години се доволни да се разбере пораката која ја испраќаме трпеливо: „Развивање на културниот плурализам, надминување на предрасудите и разликите во општествените групи, афирмација на културните вредности, сфатени како еднакви и неоттуѓиви права и слободи на секоја индивидуа“.  Затоа што електронската сцена не е само музика, тоа е начин на живот.

За таа цел, на 05 август (сабота), љубителите на електронските звуци ќе доживеат уште едно музичко издание во организација на ДБР – група.

Настанот започнува од 15:00ч па се до крајот на денот на добро познатата локација клуб Република – 96 259 Кичево

Ајде сите заедно да испратиме порака за Љубовта преку универзалниот јазик кој сите го разбираме-музиката. Слободата мора да биде сакана, а љубовта треба да биде слободна.

25 години – позитивна енергија, напишаа во интегралното соопштение, за кое ние даваме безрезервна поддршка и Ве повикуваме заедно да присуствувате на овој настан!

Кичево

Ресторан „La Casa“ – Кичево со одлична понуда, достава на највкусната пица и пастрмајлија, специјалитети, хамбургери и скара, за добар апетит!

Објавено пред

на

Кичевскиот ресторан „La Casa“ кој успешно функционира повеќе од две години, сега добива нов реновиран лик, покрај најдобрите викенд забави кои во блиска иднина се во план повторно да се активираат, стартува со работа и официјалната достава на храна, во палета на ново мени само за вистински гурмани.

Брза и навремена достава, вкусни пици и дефинитивно најубавата пастрмајлија во градот, секој ден свежо месо и специјалитети, одлични хамбургери, најубава скара, препорака веднаш да ги вкусите!

Во прилог ви го доставуваме менито на ресторанот, додека производите можат да бидат на вашата дестинација бесплатно само на територијата на град Кичево со јавување на бројот за достава 077/50-50-40, кој ќе биде достапен во предвиденото работно време, дури и недела после 12:00ч, најубавите чорби во градот исто така ќе бидат на менито за достава се разбира секое утро до 13:00ч.

За преглед, кликнете на мени-то 👇

Прочитај повеќе...

Кичево

„Куќа на Уметноста“ истакна предновогодишна понуда за вашите деловни прослави и колегијални собири

Објавено пред

на

Кичевскиот објект „Куќа на Уметноста“ кој се наоѓа во с.Кнежино, со својот модерен стил и уникатност во природа ги освојува вашите симпатии, спремен и за овој дел од годината, на наша препорака уште веднаш да го посетите овој убав крај.

Имено „Куќа на Уметноста“ во прилог истакнаа свои три главни мени понуди за претстојните предновогодишни прослави, додека нивниот натпис ви го пренесуваме во целост:

– Почитувани гости, наши верни клиенти. Одминува уште една успешна година, благодарение на вас успеавме да ги создадеме вашите најубави свечени моменти, дел за вашите професионални работни активности и се разбира оние секојдневните за кои хотел „Куќа на Уметноста“ се разбира знае најдобро да Ве удостои. 🏪

– За таа цел во рамките на предновогодишниот периодот кој ни претстои, хотел „Куќа на Уметноста“ ви ги презентира официјалните три вкусни мени понуди за вас и вашиот колегиум, нудиме широк асортиман на јадења и предјадења, салати и десерти. 🍽 🍗 🍖🥪🍰

* 🍷 Пијалокот не е вклучен во понудите, доаѓа по потреба и нарачка на посетителите.

* Резервирајте го вашиот термин, повеќе информации

– ☎️Рецепција: 045/251-300 & 071/321-166
– 📩[email protected] & [email protected]

Прочитај повеќе...

Кичево

Во моментов сообраќајот кон превој Стража е пуштен за транзитирање

Објавено пред

на

Предмалку од ЦУК ја известија јавноста дека сообраќајот према превој Стража кој беше во целосен прекин од моментов е прооден за транзитирање, нормално со поседување зимски пневматици и со себе зимска опрема.

Апелираме за внимателно возење према условите на патот во зимно време.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Хроника2 часа

ТРАГЕДИЈА: Пронајдено безживотното тело на малата Вања, МВР истакна извештај

По преземени опсежни мерки и активности од страна на полициски службеници од СВР Скопје, денеска (03.12.2023) во околината на Скопје...

Временска прогноза8 часа

Попоски: Променливо, постудено со дожд и снег, детали за времето во следната седмица

Во новата седмица која што ни претстои во Македонија ќе имаме многу промелниво и постудено време за разлика од сега,...

Спорт11 часа

Истакнат распоред и термини за официјалните мечеви на соседна Србија за Европското првенство, во првиот меч игра против „пеколната“ Англија

UEFA ги објави и распоредите за сите натпревари на претстојното Европско првенство во Германија следната година. По ждрепката нашите соседи...

Спорт11 часа

(ВИДЕО) Дали голманот на германскиот Хамбург го даде најлудиот авто-гол на сезоната?

Се чини голманот на германскиот „Хамбург“ го даде најлудиот гол на сезоната, што ли се случи погледнете во продолжение: Доколку...

Култура22 часа

Помолете се за здравје, на врата ни е „Пресвета Богородица Пречиста“, на помош слава домаќини, нека е за многу години!

Народот овој празник го нарекува Пречиста, што одлично ја доловува неговата смисла. Тоа е празник на воведувањето на пресветата девојка...

Хороскоп24 часа

Хороскоп за недела (3 декември)

ОВЕН Пауза од работните обврски ќе се покажи како доста корисна. Оние кои се страдаат од некоја хронична болест конечно...

Македонија1 ден

Возило со миганти учествувало во сообраќајка кај Струмица, возачот и мигрантите избегале, па биле пронајдени..

На 01.12.2023 околу 08.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Валандово – Струмица се случила сообраќајна...

Спорт1 ден

(ФОТО) „ФК Кичево“ успешно го заврши првиот дел од сезоната, денес се одиграа одлични мечеви..

Денес во Кичево се одигра последното коло за оваа полусезона од детската лига на југо-западниот регион, каде екипата на „ФК...

Автомобили1 ден

(ВИДЕО) Маск го претстави долгоочекуваниот автомобил „Cybertruck“, неговата носивост на влечење ги надминува сите граници

Во четвртокот, Илон Маск го претстави долгоочекуваниот „Cybertruck“, футуристички дизајниран пикап за кој наводно веќе добил милион резервации. Американскиот милијардер...

Хороскоп2 дена

Хороскоп за сабота (2 декември)

ОВЕН Секогаш може подобро и вие тоа најдобро го знаете, па поработете на организацијата и плановите во наредниот период. Ништо...

НАЈЧИТАНИ