Кичево Случувања

Кичевчанец вчера настрада од куче скитник

На 25.07.2018 година во 23.30 часот во В.Б.(33) од Кичево пријавил дека околу 21.00 часот на релација од “11-ти Октомври” кон улица “Димитрие Чуповски”, бил каснат од куче скитник на десната подколеница.

Ова не е прв случај во Кичево, се надеваме дека конечно надлежните ќе го решат проблемот со кучињата скитници.

Извор: Билтен на МВР.