Следете не

Кичево

Кичево ноќеска најладен град со измерени -10°C

Објавено пред

на

Ноќеска во Кичево се измерени 10°C под нулата и практично за изминатата ноќ и официјално од листата на градови беше најладен, потоа следува Берово со -8°C, Маврови Анови, -8 во Крушево, -7 степени во Охрид, и Битола, -6 во Тетово, Претор, Прилеп, Демир Капија и Струмица, -5 степени во Скопје-Петровец и Берово, -4 во Крива Паланка, -3 во Штип и Виница, -2 во Скопје-Зајчев Рид, 0 во Куманово, Дојран и Гевгелија.

На сите кои патуваат им препорачуваме внимателно возење, поради можна појава на подледена површина (голомразица) на некои предели од превоите.

АМСМ:

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместa влажни коловози.

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Кичево

Отворени работни позиции во водечкиот Интернет & TV оператор „Cable Call“ по одлични работни услови

Објавено пред

на

Кабелскиот оператор, интернет, телефонија и интернет „Cable Call“ кој поседува иновативно портфолио на услуги за приватни и деловни корисници поради проширување на својата работна дејност за претстојниот период има потреба од дополнителен персонал за работа. Имено потребни се работници и работнички за канцелариска работа како и за теренска во кичевскиот регион, претходна работа со дејноста ќе се земе за предност но не е услов.

Cable Call“ нуди одлучни услови за тимска работа, навремена плата, осигурување на работникот од моментот на започнување со работната дејност.

Сите заинтересирани може да испратат „CV“ преку електронска форма на [email protected], да контактираат на тел. бр 078/410-393 или да ги посетат канцелариите на „Cable Call“ на адреса ул. Бул. Ослободување бр. 60 – Лок./4 Кичево и 11-ти септември на прв кат во непосредна близина на кичевската градинка „Олга Мицеска“

Што се однесува до најдобрите „Cable Call“, тимот на работници работи на процес на проширување на својата мрежна инфраструктура во градот, т.е отпочнување на промена на веќе постоечките нет-услуги кои во свое време биле на врвот. Со новиот мрежен систем кичевчани ќе имаат многу постабилна интернет врска, поголеми брзини, вклучувајќи ги и пакетите со кабловска телевизија со сите популарни канали.

За прв пат љубителите на компјутерски игри и различни конекции ќе имаат прилика непречено да ги користат интернет услугите со ултра минимално каснење на сигналот – latency (ping / ms) во тандем со светските интернет претставништва кои на своите корисници им нудат стабилност и брзина по најдобри цени!

Тимот на „Cable Call“ постојано е на терен и согласно обемот на работа во текот на оваа година се очекува сите домаќинства да бидат снабдени со горенаведената услуга, секако се работи и на оптичка дигитализација и на телевизијата.

* Преку нашиот сервис наскоро ви најавуваме многу интернет новости, gaming сервери и најразлични поволности за сите нови и стари корисници!

Сите пакети и услуги може да ги најдете ТУКА, додека „Cable Call“ во Кичево се наоѓаат на старо-добрата локација на адреса Ул. „Бул. Ослободување бр. 60“ – Лок./4

Прочитај повеќе...

Кичево

Ноќеска во Кичево се случила страшна сообраќајка каде животот го загуби едно лице

Објавено пред

на

На 15.05.2022 во 00.55 часот на магистралниот пат Кичево-Охрид патничко возило „фолксваген голф“, со охридски регистарски ознаки, управувано од А.А.(46) од с.Зајас, излетало од коловозот, каде А.А.  починал на местото на несреќата, додека лекар од Медицински центар Кичево за жал констатирал смрт.

Од сериозноста на оштетувањата на возилото со цел брзо и надежно интервенирање за спасување на веќе трагично починатиот на интервенција била и противпожарната единица од Кичево.

Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа на ОВР Кичево

За медиумите известува портпаролот на СВР Охрид, г-дин Стефан Димоски

Прочитај повеќе...

Кичево

Сендвичара „Fresch“ од Кичево вработува дополнителен персонал за работа по одлични услови, редовна плата и бонуси

Објавено пред

на

Кичевската сендвичара „Fresch“ има потреба од две работнички кои ќе бидат во редовен работен однос и осигурани од првиот ден, додека поради проширувањe на нивната дејност во текот на летниот период може да се јави потреба и од дополнителен персонал.

Приклучете се во успешниот тим, бидејќи „Fresch“ полни три години e супер „fast food“ бренд во Кичево на супер-атрактивно место во срцето на градот, на булевар „Ослободување“, секогаш исти, секогаш уникатни, со препознатливиот сос, само за добар апетит!

Повеќе информации ќе најдете на тел бр. 072/744-666 

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Хороскоп12 минути

Дневен Хороскоп (18 мај) – среда

ОВЕН РАБОТА: Не барајте премногу од вашите соработници. Не е ден за многу заработка. Месечината во Шкорпија им дава поголема...

Спорт3 часа

Одредени бараж натпреварите во македонскиот фудбал, како и екипите кои ќе бидат со лиценца за учество во УЕФА натпреварувањата

Комисијата за натпреварување во рамки на Фудбалската федерација на Македонија го одреди стадионот „Гоце Делчев“ во Прилеп за домаќин на...

Временска прогноза5 часа

Се приближува локално невреме со пороен дожд и грмежи

Попладнево сеуште под влијание на МНОГУ ТОПЛАТА воздушна маса која е со потекло од северните предели на Африка е МНОГУ ТОПЛО и...

Магазин10 часа

Доаѓаат големи промени во iOS 16

Конференцијата за програмери на Apple WWDC 2022 е за три недели. Очекуваме американската компанија да претстави многу интересни работи. Меѓу...

Магазин10 часа

Еве ги игрите што доаѓаат со претплатата за PS Plus Extra и PS Plus Premium

Sony објави листа на игри до кои ќе може да пристапат претплатниците на PS Plus доколку се претплатат на повисоко...

Магазин10 часа

Маск го паузираше купувањето на Твитер

Илон Маск објави дека неговиот договор со Твитер чека додека не добие повеќе информации за тоа колку лажни профили има...

Магазин10 часа

Samsung ги зголемува цените на чиповите

Како што стојат работите, компаниите кои користат Samsung чипови во своите производи наскоро ќе мора да одвојат многу поголема сума...

Магазин10 часа

Тесла повлекува 130.000 возила поради дефект на екранот

Tesla повлекува 130.000 возила во САД поради проблеми со прегревање што може да доведе до дефект на централниот екран на...

Македонија11 часа

Приведени три лица, родители си ја продале ќерката на Белгиец, поднесена кривична пријава

На 16.05.2022 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Сектор за криминалистички истраги – Националната единица за сузбивање на...

Литература14 часа

Излезе книгата „Гласот на предците“, која претставува зборник на македонски народни преданија од Христијан Аџиоски

Секоја страница исплетува приказна со посебна македонска судбина, која како ехо нè наоѓа… и одѕвонува во нашата свест. Низ приказните...

НАЈЧИТАНИ